Skocz do zawartości

Amplituner albo całość


Creator

Recommended Posts

Witam

przedstawię sprawę :

moja stara jak świat Yamaha rx-v730 dokonała żywotu. 

Z kolumn w domu zostały mi się Paradigm 11 v7 oraz Paradigm Monitor 3 v2   centralny  Paradigm  CC-370 v4   subwoofer PHONAR ASM 100

I teraz nasuwa się pytanie czy szukać samego amplitunera i da się coś jeszcze ciekawego wyciągnąć czy przy okazji zmiany amplitunera pozbyć się całości i złożyć nowy zestaw

Pomieszczenie 35m2 

zastanawiałem się nad amplitunerem  Yamaha MusicCast lub  Marantz 

 

Proszę o sugestie 

 

Dzięki

 

 

Edytowano przez Creator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież dobry zestaw kolumn, nowy amplituner będzie tu najlepszą opcją. Znając charakter brzmienia Paradigm, zastosowałbym amplituner o raczej cieplejszej charakterystyce. Z podanych przez Ciebie systemów znacznie lepiej sprawdzi się Marantz. Minimum to model SR5014,  chociaż jeśli tylko budżet pozwoli, warto zastosować model wyższy. Dobrą alternatywą może być także bliźniaczy Denon AVR-X4500H. Przyjrzyj się moim propozycjom, w okresie świąt wielkanocnych u nas masz dodatkowo specjalne ceny i fajną akcję rabatową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Creator,a jaki budżet przewidujesz ? Ja szedłbym w opcje z marantzem  a nawet Yamaha zewnętrznym cieplejszym wzmakiem jako końcówka mocy. Miałbyś wtedy i fajne kino domowe i stereo. W cenie tego Denona, o którym wspomniał kolega z q21 miałbyś np Yamahę 685 i atolla in 100. I ja osobiście wolałbym coś takiego aniżeli droższy amplituner kina domowego. Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Masz przecież dobry zestaw kolumn, nowy amplituner będzie tu najlepszą opcją. Znając charakter brzmienia Paradigm, zastosowałbym amplituner o raczej cieplejszej charakterystyce. Z podanych przez Ciebie systemów znacznie lepiej sprawdzi się Marantz. Minimum to model SR5014,  chociaż jeśli tylko budżet pozwoli, warto zastosować model wyższy. Dobrą alternatywą może być także bliźniaczy Denon AVR-X4500H. Przyjrzyj się moim propozycjom, w okresie świąt wielkanocnych u nas masz dodatkowo specjalne ceny i fajną akcję rabatową.

Czytam o różnicach  miedzy marantzem sr 5014 a 6014  cena jest prawie 100 procent większa - wiadomo ilość kanałów większa i wizja rozbudowy tego o atmos - mam możliwość włożenia głośników w sufit ( i zasilanie tego okablowaniem) ale czy to aż taki skok jakość - cena ?

Mam jeszcze dwa pomieszczenia gdzie mam takie małe kolumny bluetooth gdzie żona ćwiczy :)  i zapuszcza to z komórki a widzę że te amplitunery mają możliwość by to spiąć dodatkowo ( okablowanie poszło by na poddasze i wprowadził bym to sufitem do danych pomieszczeń) - nie ukrywam że nie do końca  mam przekonanie do połączeń bezprzewodowych.

wiem że technika idzie do przodu jednak jak w przypadku sieci internetowych jak i tutaj pewnie ma ograniczenia które podczas zestawiania tego w domu wyjdą w "praniu" .

