Skocz do zawartości

Kupiłem Beyerdynamics dt990 pro 250 ohm i brzmią tragicznie


Recommended Posts

Siema kupiłem słuchawki beyerdynamics dt990 pro 250 ohm (otwarte) . Głównie do mixu ale wiadomo że też do słuchania muzyki.  Odrazu mówię że mam interfejs focusrite scarlett solo 2nd gen. I słyszałem że dobrze brzmią przy słuchaniu muzyki ale założyłem i ta muzyka tak tragicznie brzmi :( Wszystko jest głośniejsze po lewej stronie (po stronie do której jest podłączony kabel) muzyka poprostu słabo brzmi, słuchałem young igiego którego płyta skan myśli ma świetny mix a na tych słuchawkach aż głowa boli jak się słucha. Future brzmi jeszcze gorzej, tylko drake da się na nich jakoś słuchać ale to nie ważne. One takie są i muszę się przyzwyczaić czy mam za słaby interfejs? Słyszałem że one są okrojone z tych wszystkich ulepszaczy dźwięku ale aż tak? Zaraz zobacze jak sprawa ma się w grach ale pewnie gorzej. Poprostu otworzyło się przedemną nowe brzmienie muzyki bo zawsze słuchałem na telefonie ze słuchawek dousznych akg a na pc słuchałem z edifier v4 czy jakoś tak.

chyba zdajecie sobie sprawe że jestem amatorem i nic nie wiem o sprzęcie muzycznym więc nie czaje nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fono Master napisał:

Szok poznawczy ,usłyszałeś jak brzmi naprawdę muzyka bez tych wszystkich ulepszaczy  🙂 A tak poważnie to bardzo dobre słuchawki z dobrym wzmacniaczem sama przyjemność słuchania ,miałem prawie przez 5 lat.

Dobra osłuchałem się z nimi i są serio lepsze :) ale przy okazji zdałem sobie sprawe jaki słaby mix robie hah

24 minuty temu, Fono Master napisał:

Szok poznawczy ,usłyszałeś jak brzmi naprawdę muzyka bez tych wszystkich ulepszaczy  🙂 A tak poważnie to bardzo dobre słuchawki z dobrym wzmacniaczem sama przyjemność słuchania ,miałem prawie przez 5 lat.

nie no dobra w muzyce są okej ale gram w cs go i akurat w cs go serio tragedia. Nie słyszę w ogóle kroków przeciwników więc nie moge określić gdzie są

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej użyj coś co ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, stosowny do tych słuchawek. Takie interfejsy są często tak zbudowane ze można do nich podłączyć jako tako słuchawki, które są bardzo łatwe do wysterowania. Kupiłeś słuchawki o dość wysokiej impedancji i potrzebujesz przynajmniej wzmacniacz słuchawkowy, który podłączysz do tego interfejsu jako źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam laptopa na którym pracuje więc nie mam takiego ogromnego portu na sluchawki jak jest w interfejsie bo w laptopie mam tylko jacka. Ale słuchawki dobrze grają i dobrze się sprawdzają no tylko w grach bardzo słabo słysze dźwięk
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli przejściówka w laptopie jest lepsza od tej co jest w interfejsie? Wolałbym już kupić ten wzmacniacz słuchawkowy bo jak mam słuchawki i mikrofon podłączone do tego samego interfejsu to mam taką funkcje że słysze siebie w słuchawkach na żywo na przykład z autotunem i to się przydaje. Tylko teraz pytanie czy wzmacniacz słuchawkowy mogę podłączyć do interfejsu, bo ten interfejs ma tylko taki ogromny port, chociaż mam przejściówke na taki, chociaż nie wiem nawet czy ten wzmacniacz się podłącza na taki duży kabel czy usb
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy posiada wejście analogowe i wyjście wzmocnionego sygnału do podłączenia słuchawek ( jedno lub więcej ). Często jest również wyposażony w wyjście analogowe, do podłączenia dalej do wzmacniacza. Często trochę skrótowo wzmacniaczami słuchawkowymi nazywa się połączenie DAC-a z takim wzmacniaczem do słuchawek. Prawidłowo powinno się to nazywać DAC/Ampem słuchawkowym. Kiedy piszę o wzmacniaczu słuchawkowym, to nie mylę go z DAC/Ampem.

Wielkość dziurki ma tu pomijalne znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to jak wzmacniacz sluchawkowy podłączyć do interfejsu.

https://www.ceneo.pl/21497713;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwj7v0BRDOARIsAGh37iqfDDou2MkSi0JeD1lL5x3PUrsm8Lefo1TCfFWtyv2EQdX1PxcdjY0aAsbuEALw_wcB#tab=click

taki wzmacniacz będzie dobry? Bo w sumie wzmacniacz behringer a interfejs focusrite
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobra 400 zł za interfejs i 400 za słuchawki to juz dla mnie przesada xd. Jak się w ogóle nazywa ten typ kabla co jest taki duży? Bo chce znaleźć taką przejściówke

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 7.11.2020 o 13:29, MobyDick napisał:

I do czego podłączasz teraz te słuchawki ?

@MobyDick nadal do focusrite scarlett solo 2nd gen i jest git. Wszystko fajnie gra i narazie nie widze potrzeby kupowania tego wzmacniacza słuchawkowego. Co prawda czasami wydają takie ciche dźwięki podczas słuchania gdy kabel jest zaplątany. Ale to chyba normalne. Nie są dla mnie za ciche ani nic. Głośność na windows mam ustawioną na 100% a na interfejsie tak na 1/4 pokrętła

Edytowano przez Mikołaj Błaszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...