Skocz do zawartości

Modernizacja zestawu


Jurek5551

Recommended Posts

Witam! Zestaw który posiadam to CXN v2, m2si oraz RX6.  Pomieszczenie to 4m na 5m bez adaptacji i bez znaczących problemów z akustyczną, częściowo otwarte z boku na kuchnię. Z dźwięku jestem bardzo zadowolony, ale.... Zacząłem się zastanawiać czy nie można lepiej. Brzmienie mi odpowiada, dźwięk mnie nie męczy więc szukałbym coś zbliżonego być może z odrobinę delikatniejszą górą. Raczej myślę o wymianie kolumn ale czy to da mi spodziewane efekty? Czy różnica na plus będzie wyraźna? Zastanawiam się czy nie wystarczą mi podstawkowe bo obecne RX6 wydają mi się nawet z zapasem do tego jak słucham. Chyba szukam czegoś z lepszą stereofonią, prezentacją sceny i separacją instrumentów. Czy jest możliwa poprawa przy wymianie tylko kolumn lub ewentualnie tylko wzmacniacza czy trzeba się liczyć z tym że tylko wymiana obu elementów da znaczące efekty? Kwoty nie podaję ale zdaję sobie sprawę ile kosztuje wzmacniacz czy kolumny o klasę lepszy od tych które mam. 

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz podobnej klasy kolumny i wzmacniacz, zmiana kolumn na coś lepszego powinna, choć nie musi od razu, wiązać się z wymianą wzmacniacza na coś z wyższej półki. Jeśli akustyka pomieszczenia powoduje, że basu jest dużo, rzeczywiście ciekawą opcja mogą być dobre monitory. Można pozostać przy marce Monitor Audio i spojrzeć na serię Gold z modelem Gold 100 5G. Będzie bardziej swobodnie, dokładnie, trójwymiarowo. Świetną alternatywą może być także Kef R3. Na koniec zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Buchardt Audio. Masz dwa modele do wyboru, kwestia budżetu.

Zapraszam po wyceny, jest także możliwość wypożyczenia kolumn do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że coś takiego chodziło mi po głowie już wcześniej. Pomimo że odczułem naprawdę  duży skok "do przodu" po zakupie wzmacniacza (kolumny używałem wcześniej z amplitunerem kd) i słucham chętniej niż przedtem nie jestem do końca pewny czy charakter brzmienia mi odpowiada. A mogę to sprawdzić tylko słuchając innych kolumn. Nawet jesli wymiana nie przyniesie wielkich efektów od razu to powinna mi dać możliwość rozwoju w przyszlosci. Podam przykład: jakiś czas temu zacząłem używać m2si w trybie końcówki mocy, nie widziałem różnicy w dźwięku a sterowanie wydało mi sie wygodniejsze. Dzisiaj rozstawiłem kolumny jak należy słuchałem dłużej i pojawiło się uczucie że dźwięk jest lekko męczący które ustąpiło po ponownym przełączeniu w tryb wzmacniacza. Zrobiło się tak jakby więcej basu przez co wysokie tony są mniej wyeksponowane. Inna sprawa to to że aby uzyskać odpowiednią dynamikę muszę słuchać dosyć głośno, nie jest to dyskoteka i mnie to nie przeszkadza ale nie mieszkam sam. Czy kolumny podstawkowe będą lepsze przy słuchaniu ciszej czy po prostu niektóre kolumny mają tu większe zdolności? Dodam że mam pewną awersję do loudness i regulacji tonów przez co nie przeszkadza mi ich brak bo i tak jesli używałbym to niechętnie. Proszę wszystkich o dalsze porady zanim zacznę jakieś odsłuchy, czas mnie nie goni a muszę dokonać dobrego wyboru również na przyszłość.

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...