Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 kino 70 / 30 Muzyka


Keleris

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu TV i zestawu 2.1 w większości do kina domowego oraz do słuchania muzyki z płyty cd/radio. Telewizor i odtwarzacz Blu-ray wstępnie wybrany, a mianowicie:

Sony KD-65XF9005 / Samsung QLED QE65Q70RAT

Do tego odtwarzacz: 

Sony UBP-X800M2.

To była ta łatwiejsza część, teraz przyszedł czas na dobór zestawu do grania, po przewertowaniu wątków jestem w czarnej d. Bo nie wiem co wziąć, wzmacniacz, amplituner, a może kombo z cd typu Yamaha MCR-N670D/Pioneer XC-HM86D? Generalnie na start odtwarzacz blu-ray będzie robić za CD, przyda się radio FM reszty bajerów nie potrzebuje. Teraz kolumny wybór padł na podstawkowe z racji małej ilości miejsca + do tego sub, salon z aneksem kuchennym, salon 3x5 łącznie z kuchnią ok 30m. Myślę nad polecanymi modelami:

Heco aurora 300 + Heco Aurora Sub 30 A

Indiana line Tesi 261 + BW ASW608

Debut 2.0 B6.2 + Elac Debut S10EQ

 Monitor Audio Bronze 2 + Monitor Audio Monitor MRW-10

Tannoy Mercury 7.2 + Tannoy TS2.8

Zależy mi na kwestii wizualnej żeby kolumny były spójne, upierać się nie będę jak sub słabo zagra, zależy mi żeby uzupełniał kolumny, a nie nad nimi dominował, z przeczytanej wiedzy najlepiej powinien sprawdzić się BW ASW608 i Tannoy TS2.8 z racji zamkniętej obudowy. Nie zależy mi na wow! Bo to nie ten budżet, i nie ten słuch, a z racji dzieci przez 3/4 czasu będzie cicho pyrkać.

Chciałbym prosić o poradę co wybrać do sterowania, czy wzmacniacz typu Yamaha A-S301, Yamaha A-S501 bądź konkurencyjnej firmy, a może amplituner typu Yamaha R-N602 lub wyżej wymienione kombo? Jestem starej daty nie zależy mi na bajerach, zestaw ma służyć do filmów, płyt CD ( czy ten z odtwarzacza Blu-ray da radę? czy kupić osobny? ) i radia. Co do głośników chętnie posłucham porady co do konfiguracji i jak będę stał już przed kupnem z miłą chęcią pojadę na odsłuchy. Pozdrawiam Przemek.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota na audio z okablowaniem max 6000zł.

Telewizor max 65, Sony XG9505 jedynie w 55 calach bo cena już spora za 65, a model starszy nie jest wiele gorszy a ponad 1000zł tańszy

Podłogowe kolumny mogę mieć problem upchnąć z racji jadalni przy meblach salonowych z tąd wybór małych kolumn które na ten moment będą stać przy TV na szafce ( później będę myślał o jakiś małych własnoręcznych standach żeby były wyżeł ale dalej stały na szafce). Czy do słuchania CD/radio pchać się w amplituner czy może lepiej wzmacniacz? Że tak powiem wizualnie podoba mi się Yamaha / Onkyo, nie mam zamiaru nic rozbudowywać chyba że zdecyduje się na wzmacniacz to wtedy jedynie odtwarzacz CD i tuner FM.

Zerknełem na kolumny podłogowe które poleciłeś i Heco aurora 700 są piękne, w oczy wpadły mi też Melodika BL40MK3 tylko czy te kolumny są warte żeby poświęcić Święty spokój z żoną, a jak wiadomo to jest bezcenne.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mozesz to też zobacz na Dali Zensor7, też się spodobają, Melodika już tak oczu noie zadowoli jak Heco. Aurora700 nie jest duża a jest fajnie uniwersalna. Denon, Onkyo czy Yamaha fajne amplitunery stereo które w dodatku HDMI posiadają. Wiadomo wzmacniacz zawsze będzie lepszy niż Amp AV. Tv Sony 65 to 9005 kup, ja mam 65 9505 i było bezsensu przepłacać, 9005 za 5tys to super tv, zawsze możesz też Oleda kupić. Za 6tys zestaw to zwróć się tu do branży S4Home czy Q21 rabat na bank dostaniesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby mieć święty spokój z żoną to wolałbym jednak wybrać monitory 🙂. Co prawda 30 m to nie jest mało ale jeżeli wspomożesz kolumienki subem to basu Ci nie zabraknie. Mając 6000 PLN osobiście celowałbym we wzmacniacz z DACiem, odtwarzacz Blu Ray, który przy okazji służyłby z transport CD plus jedne z monitorów, które wymieniłes w zależności od tego jaki dźwięk preferujesz. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sto lat za murzynami, po co? Do czego potrzeby mi DAC? Rozumiem że chodzi o często polecane urządzenie do wzmacniaczy Yamaha WXAD-10? 

