Skocz do zawartości

Modernizacja na wyższy level stereo , Onkyo&Tannoy.


Onkyo&Tannoy

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem nowym na forum i ogólnie rzecz nazywając nowy w świecie muzyki jeżeli chodzi o słuchanie jej we właściwym że tak się wyrażę wymiarze.

Swoją przygodę zacząłem kilka lat temu kiedy kupiłem swój pierwszy taki dobry "jak dla mnie" zestaw stereo , mianowicie:

 

Onkyo BD-SP809

Onkyo tx-8020 

Tannoy mrecury v4 

Zwykły kabel miedziany jamo

 

Zestawu odsłuchiwałem może pół roku i z przyczyn że tak to nazwę życiowych zaprzestałem , sprzęt spakowałem do kartonu i dopiero teraz po upływie tylu lat rozłożyłem go ponownie z czego jestem niezmiernie zadowolony.

Sprzęt praktycznie nowy , podoba mi się jego wygląd i brzmienie , ogólnie sprawia mi radość , wszystko mi pasuje powiedziałbym że jest dobrze że nie trzeba nic zmieniać bo po co jak jest tak dobrze...

Jednak jest jedna myśl która mnie irytuje coraz bardziej a mianowicie , skoro jest tak dobrze gdy słucham mojej ulubionej muzyki (a zdaję sobie sprawę że sprzęt nie jest wysokich lotów) to co dopiero będzie jak zmienię go na lepszy.

Postanowiłem więc zasięgnąć porady i założyłem pierwszy raz w życiu konto na forum muzycznym aby podeprzeć się Waszą wiedzą , proszę Was o pomoc w nakierowaniu mnie na właściwy tor.

 

Moje podstawowe ulubione gatunki muzyczne którym trzeba się kierować to: Vocal Trance , Chillout , Orkiestrowa-Michał Lorenc z Psów ! 

Nie dysponuję dużymi środkami finansowymi , na modernizację mogę przeznaczyć ok. 3 tyś pln.

Pomieszczenie w którym sprzęt będzie się znajdował ma ok.25m2

Warunek - chcę zostać przy aktualnym zestawieniu marki Onkyo i Tannoy , argumentuję to tym że poza wyglądem samej marki który do mnie przemawia będę mieć jeszcze lepsze rozeznanie  jeżeli chodzi o różnice które niewątpliwie dostrzegę z czasem pomiędzy rożnymi modelami z tych firm , uważam że takie węższe spojrzenie pozwoli mi lepiej określić swoje upodobania które jeszcze nie są tak rozwinięte , więc proszę Was weźcie pod uwagę mój zrównoważony rozwój.

 

Uważam że w pierwszej kolejności powinienem obowiązkowo zamienić amplituner na wzmacniacz , tutaj różnica w jakości będzie mocno odczuwalna , znalazłem nawet taki model Onkyo A-9050 , sprzedam stary dołożę trochę kasy i będzie. Czy zamiast tego nowego modelu lepiej kupić starszą np. Integrę?

Sam BD-SP809 jako bluray nie jest mi potrzebny nigdy na tym sprzęcie nie obejrzałem żadnego filmu ale z tego co wiem ma wysokiej klasy CD więc w sumie może zostać gdyż różnica dla mojego ucha pewnie na tym etapie nie będzie zauważalna - no chyba że jestem w błędzie... i może warto go sprzedać kupić równie dobry tańszy a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do modernizacji zestawu hmm...

Jeżeli chodzi zaś o same głośniki to zastanawiam się czy w tym mocno ograniczonym budżecie i warunkach bo oczywiście ma to być Tannoy jest sens je w ogóle zmieniać.

Proszę o info i z góry dziękuje za zaangażowanie 

Seweryn z Katowic

 

Edytowano przez Onkyo&Tannoy
Poprawa informacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3k daje ci możliwość modernizacji audio. Ale pod warunkiem że ie będziesz tak zatwardziale siedział przy Onkyo i Tannoy,

Chodź i tu da się coś zrobić.

Zostaw Tannoy a dokup Onkyo 8390

Dalej, Zostaw Tannoy a dokup NAD 356BEE, XINDAK 06, starszego MARANTZA PM 8005

We wszystkich będzie znaczy przeskok.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jest kilka możliwości ale główny problem to tak jak wspomniał kolega wyżej pozostanie wyłącznie przy tych dwóch markach. Wymiana wzmacniacza na Onkyo 9050 nieco poprawi brzmienie ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby wymiana na NAD C356BEE, Xindak 06, Atoll IN100 czy Audiolab 6000a. We wszystkich tych opcjach przeskok jakościowy będzie mocno słyszalny. Kolumny w chwili obecnej warto zostawić, a w przyszłości możesz pomyśleć o Tannoy XT6F lub Fyne Audio F501. 

Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ciekawe podpowiedzi które na pewno rozważę teraz w trakcie weekendu , widzę że wspólnie sugerujecie zmianę marki Onkyo jeżeli chcę odczuć znaczącą poprawę w dźwięku a to daje do myślenia czy rzeczywiście tego nie zrobić.

Po zapoznaniu się z kilkoma informacjami zastanawiam się nad wzmacniaczem z transformatorem toroidalnym , niestety dużego wyboru w Onkyo nie ma w tego typu rozwiązaniach , znalazłem w amplitunerach z serii TX ale to dalej amplituner a wydaje mi się że mając ograniczony budżet chcąc uzyskać optymalną jakość powinienem się raczej skoncentrować na samym wzmacniaczu stereo.

Przypadł mi do gustu wizualnie co również jest dla mnie ważne Cambridge CXA60 lub CXA80  , jestem nawet w stanie zaryzykować i zrezygnować z zestawu Onkyo bo wydaje się to być słuszne.

Porównując CXA80 z moim amplitunerem TX8020 jak i wydaje mi się również z A-9050 to jak sądzę będzie przejście na wyższy level ale czy to jest prawdą to nie wiem i czy to jest optymalne rozwiązanie w tym budżecie...

Czy te modele mogą swobodnie konkurować z podanymi przez Was propozycjami.

 

P.S.

kombinuję jeszcze nad Audio Azur 651 W tutaj moc wydaje mi się że maksymalnie rozkręci moje Tannoye.

Edytowano przez Onkyo&Tannoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...