Skocz do zawartości

Przewód do subwoofera


Idealista

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie , jesli mam możliwość zastosowania przewodu 1 rca- 1rca lub 1rca-2rca to który byłby lepszym rozwiązaniem? Wiem że opcja pierwsza jest dedykowana (LFE) ale czy nie ogranicza np możliwości subwoofera? Nie do końca się orientuje.

Przy okazji drugie pytanie.

Wprzypadku zastosowania drugiej opcji 1rca-2rca, jaki przewód byście polecali? Długość ok 3m.

Bardzo dziękuję za każdą podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód Y (z rozgałęzieniem) ma sens tylko jeśli napięcie na wyjściu z amplitunera jest za niskie, bo to efektywnie podwaja napięcie na wejściu subwoofera. To, co napisał Stelvio -- subwoofer szybciej się wybudza.

Jeśli masz przewód 2-1, to podłącz oba wyprowadzenia, żeby żadne nie wisiało w powietrzu i się przypadkiem z niczym nie zwarło.

Ale dla większości subwooferów lepiej użyć przewód 1-1, bo mają albo trzy wejścia LFE, L i R, albo dwa, L/LFE i R (albo L i R/LFE) i w zależności od ustawienia (LFE albo crossover) mogą się zachowywać inaczej i będziesz miał nierówną charakterystykę częstotliwości jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę (wejście LFE i/lub ustawienie LFE wyłącza filtr dolnoprzepustowy i polega na przetwarzaniu w amplitunerze).

Co do długości, to kup dłuższy o metr albo dwa. Zawsze możesz zwinąć go w ładne kółko, żeby się nie plątał, ale nie rozciągniesz.

Firma bez znaczenia. Kup w oplocie nylonowym, żeby go przypadkiem nie przyciąć, albo bez oplotu żeby zmieścić w listwie przypodłogowej (jeśli masz taką potrzebę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BaliGdynia napisał:

Ja mam Melodike, ale jak kupisz Dali, Audioquest czy
Oehlbach też nie będzie zły. Chodzi bardziej aby przewód był dobrze ekranowany i solidnie wtyk zarobiony. Nie kupuj tanich noname kabli bo mogą "burczacz" po prostu.

Mam właśnie teraz "no name" i delikatnie burczy na samym zasilaniu. To Mnie w....a i muszę wyłączać z gniazdka sieciowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yahoo111 napisał:

Przewód Y (z rozgałęzieniem) ma sens tylko jeśli napięcie na wyjściu z amplitunera jest za niskie, bo to efektywnie podwaja napięcie na wejściu subwoofera. To, co napisał Stelvio -- subwoofer szybciej się wybudza.

Jeśli masz przewód 2-1, to podłącz oba wyprowadzenia, żeby żadne nie wisiało w powietrzu i się przypadkiem z niczym nie zwarło.

Ale dla większości subwooferów lepiej użyć przewód 1-1, bo mają albo trzy wejścia LFE, L i R, albo dwa, L/LFE i R (albo L i R/LFE) i w zależności od ustawienia (LFE albo crossover) mogą się zachowywać inaczej i będziesz miał nierówną charakterystykę częstotliwości jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę (wejście LFE i/lub ustawienie LFE wyłącza filtr dolnoprzepustowy i polega na przetwarzaniu w amplitunerze).

Co do długości, to kup dłuższy o metr albo dwa. Zawsze możesz zwinąć go w ładne kółko, żeby się nie plątał, ale nie rozciągniesz.

Firma bez znaczenia. Kup w oplocie nylonowym, żeby go przypadkiem nie przyciąć, albo bez oplotu żeby zmieścić w listwie przypodłogowej (jeśli masz taką potrzebę).

Sprawdziłem dokładnie suba i mam wejście na 2 rca. A jakie ustawienie crossover wybrać?( 80-140)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś coś o kablach takiej firmy jak Cross-Tech? 

8 godzin temu, yahoo111 napisał:

Przewód Y (z rozgałęzieniem) ma sens tylko jeśli napięcie na wyjściu z amplitunera jest za niskie, bo to efektywnie podwaja napięcie na wejściu subwoofera. To, co napisał Stelvio -- subwoofer szybciej się wybudza.

Jeśli masz przewód 2-1, to podłącz oba wyprowadzenia, żeby żadne nie wisiało w powietrzu i się przypadkiem z niczym nie zwarło.

Ale dla większości subwooferów lepiej użyć przewód 1-1, bo mają albo trzy wejścia LFE, L i R, albo dwa, L/LFE i R (albo L i R/LFE) i w zależności od ustawienia (LFE albo crossover) mogą się zachowywać inaczej i będziesz miał nierówną charakterystykę częstotliwości jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę (wejście LFE i/lub ustawienie LFE wyłącza filtr dolnoprzepustowy i polega na przetwarzaniu w amplitunerze).

Co do długości, to kup dłuższy o metr albo dwa. Zawsze możesz zwinąć go w ładne kółko, żeby się nie plątał, ale nie rozciągniesz.

Firma bez znaczenia. Kup w oplocie nylonowym, żeby go przypadkiem nie przyciąć, albo bez oplotu żeby zmieścić w listwie przypodłogowej (jeśli masz taką potrzebę).

Sprawdziłem dokładnie suba i mam wejście na 2 rca. A jakie ustawienie crossover wybrać?( 80-140)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam dwa kable Cross-Tech. Kupiłem je, bo to były najtańsze kable w oplocie, które w długości, jaka mnie interesowała, były powyżej 40 zł i można było skorzystać z Allegro Smart. Jakościowo obydwa bardzo dobrze wykonane. Sztywne, ale bez wrażenia łamliwości, da się je ładnie skręcić w pętlę i się nie rozchodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jasiek88 napisał:

Instrukcja się kłania, 1-1 to zalecane połączenie w przypadku sub z kanałem lfe i amplitunerem kina domowego.

Zgadza się ale w Moim przypadku mam wejście w subie na 2x1 gdzie R jest LFE. Dlatego chciałem się dowiedzieć różnych opinii 2 temacie jakie rozwiązanie lepsze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...