Edit: trochę zagłębiłem się w to małe urządzenie ale chyba wolę iść w klasykę i wybierając wzmacniacz kupić CD + tuner FM, bądź wybrać amplituner.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, sprawdziłem polecany Onkyo 8390 oraz model niżej 8270 i chyba ta firma najlepiej podejdzie do kina bo ma HDMI. Na stronie q21 znalazłem bardzo ciekawy zestaw Onkyo TX-8270 + Heco Aurora 300 i z sub-em powinienem zmieścić się w budżecie chociaż kuszą te podłogowe Heco Aurora 700 + Onkyo TX-8270/Onkyo TX-8390. W jakiej kwocie muszę liczyć kable do TV, blu-ray, amplituner, głośniki? Przy takich konfiguracjach widzę że budżet będzie napięty jak baranie jaja.

Co do bass reflex słuszna uwaga, przy podstawowych nie będzie problemu jednak jak zdecyduje się na podłogowe to będą stały przy ścianie.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli chcesz set 2.1 to firma Rel powinna pomóc. Oni robią subwofery pod stereo i taki T9i czy powinien się u Ciebie dobrze sprawdzić. Jeśli już koniecznie chcesz "małe" kolumny to sprawdź takie modele Monitor Audio Silver S2 czy nowszy model100, Focal Aria 906, Dynaudio Emit20, KEF LS50, po tym dopiero zastanów się czy sub jest potrzebny, jeśli stwierdzisz że za mało basu. Ja ziast bawić się w 2.1 i inwestować 2tys w suba to bym wolał 2.0 zrobić i ten budżet dodać do kolumn. Pamiętaj że tu branża wypożycza do domu na testy tak że zanim kupisz przemysł, potestuj i podejmij decyzję. Co do TV to 65"9005+uhd800mk2 tu nie ma co zmieniać, aczkolwiek za chwilę nowy model wychodzi od Sony na ten rok tak że jednak 75" 9505 może być w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje bardzo ciekawe niestety wychodzące znacznie po za budżet. Na 2.1 zdecydowałem się bo jest bardziej kompaktowy i lubię oglądać filmy. Co do wypożyczenia sprzętu nie mam czasu na takie zabawy, wolę pojechać do salonu na odsłuch i dopiero będę wiedzieć czego chce bo na razie tylko przeglądam co mi się bardziej podoba. Co do małych kolumn za takie kwoty nie mówię Nie, ale Janusz we mnie podpowiada "panie za taki piniądz to ma się wielkie grandy" nie przesłucham, nie będę wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie 2,1 i nigdy ale to nigdy nie będziesz rozszerzał o dalsze elementy t Yamaha RN80 + ELAC B6.2 i sub EQ10

Na prawde bardzo udany model. Ten sub ma kalibrację i da się go przestawić w tryb stereo. Dodatkowo sterujesz nim pełną obsługa z telefonu. Niedoceniany na naszym rynku , bardzo udany model.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Keleris napisał:

Dziękuję bardzo za pomoc, sprawdziłem polecany Onkyo 8390 oraz model niżej 8270 i chyba ta firma najlepiej podejdzie do kina bo ma HDMI. Na stronie q21 znalazłem bardzo ciekawy zestaw Onkyo TX-8270 + Heco Aurora 300 i z sub-em powinienem zmieścić się w budżecie chociaż kuszą te podłogowe Heco Aurora 700 + Onkyo TX-8270/Onkyo TX-8390. W jakiej kwocie muszę liczyć kable do TV, blu-ray, amplituner, głośniki? Przy takich konfiguracjach widzę że budżet będzie napięty jak baranie jaja.

