Skocz do zawartości

Amplituner/Wzmak + 2 kolumny do ok 3tys zł


piorun2210

Recommended Posts

Witam.. Niedługo będę miał do wydania około 3 do maaax 4tys złotych na sprzęt audio. Pomieszczenie około 25-30 m/kw. Głównie do słuchania muzyki, ale także do filmów, wszystko podpięte pod komputer i tv. No właśnie i co wybrać? Rozglądałem się za kolumnami JBL E80/90/100 ale ponoć to typówki do kina domowego, z muzyką raczej gorzej. Poważnie też zainteresowałem się kolumnami Dali Concept 6, ale one mają pasmo przenoszenia od 41Hz.. a chciałbym mieć ten głęboki bass, bo muzyka to głównie hip hop i trance. Dlatego pomyślałem o kolumnach Cerwin Vega VE-12 (trochę droższe). No i to byłaby sprawa głośników, a z amplitunerem to myślałem nad: Yamaha RX-V861, Denon AVR-1509, Pioneer VSX-918V-K (Yamaha ma największą moc na kanał i najbardziej przykuła moją uwagę). Proszę, pomóżcie w wyborze, nie chciałbym tej kasy puścić w błoto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolumny firmy Dali nie nadają się do słuchania
tego typu muzyki. Dlatego, w Twoim przypadku
zdecydowanie nie polecam. Proponuję umówić
się w salonie na odsłuch może czegoś z B&W
(niestety droższe).
Z elektroniki, moim zdaniem Yamaha uwydatnia
dół i górę, Denon i Marantz z kolei gra bardziej
cieplej - środkiem. Pioneer'a w akcji nie słyszałem.
Jeśli nie zależy Tobie koniecznie na efektach kina
domowego, to zdecydowanie namawiam na zakup
wzmacniacza stereo + odtwarzacza CD. Żaden
amplituner KD z tego zakresu cenowego nie
dorówna wzmacniaczowi stereo pod względem
dynamiki, przestrzeni dźwięku itd. W przypadku
ampa KD podczas odsłuchu stereo będzie
brakowało tzw. "kopa". Przy ampie KD będziesz
myślał o subwooferze, słuchając muzyki ze
wzmaka i cdika, już nie. icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wzmacniacz stereo + 2 kolumny... Jeśli chodzi o wzmak to Harman/Kardon HK980 będzie dobry? I jak do tego miałyby się kolumny Cerwin Vega VE-12? Bo te B&W są jednak troszkę drogawe.... Jeśli ani te ani te to jakie pod ten wzmacniacz? Znalazłem jeszcze Magnat Quantum 507 i Yamaha NS-555 (te drugie dopiero od 35Hz) albo Yamaha NS-777. Co powiecie o nich?

Jeszcze co do wzmacniacza... Wiem że byłoby to dobre rozwiązanie, ale jeśli będę chciał w przyszłości dokupić jakieś głośniczki to wzmak mi na to nie pozwoli... Dlatego wolałbym amplituner wielokanałowy.. Nie jestem wielkim melomanem itp, po prostu lubię słuchać muzyki. To i tak będzie dla mnie spora zmiana w stosunku do sprzętu który mam teraz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się mocą - japońscy producenci podają moc przy wysterowanym jednym kanale, w praktyce spada ona o ponad połowę. Jeżeli zamierzasz pozostać przy dwóch kolumnach, zdecydowanie odradzam amplituner wielokanałowy. Kiedyś pisałem o tym tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
JBL E wcale nie są złe, wymagają jednak wzmacniacza ze sporą rezerwą prądową, dobrze współgrają ze sprzętem H/K.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli zamierzasz pozostać przy dwóch kolumnach, zdecydowanie odradzam amplituner wielokanałowy.


Tylko chwilowo 2, na pewno przy tym nie pozostanę. Ostateczna decyzja to kino domowe (5+1) z kompromisem do słuchania muzyki i oglądania filmów. Także skupmy się na Amplitunerze wielokanałowym. Gdyby ten sprzęt był wyłącznie dla mnie i ja podejmowałbym decyzję to brałbym wzmacniacz stereo HK lub Yamahy, ale tak nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery H/K dobrze brzmią w stereo, szczególnie od serii 4xx wzwyż. Poza tym producent rzetelnie podaje moc wyjściową. Mam AVR435 i jest to dobry kompromis pomiędzy KD i stereo. Jednak jeżeli zamierzasz czekać z zakupem tylnych kolumn rok lub dłużej, zaznaczam, ze sprzęt wielokanałowy starzeje się w niezwykle szybkim tempie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...