Skocz do zawartości

Zestaw na 16m - Klipsh + Yamaha


Gabriel Zwolinski

Recommended Posts

Witajcie.

Na początku chciałbym się przywitać bo piszę swój 1 post na tym forum.

Trochę poczytałem i widzę że naprawdę macie sporą wiedzę w temacie audio.

Chciałbym Was prosić o poradę.

Kupiłem TV 55 cali i aż prosi się aby do filmów kupić kino.

Jestem escetą więc efekt wizualny jest na 1 miejscu (nigdy nie kupię czegoś co nie podoba mi nie wizualnie)

Z głośników spodobały mi nie Klipsh ze względu na orginalny miedziany kolor membran.

Pokój 16m 70% film 30% muzyka. Muzyka klasyczna, koncerty orkiestry symfonicznej, sporadycznie POP lata 90.

Lubię brzmienie basowe.

Przymierzam się do :

Klipsch RP-160M

Sub SKlipsch R-112SW

Planujemy zmienić mieszknie na większe i wtedy chciałbym dokupić Klipsh RP-250F

Dlatego amplituner 5.1 Yamaha RX-V485

Pytanie: Czy ta konfiguracja dobrze zagra ? Ew inny model głośników, ale wole zostać przy Klipsch, ew inny amplituner.

Z góry bardzo dziękuję Wam za cenne rady.

Edytowano przez Gabriel Zwolinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno wybór Klipsch jest optymalny. Spójrz jednak na aktualną serię, w Twoim przypadku będzie to model RP-600M. Subwoofer R-112SW jest jak najbardziej ok, chociaż w aktualnym pomieszczeniu będzie trochę duży.

Największe wątpliwości mam do wybranego amplitunera. Po pierwsze do Klipsch niekoniecznie Yamaha. Takie połączenie zaoferuje efektowny dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Jeśli jeszcze akustyka pomieszczenia będzie sprzyjała, może być zbyt jasno. Znacznie lepszą opcją będzie amplituner Denon, Marantz czy Onkyo. W podobnej cenie masz np. Onkyo TX-NR686, który będzie znacznie lepszy w Twojej konfiguracji. 

Zapraszam po wyceny, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

na pewno wybór Klipsch jest optymalny. Spójrz jednak na aktualną serię, w Twoim przypadku będzie to model RP-600M. Subwoofer R-112SW jest jak najbardziej ok, chociaż w aktualnym pomieszczeniu będzie trochę duży.

Największe wątpliwości mam do wybranego amplitunera. Po pierwsze do Klipsch niekoniecznie Yamaha. Takie połączenie zaoferuje efektowny dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Jeśli jeszcze akustyka pomieszczenia będzie sprzyjała, może być zbyt jasno. Znacznie lepszą opcją będzie amplituner Denon, Marantz czy Onkyo. W podobnej cenie masz np. Onkyo TX-NR686, który będzie znacznie lepszy w Twojej konfiguracji. 

Zapraszam po wyceny, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą.

Dziękuje za radę. Faktycznie jak piszesz, na wielu forach piesze że Yamaha dobrze się sprawdza w filmach ale nie koniecznie w muzyce. Tutaj polecają Onkyo.

Tutaj mam jeszcze jedno pytanie:  czy kolejne modele Onkyo 4.....5.....6 oprócz mocy różnią się jakością dźwięku ? Czy ta różnica jest widoczna dla każdego ?

Np czy model TX-RN4..   czy TX-NR..5 faktycznie grają gorzej od 6-ki ? Muszę odpowiedzieć sobie na pytanie czy faktycznie potrzebuje tak wysoki model, nie jestem audiofilem i słucham muzyki okazyjnie i czy nie wystarczy model. 494 albo  393 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet model 6xx nie jest dla żadnych audiofilii słaby model dopiero rz8xx gra fajnie ale trzeba mieć na uwadze onkyo ma słabą kalibrację i w słabych akustycznie pomieszczeniach może być kicha.

A i to że kupujesz set klipscha nie oznacza że musisz kupować sub'a klipscha bo akurat model 112SW totalnie nie nadaje się do muzyki jest to typowo kinowy sub który ciągnie się i ciągnie... jak krówka ciągutka, konstrukcję zamknięte REL/SVS są 100 razy lepsze w muzyce to praktycznie konieczność.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już tu mamy problem

Dnia 13.04.2020 o 08:07, Gabriel Zwolinski napisał:

Jestem escetą więc efekt wizualny jest na 1 miejscu (nigdy nie kupię czegoś co nie podoba mi nie wizualnie)

Bo przepraszam że trochę Cie zaszufladkuje ale wydaje mi się że po prostu szukasz potwierdzenia swojego wyboru. A każde inne polecenie nie będzie przez ciebie brane pod uwagę bo ci się nie podoba. I wygra ta branża która w 100% przytaknie Twojemu pomysłowi :)

Ale ja tak nie działam więc zaryzykuje.

1. amplituner. No Ymaha 485 odpada. 685 albo Onkyo 696 to minimum

2. Fronty już ok niech będą

3. Jakie tyły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad Kulwicki napisał:

Z tego, co zrozumiałem, to plan jest najpierw kupić monitory + sub, a potem dodać podłogówki i przenieść monitory na tyły.  Czyli docelowo na tył Klipsch RP-160M.

Taki jest plan.

Choć dziś dostałem informację że PR-160M już nie są dostępne więc na dziś planowana konfiguracja wygląda tak:

Najpierw zakup RP-500M  +  SPL-100 +  RP-500C

Do tego zakup Amplitunera 5.1 (jeszcze nie wiem jaki, polecają Onkyo 686 lub 696)

Docelowo po przeprowadzce dokupienie podłogówek RP-6000F

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od przyszłego pomieszczenia. Jesli miałbym się męczyć przez rok na frontach z 402s to wolałbym nic nie kupić. RP500m nie są takie złe i pytanie w czym RP600m nagle są o niebo lepsze? Do większych pomieszczeń faktycznie sprawdzą się lepiej ale pamiętajmy, że w przyszłości te monitory trafią na tył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie no to na fronty 402 odpadają całkowicie!

W tym że RP 500 gra płytko i przez to tuba bardzo wyjaskrawia.

RP 600 maja większy przetwornik midbas. Miałem kiedyś poprzedników 160 w domu. Tu dźwięk jest bardziej zrównoważony, głębszy

Niestety, RP500 przypominają bardzo nie udane R15

No dlatego pytanie czy taki zakup na raty w tym przypadku ma sens.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...