Co do bass reflex słuszna uwaga, przy podstawowych nie będzie problemu jednak jak zdecyduje się na podłogowe to będą stały przy ścianie.

Cześć,
napisz jeszcze jakiej wielkości masz pomieszczenie. Z racji żony widzę, że wybór padł na kolumny podstawkowe. Jeśli zależy Ci na uniwersalnym brzmieniu i funkcjonalności to lepszym rozwiązaniem od amplitunerów będzie klasyczny wzmacniacz np. Audiolab 6000a + Audio Pro Link 1 + Heco Aurora 300 + Sub 30a jeśli ma być wszystko w jednej linii. Jeśli masz pomieszczenie około 20m2 to może warto byłoby pomyśleć o kolumnach podłogowych, nawet tych mniejszych jak np. Indiana Line Nota 550? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dziękuję za pomoc, gitary nie będę zawracał bo mam z Trójmiasta daleko do was.

Q21 przy tym wzmacniaczu + Audio Pro Link 1 kalkulatora nie oszukam. Jestem Januszem audio na ten moment jest wizja 2.1 ale jak warto będzie wziąć podłogowe to pokłócę się z żoną.

Myślę że do kina HDMI się przyda więc wybór się trochę zawęża. Do 2.1 żeby zmieścić się w budżecie to Denon DRA-800H i Onkyo TX-8270 ceny takie same 2800zł. 

Głośniki z tych które podobają mi się na obrazkach: Heco aurora 300, Tannoy Mercury 7.2, Indiana Line Tesi 261 ceny bardzo zbliżone 1270-1500zł.

Sub żeby zgrywał się z kolumnami, co wybrać do Tesi 261? Heco Aurora Sub 30 A, Tannoy TS2.8 ceny 1200-1800zł.

W takich konfiguracjach mamy już blisko 6000zł + rabat za który zostanie na kable. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dziękuję za pomoc, gitary nie będę zawracał bo mam z Trójmiasta daleko do was.
Q21 przy tym wzmacniaczu + Audio Pro Link 1 kalkulatora nie oszukam. Jestem Januszem audio na ten moment jest wizja 2.1 ale jak warto będzie wziąć podłogowe to pokłócę się z żoną.
Myślę że do kina HDMI się przyda więc wybór się trochę zawęża. Do 2.1 żeby zmieścić się w budżecie to Denon DRA-800H i Onkyo TX-8270 ceny takie same 2800zł. 
Głośniki z tych które podobają mi się na obrazkach: Heco aurora 300, Tannoy Mercury 7.2, Indiana Line Tesi 261 ceny bardzo zbliżone 1270-1500zł.
Sub żeby zgrywał się z kolumnami, co wybrać do Tesi 261? Heco Aurora Sub 30 A, Tannoy TS2.8 ceny 1200-1800zł.
W takich konfiguracjach mamy już blisko 6000zł + rabat za który zostanie na kable. 
Haha ja też z Gdyni i nigdy nie było problemu żadnego z S4Home. To nie koniec świata ale podejrzewam iż też to by nie był problem dla chłopaków z dostawą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to przecież ostatnio także przerabiałem. Przed świętami. Też jestem z trójmiasta. Wypożyczałem z S4Home wzmacniacze do testów. Sprawdziłem, testowałem parę dni, czegoś się dowiedziałem o różnicach w brzmieniu i odesłałem. Zero problemu. Polecam. U nas tacy skorzy do takich rzeczy nie są. Wiem ,bo dzwoniłem chyba do każdego salonu w trójmieście. A sprawdzenie sprzętu w domowych warunkach bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam nie warto przepłacać za Onkyo 8270 dla samego HDMI. Onkyo 8250/Yamaha rn602 posiada dwa wejścia optyczne i rozumiem że śmiało mogę nimi połączyć TV i blu-ray? 

Z kolumnami zamysł na ten moment:

Heco Aurora 700

Tannoy Mercury 7.4

Monitor Audio Bronze 6

+ do tego Tannoy TS2.10.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Witam. Rzuciły mi się w oczy Magnat signature 505/507 za dużo informacji o nich nie ma, a na stronach audio praktycznie w zestawach z amplitunerem nie występują. Warto do nich dopłacić względem Heco Aurora 700? I jaki Amp do nich lepiej?

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...