Skocz do zawartości

Budżetowy amplituner Denon x2600 Onkyo 696


Dop5791

Recommended Posts

13 godzin temu, Dop5791 napisał:

Jak to nie zadziała to jakiś inny pomysł poza podłączeniem TV z odtwarzaczem bezpośrednio a z niego drugim kablem hdmi z wyjściem audio do amplitunera ? No ale wtedy ARC bezużyteczne

Po pierwsze, to odpowiedź @Jasiek88 powinna rozwiązać Twój problem.

Po drugie, gdyby jednak nie, to Twój pomysł nie jest zły: Odtwarzacz - TV - amplituner i to zadziała, właśnie *dzięki* ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Znalazłem jeszcze jeden kabel hdmi. Wymienię go i zobaczymy. Potem , jak to nie pomoże to będę działać. 

Przy okazji taka obserwacja moja przy słuchaniu tidal i radia ( zastrzegam że to moja obserwacja i każdy pewnie inaczej je odbiera). Te samo pomieszczenie , kable. 

stary denon avr-1306 zarówno z kolumnami Tannoy revolution R3 jak i nawet z Magnat Monitor Supreme 802 (syna) dawał radę . Nawet z Magnatem można było słuchać . Natomiast podłączenie Onkyo 696 do Magnatów spowodowało że basu było stanowczo za dużo, zaczął dudnić, brak było szczegółów, dźwięk jakiś taki nijaki się zrobił, płaski, nie był dźwięczny, wokale słabiutkie.    Poziom głośności 50-51. Jak zmieniłem na Revolution R3 to nareszcie zrobiło się normalnie . Wróciła szczegółowość i bas jest kontrolowany dobrze, choć jest go trochę mniej. Poziom głośności 57. 

Za każdym razem onkyo grało z ustawieniem dla sprawdzenia : All Channel Stereo lub Pure Audio. Pure Audio wygrywało. 

Podsumowując Ameryki nie odkrywam bo to wielokrotnie już tutaj było wspominane ale kolumny robią dużą różnice, choć jak widać nie z każdym amplitunerem ( mój denon stary był bardziej uniwersalny, onkyo nie z każdymi zagra i łatwo można zepsuć dźwięk). 

To tyle jeśli chodzi o dźwięk i odczucia laika. 

Miłej niedzieli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dop5791 napisał:

Za każdym razem onkyo grało z ustawieniem dla sprawdzenia : All Channel Stereo lub Pure Audio. Pure Audio wygrywało.

Na czym miał polegać ten test bo kompletnie nie rozumiem czemu miał on służyć? bo all stereo powoduje że ze wszystkich głośników leci to samo a pure audio odtwarza tak jak nagrana jest ścieżka prze żadnych kalibracji, eq, regulacji.

Nie jestem w stanie tego pojąć co tu porównywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że oba grały na tych samych trybach (all channel stereo i Pure stereo )  i denon był bardziej uniwersalny. Onkyo „dudniło” z gorszymi kolumnami. Być może mój post nie był w pełni jasny. No ale musicie mi wybaczyć , jako zupełnie zielonemu. Mam nadzieje że teraz to co napisałem jest bardziej klarowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...