Skocz do zawartości

Odtwarzacz blu-ray 4k do 1000.


Stolarz

Recommended Posts

Do 1000. Nie za 1300.
Lepiej dołożyć bo tylko Sony czy Panasonic się liczą i jeszcze Oppo ale to ceny inne.
W Sony i Panas masz już Dolby Vision i Dolby Atmos. Ja mam Panasonic fajny bajer posiada Optymalizer HDR. Generalnie polecam. Jeśli chcesz coś taniej do 1tyś zł to Xbox chyba pozostaje który na Netflix Dolby Atmos obsługuje.IMG_20200412_181119.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Xbox rozważam pod warunkiem, że nie jest zbyt głośny bo na tym mi zależy też.

I Xbox One S i Xbox One X generalnie chodzą dość cicho - na pewno ciszej, niż PS4 i pierwszy Xbox One.
Natomiast nie wiem, jak z pracą samego napędu, czy nie będzie w tym wypadku głośniejszy, niż wiatraki konsoli.
Pobieżny przegląd reddita sugeruje, że niestety nie jest z tym najlepiej i napęd pracuje dość głośno.
Jestem pewien, że gdzieś w sieci znajdziesz pomiary głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te wszystkie optimalizery i Dolby atmos Itp nie załatwia amplituner? Nie wiem czy jest sens płacić za dublowanie systemów w odtwarzaczu i amplitunerze. Kupiłem podstawowy Panasonic Dp-UB450 . Na hdtvpolska jest jego test. I w sumie to się zgadzam , że odtwarzacz powinien odtworzyć płytę jak najwierniej, a resztę załatwia amplituner i tv. Tego ekstra tysiaka można w inny sposób spożytkować. Oczywiście jest pewnie różnica pomiędzy modelami ale liczy się także koszt/efekt. Dla mnie ważna jest także cicha praca odtwarzacza i szybkość odczytywania danych. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź płytę UHD i wyłącz audio to zobaczysz jaki jest cichy, akurat ub450 to straszny gniot plastik fantastik, wolne menu, okrojony doszczętnie ze wszystkiego, zrobili ten model bo ub420 był za dobry i za tani bo jest na tym samym procesorze obrazu co ub9000 do tego bardzo rozbudowane menu, świetny obraz i upscaling.

Mam xbox'a one x jest w miarę cichy na minus brak obsługi dolby vision.

W tym momencie x800m2 to najlepszy wybór dobra jakość wykonania, szybkie menu do tego obsługa sporej ilości formatów plików video/audio.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Wsadź płytę UHD i wyłącz audio to zobaczysz jaki jest cichy, akurat ub450 to straszny gniot plastik fantastik, wolne menu, okrojony doszczętnie ze wszystkiego, zrobili ten model bo ub420 był za dobry i za tani bo jest na tym samym procesorze obrazu co ub9000 do tego bardzo rozbudowane menu, świetny obraz i upscaling.

Mam xbox'a one x jest w miarę cichy na minus brak obsługi dolby vision.

W tym momencie x800m2 to najlepszy wybór dobra jakość wykonania, szybkie menu do tego obsługa sporej ilości formatów plików video/audio.

Czyli sony dobre rozwiązanie a pytanko takie mam napewno obsługuje dobly vision?  I jak ma się sprawa z głośnioscia odtwarzacza musi bych cichutki . Pionek lx500 jest bardzo cichy ale koszt 4 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sony dobre rozwiązanie a pytanko takie mam napewno obsługuje dobly vision?  I jak ma się sprawa z głośnioscia odtwarzacza musi bych cichutki . Pionek lx500 jest bardzo cichy ale koszt 4 tys.
O ile dobrze pamiętam to i w Sony jak i Pioneer Dolby Vision należy manualnie włączać w opcjach. Jeśli zostawimy aktywne to będzie nonstop dla każdego formatu, tak jakoś to dziwnie działa. Tak że trzeba np. płyty sprawdzać czy DV maja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dop5791 napisał:

A czy te wszystkie optimalizery i Dolby atmos Itp nie załatwia amplituner? Nie wiem czy jest sens płacić za dublowanie systemów w odtwarzaczu i amplitunerze.

A to już zależy. Jeśli odtwarzacz ma opcję wypuszczenia dźwięku jako Bitstream, bez dekodowania, to jasne (większość powinna mieć). Natomiast jeśli komuś z jakiegoś powodu zależy na przesyłaniu do AVR dźwięku jako PCM - to odtwarzacz musi jednak obsłużyć dany kodek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...