Skocz do zawartości

Jaki amplituner do KEF R7


Marecki11

Recommended Posts

Witam wszystkich. Przeglądam forum od jakiegoś czasu, dzięki niemu moja wiedza na temat sprzętu AV jest dużo większa niż wcześniej :))

Jestem na etapie kompostowania sprzętu do  salonu okolo 30 m w nowym mieszkaniu które mam odebrać za miesiąc miesiąc-dwa.  Planuje układ 5.1.2  Obecnie posiadam amplituner Denon 2200 który gra z Dali Zensor 7. Udało mi się okazyjnie kupić kolumny KEF R7 na przód  i nie wiem czym to napędzić. Proszę o pomoc, będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Dodam iż jako efektowe chciałem wykorzystać Zenzory 1 które już mam i sub Dali F-12. Budżet na amplituner to ok 10 tyś choć jeśli trzeba mogę go zwiększyć.   Sprzęt ma służyć do stereo i KD. Źródła Netflix, C+, Spotify płyty CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szukając dobrego amplitunera, który w stereo nie będzie zawstydzany przez klasyczne wzmacniacze nie można nie wspomnieć o firmie Arcam. Tutaj w grę wchodzą modele AVR390 lub najnowszy AVR10. Oczywiście systemy dzielone również wchodzą w grę. Możemy zamiast końcówki mocy zastosować wzmacniacz stereo z funkcją pracy w trybie końcówki. Wtedy przy stereo w ogóle nie korzystamy z amplitunera, nie jest on wąskim gardłem więc mamy klasyczny system hifi a przy kinie wzmacniacz napędza przednie kolumny oferując i tak lepszą dynamikę niż amplituner (bez przepinania przewodów - to ważne). Wzmacniacze do takich zadań to np. Atoll IN80 lub IN100 Signature, Audiolab 6000A czy Roksan K3. Do tego w zasadzie każdy amplituner kina w wyjściem pre out.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...