Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pracy/biura


Ozi

Recommended Posts

Witam,
Poszukuję zestawu stereo do pracy. Pokój nie jest duży może 8-10 m2. Z racji tego, że to ma grać w pracy, nie będę słuchać głośno, więc głośniki muszą brzmieć przy niższych poziomach głośności. Głośniki oczywiście interesują mnie podstawkowe. Będą stały na stolikach i stosunkowo blisko ściany. Jeśli chodzi o wzmacniacz to nie potrzebne mi "wodotryski" w postaci steamingu internetowego, Bluetooth, USB itp. Jedyne co mi potrzebne to możliwość puszczenia muzyki po kablu ze smartfona lub laptopa. Budżet to maks 3000 zł za wzmacniacz plus kolumny podstawkowe. Oczywiście im taniej tym lepiej. Wstępnie wpadły mi w oko następujące głośniki i wzmacniacz/amplituner:

Elac b5.2
Elac b6.2
Triangle Borea 3
Triangle Borea 2
Monitor audio bronze 2
Dali Oberon 1
Dali Spektor 2

Marantz PM6006
Yamaha R-N303D
Nad 3020 v2
Onkyo A-9110

Prosiłbym szanowne grono o poradę w wyborze 😉 Ewentualnie co innego warto byłoby kupić w tym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej wysokiej klasy kolumny aktywne? Spójrz na System Audio Saxo 6 active lub Klipsch The Sixes. Powyższe zestawy zagrają lepiej niż konfiguracje podane przez Cienie, dodatkowo cały system jest znacznie prostszy. Klipsch jest bardziej efekciarski, wyraźniej eksponuje skraje pasma. System Audio to bardziej plastyczne, spójne, gęste granie ze świetną podstawą basową. Na dłuższe odsłuchy sugeruję System Audio.

Natomiast jeśli klasyczny system, proponuję Marantz PM6006 z kolumnami Kef Q150, ewentualnie Q Acoustics 3020i lub wspomniane Monitor Audio Bronze 2.

Zapraszam po wyceny, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie system aktywny nieśmiało również biorę pod uwagę. O tych klipsch The sixes czytalem i widziałem u Was Q21 na Facebooku. Fajna opcja tylko raczej trochę za dużo jak na głośniki do pracy dla mnie, bo wychodzi prawie 4000 zł za parę. O innych zaproponowanych opcjach poczytam i jakby co będę się odzywał. 

No tak zapomniałem napisać o preferencjach muzycznych, głównie muzyka elektroniczna z ciekawym wokalem, także dobry bas byłby wskazany. Tylko nie mylić z "umcyk bumcyk" typu manieczki, bo typowej łupanki słuchać nie dam rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ozi napisał:

Ogólnie system aktywny nieśmiało również biorę pod uwagę. O tych klipsch The sixes czytalem i widziałem u Was Q21 na Facebooku. Fajna opcja tylko raczej trochę za dużo jak na głośniki do pracy dla mnie, bo wychodzi prawie 4000 zł za parę. O innych zaproponowanych opcjach poczytam i jakby co będę się odzywał. 

No tak zapomniałem napisać o preferencjach muzycznych, głównie muzyka elektroniczna z ciekawym wokalem, także dobry bas byłby wskazany. Tylko nie mylić z "umcyk bumcyk" typu manieczki, bo typowej łupanki słuchać nie dam rady.

Napisz do nas pomyślimy o dobrej cenie. Tak teraz się zastanawiam i jest w sumie jeszcze jedna ciekawa opcja, a mianowicie Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor lub Ruby Monitor jeśli miałaby to być muzyka w tle. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Z wyrazista srednica, dobrym basem i wycofana gora pasma masz kolumny Mission z serii QX.

Jakiś konkretny model masz na myśli może, bo tak z tej serii to modeli trochę jest?

