Skocz do zawartości

Następny krok w mojej podróży ?


SamyBoy13

Recommended Posts

Dzień Dobry! Mam nadzieje ze Święta przebiegają jak normalniej jak to jest mozliwe. W najbliższym czasie chciałbym ulepszyć mój zestaw HIFI. To jest mój zestaw na dzień dzisiejszy: PC -> Amazon Music Hd -> HDMI -> TV -> Optical cable -> Fiio D03k -> QED reference 40 rca -> Yamaha AS3000 -> Dali Opticon 6.

Myślałem nad nowymi głośnikach np. Dali Epicon 2/6 które mogę zakupić za (12,000 epicon 2/ 20,000 za epicony 6 po oddaniu moich Opticonow 6) lub nad nowym DAC-iem ale nie wiem co byłoby lepsze w moim wypadku. Lubie dźwięk zbilansowany z lekkim podbiciem niskich i wysokich tonów (+2/3db). Niestety nie mogę posłuchać żadnych glosnikow. Dali towarzyszyło mi zawsze z pozytywnymi wspomnieniami, jednak jestem otwarty na propozycje. Nowe głośniki, dac albo cos innego co myslicie co polepszy brzmienie mojego zestawu? Mój pokój na dzień dzisiejszy:

272412662_roomplan.png.5e384a358333d2de60342395e1b0da2c.png

 

Dziekuje i bede wdzieczny za pomoc

Edytowano przez SamyBoy13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Yamaha AS3000 to bardzo dobry wzmacniacz, który zasługuje na lepsze źródło. Jeśli lubisz brzmienie zbalansowane to zwróć uwagę na Cambridge Audio CXN V2.2 lub jeśli miałby być taniej to postaw na system dzielony czyli Topping D70 + Audio Pro Link 1. 
Odnośnie kolumn to napisz co Ci się podoba w obecnym zestawie, a co chciałbyś poprawić. Rozumiem, że nie zawiodłeś się na firmie Dali i oczywistym zakupem byłby model wyższy ale niekiedy można w podobnej cenie uzyskać brzmienie ciekawsze, lepsze dla Ciebie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i rozmowy telefonicznej z nami. Na pewno będzie łatwiej ustalić szczegóły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Masz wzmacniacz z najwyższej półki Yamahy. Myślę ,że zasługuje na lepszego DAC niż Fiio :) dodatkowo streamer np Bluesound node 2i oszczędził by Ci uruchamiania TV kiedy chcesz posłuchać muzyki.

 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Zgadza się, Yamaha AS3000 to bardzo dobry wzmacniacz, który zasługuje na lepsze źródło. Jeśli lubisz brzmienie zbalansowane to zwróć uwagę na Cambridge Audio CXN V2.2 lub jeśli miałby być taniej to postaw na system dzielony czyli Topping D70 + Audio Pro Link 1. 
Odnośnie kolumn to napisz co Ci się podoba w obecnym zestawie, a co chciałbyś poprawić. Rozumiem, że nie zawiodłeś się na firmie Dali i oczywistym zakupem byłby model wyższy ale niekiedy można w podobnej cenie uzyskać brzmienie ciekawsze, lepsze dla Ciebie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i rozmowy telefonicznej z nami. Na pewno będzie łatwiej ustalić szczegóły. 

Dziękuje wam bardzo za odpowiedz. Obecnie moje Opticony grają bardzo dobrze dla mnie, ale brakuje im detali, które są słyszalne jak pogłośnię do 11 godziny na wzmacniaczu. Jednak to jest o wiele za głośno dla mnie i słucham głównie 7-9. Miałem okazje posłuchać Q Acoustic Concept 500 które grały bardzo zbilansowanie jednak brakło im iskierki, odwaznosci i effectu 'FUN' (dźwięk był prawie idealny, ale nie było gęsiej skory przy odsłuchu czego caly czas doznaje przy moich Opticon-ach). Niestety nie miałem okazji sprawdzenia Rubiconow ani Epiconow, gdyż nie były dostępne do odsłuchu wiec nie wiem jak one mogłyby zagrać. Moje pierwsze głośniki były KEF CRESTA -> KEF Concerto II -> Dali ZENSOR 3 -> Dali Zensor 7 -> Dali Opticon 6, chyba mam mały sentyment do głośników Dali ale jestem otwarty na nowe marki.