Mam jeszcze  pytania co do mocy amplitunera - jak to się ma do mocy pisanej w specyfikacji - jak się podłączy taką ilość kolumn - to na kanał wyjdzie dużo mniej niż piszą.

drugie pytanie to HDMI - piszą w specyfikacjach o 2.0 a nowe konsole będą wchodzić w standardzie 2.1 czy ma Pan informacje by to było wpierane by te amplitunery to obsługiwały

Co do sugerowanego Denona - jak bardzo może być uciążliwość problemu tego modelu co do pracy przy 4 omach ( problemy z odprowadzeniem temperatury i zalecenia by został w trybie automatycznym )

Szwagier ma proponowany 5014 ja go widzę w sieci lokalnej w domu mogę się na niego zalogować on jednak twierdzi - miał Technicsa którego zmienił na ten model - ale stwierdził że jeśli chodzi o jakość dźwięku - to jego odczucie jest że stary lepiej oddawał muzykę - za to nowy to nowinki i z kinem  bardziej mu się podoba . Dlatego może coś innego  - bo jednak dwa takie same sprzęty 

 

Przyznam że jeśli mam wydać dość duże pieniądze  - to radość musi być wielka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad: jezeli moc przy dwoch kanalach wynosi 2x150W to siedmiu kanalach bedzie wynosic 7x50W albo i mniej.

Co do samej jakosci dzwieku z amplitunera KD w stereo bedzie kiepsko i tu trzeba sie zastanowic czego szukamy dobrego KD czy dobrego STEREO.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

@Creator,a jaki budżet przewidujesz ? Ja szedłbym w opcje z marantzem  a nawet Yamaha zewnętrznym cieplejszym wzmakiem jako końcówka mocy. Miałbyś wtedy i fajne kino domowe i stereo. W cenie tego Denona, o którym wspomniał kolega z q21 miałbyś np Yamahę 685 i atolla in 100. I ja osobiście wolałbym coś takiego aniżeli droższy amplituner kina domowego. Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

Przyznam nigdy nie miałem dodatkowej końcówki - może faktycznie to być słuszny kierunek  by mięć to i to. Pytanie czy to wystarczy  by to wszystko napędzić jeśli bym chciał spiąć dodatkowe kolumny z Atmos i ew jak pisałem wyżej z pomieszczenia gdzie żona ćwiczy tworząc dodatkowe strefy

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Przyklad: jezeli moc przy dwoch kanalach wynosi 2x150W to siedmiu kanalach bedzie wynosic 7x50W albo i mniej.

Co do samej jakości dźwięku z amplitunera KD w stereo tez bedzie kiepsko i przede wszystkim trzeba sie zastanowic czego szukamy dobrego KD czy dobrego STEREO.

czyli  tak czy siak by uzyskać  w miarę dobre stereo - trzeba by dołożyć wzmacniacz  jak kolega wyżej wspomniał

Edytowano przez Creator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego przepinanie kabli. Musisz mieć amplituner z wyjściem pre out i wzmacniacz z wejściem Main in. Sam używam tego rozwiązania i bardzo je sobie chwale. U mnie w KD jest to marantz a jako końcówka mocy i wzmak w stereo - cyrus one. Do Twoich kolumn jednak moze lepszy byłby atoll albo np audiolab. Na pewno po świętach branża też coś zasugeruje. Możesz od nich wypożyczyć sprzęt i przetestować w domu. Pozdrawiam i życzę zdrowych świat.

Zapomnialem jeszcze dopisać, że głośnościa w KD mając amp z pre aut i wzmak z main in, sterujesz z poziomu amplitunera. Także wszystko jest mega proste i wygodne. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seba3002 napisał:

Nie ma żadnego przepinanie kabli. Musisz mieć amplituner z wyjściem pre out i wzmacniacz z wejściem Main in. Sam używam tego rozwiązania i bardzo je sobie chwale. U mnie w KD jest to marantz a jako końcówka mocy i wzmak w stereo - cyrus one. Do Twoich kolumn jednak moze lepszy byłby atoll albo np audiolab. Na pewno po świętach branża też coś zasugeruje. Możesz od nich wypożyczyć sprzęt i przetestować w domu. Pozdrawiam i życzę zdrowych świat.

Zapomnialem jeszcze dopisać, że głośnościa w KD mając amp z pre aut i wzmak z main in, sterujesz z poziomu amplitunera. Także wszystko jest mega proste i wygodne. 

Dziękuję bardzo za radę i informacje zobaczymy jak się to rozwinie. 

Pozdrawiam  i także życzę zdrowych i wesołych świąt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...