Skocz do zawartości

Kino domowe do rozbudowy.


mikeg

Recommended Posts

Witam. Obecnie mam salon 20m z dwoma dużymi oknami więc nici z kina lecz dom sie buduje z  25m salonem . Przeczytałem kilkadziesiąt tematów  i doszedłem do wniosku ze teraz najchętniej kupił bym  amplituner  yamaha 485 lub 685  z dwoma głośnikami, centerem i subem a potem dokupie 2 tylne głośniki. Kino i muzyka to 80%-20%.Kwota pierwszego zakupu to 5000. Z powodu mebli musi to być zestaw  z mniejszymi głośnikami.Widziałem jak ktoś polecał : indiana line tesi 261 ,monitor audio bronze 2  na przód+ center +sub +yamaha 685. Jaki zestaw byłby super na teraz i do puzniejszej rozbudowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zdecydowanie 685. To dużo lepszy model amplitunera.

Do tego kolumny Monitor Audio Bronze 2 jeśli lubisz jasne analityczne brzmienie, nowe Magnat Signature 503, tu będzie mocniej. Ewentualnie cieplej to ELAC B6.2

Do każdego masz pełen zestaw w sensie centralny, tyły i sub.

Wiec zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu do domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Koniecznie wybierz wyższy model Yamahy czyli RXV685, ponieważ brzmi niepodważalnie lepiej i nie będzie ograniczeniem dla kolumn. Jesli chodzi o kolumny to Monitor Audio Bronze 2 to bardzo dobry wybór, który w kinie domowym sprawdzi się rewelacyjnie. Jest to dynamiczne i szczegółowe brzmienie z dobra lokalizacja na scenie dźwiękowej. Alternatywą mogą być wspomniane Magnat Signature 503 ale jest to ostrzejsze brzmienie z bardzo mocno wyeksponowaną górą pasma. Pytanie czy preferujesz takie brzmienie? Możesz zwrócić jeszcze uwagę na KEF Q350 ale w takim przypadku na pewno musiałbyś nagiąć trochę zakładany budżet. 

W przyszłości na tyły możesz zastosować bezprzewodowe głośniki Yamaha MusicCast 20, które sprawdzają sie w tej roli na prawdę bardzo dobrze. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...