23 minuty temu, Q21 napisał:

Napisz do nas pomyślimy o dobrej cenie. Tak teraz się zastanawiam i jest w sumie jeszcze jedna ciekawa opcja, a mianowicie Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor lub Ruby Monitor jeśli miałaby to być muzyka w tle. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny ;)

Te Klipsch the Sixes chodzą mi po głowie, zasialiście ziarnko w mojej głowie i tak licząc, że w sumie złożyć klasyczne stereo + okablowanie to wyjdzie raczej podobna cena co te sixes. Wizualnie są śliczne, old schoolowe, akurat pasowałyby do mojego "prl owskiego pokoju" :D  Tylko boję się, że nie podejdą mi, bo jak czytam Klipscha trzeba lubić albo jak napisałeś, że na dłuższy odsłuch mogą być męczące, a w pracy raczej po kilka godzin będą grały jak coś w ciągu dnia. 

Raczej dobrej ceny nie dacie mi, bo najprawdopodobniej będę chciał skorzystać z magicznych rat 0%, które teraz wszyscy na potęgę oferują w dobie aktualnej sytuacji gospodarczej :D A zazwyczaj jak chce się raty to na rabat nie ma co liczyć... Ale za pewne po coś się odezwę do Was ;) tylko muszę przeanalizować warianty wszystkie. 

 

Ten topping mx3 nie przekonuje mnie jakoś, zdecydowanie z tych opcji będę wolał Marantz PM6006. Pylon Audio Diamond Monitor byłyby fajne, ale razem z Marantzem to już grubo przekroczyłbym budżet, więc niestety raczej Pylony odpadną. Tak czytam o wcześniejszych propozycjach i tak KEF Q150 jak za tą cenę to podobno nic specjalnego. Już myślałem o tych Monitor audio bronze 2, ale czytam i dużo ludzi pisze, że one nie są dla każdego, specyficzne i że z basem u nich słabo. Ile w tym prawdy nie wiem, bo nie będę miał okazji ich posłuchać, chociaż duże znaczenie ma na pewno pod jaki wzmacniacz się je podłączy. Także czytam dalej i analizuję temat, dalsze podpowiedzi i sugestie nadal mile widziane :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupic kolumny aktywne to idż do sprzedawców profesjonalnych.

Te kolumny są znacznie lepsze niż te produkowane przez znanych domowych producentów Audio.

Pierwsze linki z google

https://audiostacja.pl/katalog/monitory-odsluchowe/monitory-aktywne-bliskiego-pola/

https://muzyczny.pl/135510g_Sprzet-studyjny-Homerecording-Monitory-studyjne.html

https://sklep-muzyczny.com.pl/c/141/monitory-aktywne-monitory-studyjne-studio-i-rejestracja-dzwieku-.html

Co do sprzetu pasywnego to Marantz PM 6006 + ELAC dałby ci taki dzwięk ktory szukasz, zwłaszcza przy cichym słuchaniu w opcji Loudness.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ozi napisał:

Jakiś konkretny model masz na myśli może, bo tak z tej serii to modeli trochę jest?

Cala seria tak gra, ale tym budzecie ktory chcesz to Mission QX-1 i trzeba przyznac iz pieknie sie prezentuja. Te kolumny sa dosc drogie, ale w zestawie z jakims wzmacniaczem tudziez amplitunerem stereo wychodza taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz to już postanowione, że w razie czego będzie Marantz PM6006. Do tego będą towarzyszyć głośniki Elac B6.2 lub Audio Monitor Bronze 2. Biorę po uwagę jeszcze Klipsch the sixes (prostsze do złożenia/przeniesienia, no i ten wygląd). Tylko teraz zostało postawić kropkę nad i się zdecydować, ale chyba nie będzie łatwo coś wybrać.

 

Reszta głośników odpadła z różnych względów np. potrzeby przestrzeni (a u mnie będą jednak bardzo blisko ściany), ale przede wszystkim ze względów cenowych. Postanowiłem, że skoro będzie najdroższy wzmacniacz ze stawki to głośniki muszą się zmieścić w cenie 900 zł za sztukę. 

Dnia 14.04.2020 o 14:23, lysyrafal napisał:

Cala seria tak gra, ale tym budzecie ktory chcesz to Mission QX-1 i trzeba przyznac iz pieknie sie prezentuja. Te kolumny sa dosc drogie, ale w zestawie z jakims wzmacniaczem tudziez amplitunerem stereo wychodza taniej.

