Skocz do zawartości

Jamo C97 II vs KEF Q950 do kina domowego 5.0


sohigh23

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zmienić mój aktualny zestaw 5.0 - Jamo S628 HCS + Yamaha RX-V373

Docelowo zestaw będzie w salonie ok 35m2 - aktualnie mieszkanie salon 25m2

Budżet mniej więcej 6000pln, sprzęt ma być na lata.

Dwa zestawy mi się podobaja i chciałbym wybrać między nimi:

Jamo C97 II + C93II + C9cen - komplet ok 5200pln

KEF Q950 w tym budżecie tylko fronty ok 6500pln w późniejszym terminie dokupienie cent + tylne

Nie ukrywam że kieruje się w dużym stopniu wyglądem i koniecznie kolorem białym, te dwa modele są w moim guście

Docelowo kolumny będą podłączone do nowego modelu amplitunera Yamahy z HDMI 2.1 - koniecznie mi na tym zalezy dlatego nie zmieniam mojego starego ampli bo czekam na zapowiedziane yamahy z hdmi 2.1

Zestaw głównie używam do filmów potem muzyka/ps4

Czy warto przy takim wykorzystaniu + docelowym amplitunerze zapowiedzianym przez yamahe na 2020r z hdmi 2.1 (sory za ogólniki ale nie ma konkretnych info co do premiery i parametrow) kupić KEF czy lepiej Jamo i przy ty zaoszczędzić ok 1000pln ?

Edytowano przez sohigh23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Kef lub Jamo, z białych też masz Heco Aurora, Pylon Audio (paleta barw do wyboru do koloru jaki sobie zapragniesz) Focal Aria, Dali Zensor, Monitor Audio oraz B&W.
Ja też żałuję że białych nie mam. Czarny fortepian kolor to masakra, kurz na lakierze strasznie widać jak i palce.
A czemu Amp AV HDMI 2.1, teraz to już nowość 2.2Hdmi jest i też dostaniesz to w Onkyo, Denon, Pioneer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko Kef i Jamo- bo mi sie najbardziej podobaja wizualnie a to dla mnie jest ważne przy wyborze kolumn.

na HDMI 2.1 mi zależny ponieważ mam LG C9 z tym złączem i pod koniec roku ma byc PS5 wspierające 2.1.Aa dlaczego yamaha bo ma dobre rozwiązania multimedialne jeżeli chodzi o podłączenie rożnego sprzętu a i jestem zadowolony z mojego dotychczasowego budżetowego amplitunera dlatego chce zostać przy tej firmie.

 

a o HDMI 2.2 jeszcze nie slyszalem

Edytowano przez sohigh23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko Kef i Jamo- bo mi sie najbardziej podobaja wizualnie a to dla mnie jest ważne przy wyborze kolumn.
na HDMI 2.1 mi zależny ponieważ mam LG C9 z tym złączem i pod koniec roku ma byc PS5 wspierające 2.1.Aa dlaczego yamaha bo ma dobre rozwiązania multimedialne jeżeli chodzi o podłączenie rożnego sprzętu a i jestem zadowolony z mojego dotychczasowego budżetowego amplitunera dlatego chce zostać przy tej firmie.
 
a o HDMI 2.2 jeszcze nie slyszalem
Sorry 2.3 chodziło
Tu na focie masz przykład z Denona.
Yamaha też fajna, jeśli chodzi o kino to z kolumn bym patrzył na Jamo, Heco i Monitor Audio, zresztą sam mam Monitor Audio Silver set.012c2eed1904c1e113c3f52197332ea4.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważając jakość dźwięku, zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na kolumny Kef. Są droższe, ale przy bezpośrednim porównaniu wypadną lepiej. Szczególnie, jeśli w przyszłości zamierzasz zmienić amplituner na wysoki model Yamaha. To moja rekomendacja.

Zapraszam po wyceny, gwarantuję atrakcyjną ofertę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Rozważając jakość dźwięku, zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na kolumny Kef. Są droższe, ale przy bezpośrednim porównaniu wypadną lepiej. Szczególnie, jeśli w przyszłości zamierzasz zmienić amplituner na wysoki model Yamaha. To moja rekomendacja.

Zapraszam po wyceny, gwarantuję atrakcyjną ofertę dla forumowicza.

Czy KEFy sprawdzaja się jako kolumny do kina domowego pod TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF 950 to i mażdzaco lepsze kolumny. Jeśli akceptujesz zakup na raty w sensie częściowy to zdecydowanie lepsza droga. Konkurentem dla Jamo w podobnym budżecie a ciekawszym dźwiękiem będzie Heco Aurora.

Zapraszam Cie po wyceny oraz możliwość przetestowania sprzetu przed zakupem. To wazne

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,

Kontynuuje wątek mianowicie w kwietniu kupiłem KEF Q950 w zestawie z centralnym i satelitami (Q350, Q650C) tak jak w pierwszym poście napisałem docelowo maja grać z amplitunerem obsługujacym HDMI 2.1 i oto właśnie zbliża się premiera Yamahy RX-V4A i V6A,

Pytanie jest nastepujące, czy ten komplet KEF'ów zagra dobrze z RX-V4A? zakładając używanie tego zestawu jako kino domowe/PS5/muzyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...