Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu, miękko, ciepło, muzykalnie


AudioŁ

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat chociaż wiem, że powinienem założyć swój własny. Robię to, bo autor ma podobne preferencje akustyczne do moich i wybrał też ten sam wzmacniacz, który ja również posiadam (CXA81) i który wybrałem po poradach uzyskanych właśnie na tym forum, cytowane też były tutaj kolumny, które by mi odpowiadały itd.


Moją inwestycję przerwał mi niestety wybuch epidemii i nie zdążyłem kupić kolumn. Miałem nadzieję, że sprawa wirusa szybko się zakończy i szybko zakończę temat mogąc coś odsłuchać. Jak na razie na szybki koniec epidemii się nie zanosi a ja chciałbym móc się w końcu w pełni cieszyć nowym system audio (na ten moment „jadę” na starych kolumnach). Jeszcze jak przyjdzie druga fala, to cholera wie, co się wydarzy, więc spróbuję coś łyknąć z internetu, bo innego wyjścia na razie nie ma i dlatego liczę na Waszą pomoc.

Autorowi tematu proponowano tutaj m.in. Dali Oberon 5/7 lub KEF Q 750 (te kolumny by mi odpowiadały i je też miałem zamiar je odsłuchać; w przypadku DALI może być też jakiś model wyższy) jednocześnie odradzając Monitor Audio. Chciałbym się tylko upewnić, że cytowane tu Dali lub KEF dostarczą właśnie tego ciepłego brzmienia również przy niskich poziomach głośności.

Będę wdzięczny za poradę. 
 

PS. Auror 700 mi nie proponujcie, bo nie podobają mi się w ogóle a estetyka jest dla mnie bardzo ważna.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Jak estetycznie według ciebie ma wyglądać taka kolumna? Szukasz wykończenia lakierowanego, kolumn czarnych, białych.  

Moje pytanie było inne a estetyka nie jest tutaj głównym tematem aczkolwiek kolumna za 6000 PLN lub więcej musi mi się też podobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...