Skocz do zawartości

Słuchawki półotwarte pełnowymiarowe do 350


Recommended Posts

Witam
Ponownie mam prośbę o doradzenie tym razem słuchawek pełnowymiarowych - wokółusznych, najlepiej półotwartych.
Słuchać będą ich w domu. 
Obecnie mam następujące słuchawki: creative Live!, Superlux HD681, Venture Electronics VE Monk Plus Standard Edition 
Creative - wg mnie są strasznie męczące ich nie lubię (fajne na minutę, wg mnie dźwięk męczący dodatkowo małe muszle jak dla mnie), superlux w miarę ok chociaż muszle również nie idealne spore, ale się średnio trzymają dodatkowo dźwięk zależnie od źródła z telefonu jak ich słuchałem to beznadzieja -zapiaszczona góra, dołu prawie brak; a z mp3 - obecnie sansa express - znacznie lepiej - niestety do ideału daleko.
Venture Electronics VE Monk Plus Standard Edition - w sumie w tej cenie (40zł) to ok. akceptowalne, ale to słuchawki takie na wyjście gdzie wszystko szumi wokół i nie ma wymagań co do jakości ale i tak je wolę jak creativ-y.
Czego szukam w muzyce - lubię jak jest scena i w miarę duża szczegółowość, lubię szybki dźwięk - nie zmulony. Nie lubię przesycenia basu, ale też całkowity brak może mi przeszkadzać. 
Zasadniczo odpowiada mi dźwięk ze sprzętu stacjonarnego -  poradzonego tutaj (wzmacniacz ADVANCE ACOUSTIC MAP-105, kolumny alr jordan, jako źródło Allo MiniBoss DAC na PB pi2). Szukam czegoś podobnego, ale osiągniętego za pomocą słuchawek. Niestety wzmacniacz nie ma wyjścia słuchawkowego i nie wiem czy problemem są słuchawki czy może mp3 nie daje rady (i tak wg mnie gra dużo lepiej jak telefon). 
Lubię słuchać poezji śpiewanej, dire straits, ale również enya, loreena mckennitt. 

Zastanawiałem się nad AKG K-240 MKII czy duża jest różnica pomiędzy superlux hd681 (w sumie są ponad 3x tańsze), a może coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

AKG K240 mają niską skuteczność i tym co masz ich nie napędzisz. Możesz też uznać że nie mają basu. Myślę że warto abyś posłuchał CAL2 , ISK HD9999, Takstar pro82, Snab Euphony af-100

Ale chyba wszystkie są zamknięte, myślałem bardziej o jakiś półotwartych - może wtedy dłużej można by było słuchać. W creative ciężko się słucha pomijając dźwięk bo się zapoci człowiek. A jakbym zmienił źródło może np. odtwarzacz bym zmienił na np. FiiO X3 II albo coś innego tak do 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AKG K240 potrzeba czegoś znacznie mocniejszego. Nie wiem czemu na opakowaniu są informacje o możliwości użycia ze sprzętem przenośnym. Rzadko podaje się ich skuteczność. Do tego ilość basu może być da Ciebie rozczarowaniem. Szczególnie niskiego. CAL2 mają bardziej pojemne pady i mają bardziej konturowe brzmienie. Większość słuchawek półotwartych zachowuje się pod względem zapacania się dość podobnie do bardziej pojemnych zamkniętych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...