Faktycznie bardzo ładnie się prezentują, jednak odpadły cenowo. Chociaż po tym co czytałem byłaby to ciekawa opcja. Do rozważenia w przyszłości do np. sypialni. Z racji, że tylko w top hi-fi są do kupienia to ilość zestawów z tymi głośnikami jest mała i tylko w sumie yamaha pianocraft N470D lub yamaha N303D są do wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ozi napisał:

Jeśli chodzi o wzmacniacz to już postanowione, że w razie czego będzie Marantz PM6006. Do tego będą towarzyszyć głośniki Elac B6.2 lub Audio Monitor Bronze 2. Biorę po uwagę jeszcze Klipsch the sixes (prostsze do złożenia/przeniesienia, no i ten wygląd). Tylko teraz zostało postawić kropkę nad i się zdecydować, ale chyba nie będzie łatwo coś wybrać.

Bedzie. Bo masz 3 typy. Gdybyś zaczął teraz wypożyczać to pod koniec kwietnia jesteś zdecydowany. Bez spinki i dylematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bedzie. Bo masz 3 typy. Gdybyś zaczął teraz wypożyczać to pod koniec kwietnia jesteś zdecydowany. Bez spinki i dylematów.

Raczej w ciemno się zdecyduję, bo wypożyczać byłoby ryzykownie z racji tego, że żona nie powinna się dowiedzieć  :D Jakbym szukał droższego zestawu to pewnie i bym wypożyczał, a tak to generować będę sobie dodatkowe koszta na przesyłkach, a i tak patrzę, że przewidziany budżet przekroczę (standard). Przeanalizuję jeszcze parę kwestii i pewnie podejmę jakąś decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ozi napisał:

Z racji, że tylko w top hi-fi są do kupienia to ilość zestawów z tymi głośnikami jest mała i tylko w sumie yamaha pianocraft N470D lub yamaha N303D są do wyboru.

Ok rozumiem, ale pamietaj iz mozliwosc konfigarcji masz dowolna tz. nie musza to byc te dwa w/w modele (zaprezentowane na stronie Top Hi-Fi) jesli w przyszlosci bys sie na te kolumny zdecydowal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lysyrafal napisał:

Ok rozumiem, ale pamietaj iz mozliwosc konfigarcji masz dowolna tz. nie musza to byc te dwa w/w modele (zaprezentowane na stronie Top Hi-Fi) jesli w przyszlosci bys sie na te kolumny zdecydowal.

Jasna sprawa, tylko do pracy to planuję stosunkowo małym kosztem pójść, dlatego patrzyłem twoje sugestie w zestawach tylko. Docelowo jak budżet pozwoli to wiadomo, że czegoś ciekawszego będę szukał niż te Yamahy. Ale to póki co melodia przyszłości zakup czegoś do sypialni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przemyślałem, kuriera przekieruję do punktu odbioru :D Także kartonów żona nie zobaczy hehe

Ogólnie jakbym nie chciał brać na raty tego to i możliwe bym się pobawił w wypożyczanie, ale tak to za dużo zachodu, bo to anulować raty w banku, na nowo brać ewentualnie jakby nie podszedł pierwszy wybór. No, ale liczę, że podejdzie to na co się zdecyduję :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Zona ahhh te żony :)

Twój zakup w ciemno potraktujemy po prostu jako mozliwość zwrotu.

A nie boisz się że Twoja kochana druga połówka wyskoczy z "a co do za pudła?" To bedzie afera!

Zaznaczam iż obitych talerzem nie przyjmujemy z powrotem. :P

Sory ze tak off topic ale nie moge sie powstrzymac...Dobrze widze ze ceny sprzetu tak ogolnie podskoczyly ostatnio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechem żartem, jak moja mama przyszła pierwszy raz po kupnie kina domowego i zobaczyła na ścianie powieszone Yamahy MusicCast 20 po bokach kanapy to stwierdziła jakie ładne lampki kupiłem :D A żona nie przeżyłaby teraz kupna stereo do pracy, bo ledwo przeżyła kino domowe do salonu w tym roku ;) 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...