Jeżeli chodzi o dac to który byłby lepszy Cambridge CXN V2 vs Topping d70 + Pro Link 1 czy moze Chord Qutest + Pro Link vs Cambridge 851n (lub inne nie jestem ekspertem od dacow przez 3 lata moje biedne fiio mi towarzyszy) ? Pytam, gdyż jak źródło jest tak bardzo wazne to jak roznica jest znaczaca to moge zainwestowac w lepszy sprzet ktory bedzie mi sluzyc przez najblizsze lata. Także jak chodzi o zlacza XLR to jest sens uzywania ich?

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Szymek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Fioo na pewno jest do wylotu!

Co do dacow to Chord Qutest zostawia daleko w tyle inne daci w cenie 6k. Inna sprawa czy ona gra tak jak chcesz. nie sprawdza się we wszystkich systemach. Lubi grac zywiołowo detalicznie, wciągająco.

Myslę jednak nadal o kolumnach. To co nasiałeś tez jest kwestią właśnie tego elementu.

Jeśli oddać opticony i 20000 za Opticon 6 to całkiem dobry deal. Nowe? Nie wiem jak stoisz z budżetem ale Qutest + Opticon 6 przeniósł by Twój system w kilka leveli wyżej. Znacznie.

Zapraszam po wyceny być może uda nam się tez dogadać na zasadzie trade Twoich kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

nie no Fioo na pewno jest do wylotu!

Co do dacow to Chord Qutest zostawia daleko w tyle inne daci w cenie 6k. Inna sprawa czy ona gra tak jak chcesz. nie sprawdza się we wszystkich systemach. Lubi grac zywiołowo detalicznie, wciągająco.

Myslę jednak nadal o kolumnach. To co nasiałeś tez jest kwestią właśnie tego elementu.

Jeśli oddać opticony i 20000 za Opticon 6 to całkiem dobry deal. Nowe? Nie wiem jak stoisz z budżetem ale Qutest + Opticon 6 przeniósł by Twój system w kilka leveli wyżej. Znacznie.

Zapraszam po wyceny być może uda nam się tez dogadać na zasadzie trade Twoich kolumn.

Dzieki, dzisiaj nie dam rady zadzwonic w pracy do 2100. Dzwonic na glowna infolinie czy moze jakis konkretny numer i w jakich godzinach? Epicony 6 to z demonstracji ale w idealnym wstanie, jednak nie mialem szansy odluchu zadnych epiconow. Epicony 2 to nowe.

14 minut temu, Tomasz S. napisał:

Moim zdaniem zainwestuj w DAC i wygodny streamer niż droższy Stremer-DAC w jednym.  Dobry DAC doda dźwiękowi wychodzącemu z kolumn nowych kolorów i może wcale nie będziesz chciał ich zmienić.  Przy takim wzmacniaczu szkoda by go nie wykorzystać.

Dziekuje bardzo, jakies alternatywy do Chord-a Qutest ?  czy to naprawde to najlepszy dac do 6,000? Moj budzet na modeznizacje to max 10,000 na dac z  streamer-em (razem lub odzilnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem urządzeń Chord. Piotrek z S4 raczej wie co mówi. Ja bym wybrał na Twoim miejscu Topping D90 ( około 3k ) i Bluesound Node 2i ( około 2.3k ). Dzięki temu masz świtny DAC i stremer z jedną z najwygodniejszych aplikacji na rynku. Posłuchaj tego lub podobnego zestawu przez 2 tygodnie i zdecyduj czy chcesz zmieniać kolumny. Ewentualnie, jeżeli nie jesteś przywiązany do Amazon music to masz do wyboru jeszcze inne streamery. Bardzo fajną opcją jeżeli masz sporo swojej muzyki jest Cocktail Audio N15D np taki https://www.olx.pl/oferta/usb-dac-cocktail-audio-n15d-gwarancja-wifi-2x2tb-hdd-dsd-hi-res-CID99-IDEd4B9.html#d15ac31cae;promoted

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przetwornik to stawiałbym na Chorda Qutest ale w tym przypadku aby w pełni wykorzystać potencjał warto wziąć pod uwagę lepszy transport taki jak Primare NP5 Prisma lub Pro Ject Stream Box S2 Ultra. W takim zestawieniu masz wybitny przetwornik, który bez problemu przebije brzmienie 851n ;) 
Odnośnie kolumn jeśli lubisz przestrzenne i dobrze kontrolowane brzmienie i w przypadku QA 500 brakowało Ci iskierki to może warto zwrócić uwage na Audiovector QR5, które powinny sie sprawdzić. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia lub wyceny zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...