Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich, jestem nowy na tym forum icon_mrgreen.gif

Mam zamiar zbudować kolumny
mój tato jest stolarzem więc z tym nie ma problemu posiadam również w warsztacie profesionalną piłę do cięcia płyt wiórowych
Więc z budową pudeł nie będzie najmniejszego problemu

chcę z bele jakich głośników np. Głośnik Voice Kraft VK 120WO
Wyciągnąć czyste ładne brzmienie co prawda nie musi być idealne bo to będą moje pierwsze kolumny (od czegoś trzeba zacząć)
Chcę aby w jednej kolumnie były dwa głośniki o średnicy 30cm jeden nad drugim i jeszcze jakiś średnio tonowy by się przydał.
Kolumny te mają nagłaśniać pokój 12m2, ale czasami jakieś małe imprezki też icon_twisted.gif mam zamiar zbudować pudła coś w stylu tego
Mam zamiar zastosować takie głośniki niskotonowe http://ferrosound.pl/www/index.php?id=141
i tu nasuwa sie moje pytanie jakie zwrotnice zastosować ?, można zrobic taką zwrotnice samemu? (wolał bym samemu zrobić gdyż bede znów cos więcej wiedział) i jakie powinny być wymiary pudeł żeby z tych głośników wyciągnąć ładny czysty bass (chodzi mi o bas niższych tonów) jakie zastosować bass reflexy ? o wzmacniaczu będe myślał później icon_twisted.gif
Bardzo byl bym wdzięczny za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze w 12m 4x30cm nie da rady:D do tego musza byc wyokotonowki, na poczatek zebys nie byl zawiedziony zrob cos tweeter+ srednioniskotonowy. ile masz kasy na glosniki, i z czym to bedzie gralo? Do tego wazna jest zwrotnica, strojenie, litraz. To nie takie hop siup wsadze do skrzynki 4 glosniki, zepne kabelkami, i bedzie gralo. Dla Twojego wlasnego dobra, znajdz portal elektroda, znajdz prosty projekt, gdzie sa wybrane glosniki, gdzie sa podane wymiary skrzyn, i gdzie ktos Ci zlozy wrotnice. Uwierz ze wydasz nawet na tonsilowe glosniki 200zl, zwrotnice ktos Ci zlozy za grosze, ojciec zmontuje obudowy. Bedziesz wtedy mial rozpoznanie co i jak, z czym to sie je.... Jesli Cie to przerasta kup jakies glosniki stx za 400zl i bedzie gralo, impreze tez zrobisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uwierz mi ze w 12m 4x30cm nie da rady:D


jak to ? icon_neutral.gif takiego pokoiku 3 na 4m nie nagłośnią takie kolumny icon_eek.gif
aktualnie mam Altusy 110 ale takie zdezelowane bez zwrotnic i gra tylko bas i piszczek?(chyba tk sie to nazywa) i do tego mam wzmacniacz stereofoniczny Ws 304s
2 x 25w i gra to to całkiem do d**y

Wolal bym zrobić te które sobie Umyślałem z tym że nie wiem o jakich wymiarach mają być zrobione do tych głośników pudełka icon_confused.gif

Cytat

ile masz kasy na glosniki


Ile kasy ??
Z tym że to będą moje pierwsze kolumny własnej konstrukcji to jak naj mniej myślałem o tym aby kupic jakieś bele jakie głośniki wsadzic w odpowiednie kudła, zrobic do nich jakieś odpowiednie zwrotnice (wolał bym je sam zrobić) ładnie je wykończyć i żeby troszkę mi posłużyły.
jak by mi sie już znudziły myślał bym nas czymś poważniejszym, teraz chcę zrobic coś i mieć tą satysfakcje że zrobiłem to sam w 100%.
Nie muszą one grac super rewelacyjnie.

Cytat

i z czym to bedzie gralo?


O tym będe myślał później icon_twisted.gif

Cytat

litraz. To nie takie hop siup wsadze do skrzynki 4 glosniki, zepne kabelkami, i bedzie gralo.


No właśnie wiem i chcę się was poradzić jak to obliczyć żeby pod te głośniki które podałem w linku zrobić odpowiedznie pudła

Cytat

Jesli Cie to przerasta kup jakies glosniki stx za 400zl i bedzie gralo, impreze tez zrobisz.


Nie chcę od razu na stx'ach kombinować icon_mrgreen.gif trzeba zaczynać od czegoś słabszego icon_lol.gif
z czasem (na pewno nie dłogo) mi sie znudzą te kolumny które mam zamiar zrobić to będę juz coś na poważnie myślał.



To będom moje pierwsze własoręcznie zrobione kolumny, w sumie to już nie raz składałem komuś kolumny ale miałem podane wymiary wszystko narysowane co i jak miało wyglądać i robiłem (ja nie ojciec icon_mrgreen.gif ) teraz chcę zrobić dla siebie kolumny tylko nie wiem jakie mają być wymiary pudeł jak to będe wiedział to zrobie pudła wsadze głośniki zlutuje jakąś odpowiednią dla nich zwrotnice i będzie mnie to cieszyć że w 100% zrobiłem sam sobie kolumny,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stx to minimum.... poszukaj na allegro tesli,aphardow,tonsili i daruj sobie voice kraft, to w ogole nie gra, tylko ladnie wyglada, do kolumny wsadz 1 basowke i wysokotonowy. Co do tego ze nie zagra to chodzi o to ze zrobi taki lomot, huk, tak bedzie dudnic ze sluchanie muzyki nie bedzie mozliwe w ogole. Jesli chcesz fachowych porad to idz na elektrode, tam od groma ludzi skladajacych kolumny, zwrotnice itp...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tych głośników !! nie dość że to g*** warte to jak czy potrafisz zaprojektować zwrotnice ? czy masz wiarygodne parametry głośników aby obliczyć litraż ? to nie takie chop siup , proponuje zrobić chociaż klony totem mite , wychodzi naprawde tanio zmieścisz się w 300 zł , do tego masz przynajmniej zwrotnice ... moje 1 diy kosztowało 600 zł a niektórzy robią za wiele większe sumy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...