Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 kino 70 / 30 Muzyka


Keleris

Recommended Posts

To zupełnie inne brzmienie

Wracając do pytania 8250 /8270 to praktycznie graja identycznie

Natomiast Aurora 700 vs Magnat Signature 505 to dwa bieguny grania. Aurora jest ciepła i basowa. Magnat jest jasnym dokładny i ma twardszy, szybszy bas.

Moim zdaniem odmienny klient je wybiera. Jak lubisz Heco to nie Magnata i na odwrót. Mamy obie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posłuchałem kolumn monitor audio bronze 6, Heco aurora 700, Polk Audio Signature S55E. Największe wrażenie zrobiły na mnie monitor audio bronze 6 za szczegółowość, słyszałem więcej, tylko nie wiem czy to nie jest zauroczenie, a okaże się na dłuższą metę męczące. Heco aurora 700 bardzo dobry kompromis, Muzyka/kino mniej szczegółów lepszy bas, Polk audio nie przypadło mi do gustu wizualnie i zagrały neutralnie. Amplituner Onkyo 8250 odrzuciłem, Yamaha w mojej opinii gra lepiej. Teraz bije się z myślami czy 803 czy nie wiele gorsza 602 i 1000zł w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Słuchałem  Onkyo 8250 i Yamaha 602 i 803. Nie jestem osłuchany, ale w mojej opinii 803 zagrał bardziej przestrzennie z delikatnie lepszą góra, czy jest to warte 1000zł? Nie wiem, nie interesuje się audio więc ciężko mi się odnieść ale 602 według mnie zagrało przyjemnie i wiele nie odbiegało od modelu wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie na Heco Aurora 700 z Yamaha RN 803D. Na ten moment się nie wypowiem dopiero co sprzęt podłączony, przy TV jako że zdecydowałem się na kolumny podłogowe to poszedłem w model niżej XG8596 i 75 cali odtwarzacz blu-ray został jako jedyny bez zmian czyli Sony UBP-X800M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach testowania jestem bardzo zadowolony z wyboru, co prawda w domu kompletnie inaczej zagrały ( na odsłuchach pure direct w domu po kalibracji YPAO ). Kolumny bardzo dobre do słuchania muzyki i w kinie też dają rade, a te wszystkie bajery w amplitunerze i smart TV bardzo przypadły mi do gustu i aż dziwie się że tak długo udawało mi się temu opierać. Teraz zostaje udekorować salon w zasłony zaciemniające i dywan. Tak wygląda efekt końcowy:

311ae532a15410a7.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2020 o 17:26, Jasiek88 napisał:

wolisz z kalibracją słuchać muzyki?

Tak, po kalibracji i delikatnie podbitej górze grają według mnie lepiej.

Z tym trójkątem trochę przesadziłem bardziej bym powiedział trapez. 

Kolumny były wysunięte ale żona zrobiła rządy, zamiast kolców powinni montować kółka co by łatwiej dla żon było.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

nie daj się, oponuj. Każdego dnia po centymetrze do przodu, może nie zauważy... biedne te żony 🤣

dokładnie.

:P

10 godzin temu, Keleris napisał:

Kolumny były wysunięte ale żona zrobiła rządy, zamiast kolców powinni montować kółka co by łatwiej dla żon było.

nic traconego

obraz.thumb.png.08059b7eded25efa5da894eef9ab1a97.pngSą kółeczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach testowania jestem bardzo zadowolony z wyboru, co prawda w domu kompletnie inaczej zagrały ( na odsłuchach pure direct w domu po kalibracji YPAO ). Kolumny bardzo dobre do słuchania muzyki i w kinie też dają rade, a te wszystkie bajery w amplitunerze i smart TV bardzo przypadły mi do gustu i aż dziwie się że tak długo udawało mi się temu opierać. Teraz zostaje udekorować salon w zasłony zaciemniające i dywan. Tak wygląda efekt końcowy:
311ae532a15410a7.jpg&key=e0ac0547e13dbc3a8649b4811a3eb7cbc2083b826024e5ba93a958698e9a4061
 
To jest 75" jakiś taki mały się wydaje, ja bym szukał 9005, mam 65" 9505 i hmmm...ani dobry ani zły zakup, 75" i 82" są genialne. Jeśli dziś miałbym kupować 65" to zdecydowanie wybrał bym 9005.
Co do kolumn, możesz jeszcze w lewo przesunąć trochę, tą kolumnę od okna, ona tak w rogu jest pokoju a wiadomo akustyka robi swoje i może podbijać bass znaczy na bank podbija. Daj Heco miejsca od ściany minimum 30cm lub 50cm najlepiej 100 ale wiadomo to jest pokój dzienny i też nie ma takich możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BaliGdynia napisał:

To jest 75" jakiś taki mały się wydaje, ja bym szukał 9005, mam 65" 9505 i hmmm...ani dobry ani zły zakup, 75" i 82" są genialne. Jeśli dziś miałbym kupować 65" to zdecydowanie wybrał bym 9005.

Na 65 9005 byłem wcześniej zdecydowany ale zszedłem model niżej bo za dnia wielkiej różnicy nie widać,10 cali więcej i przy wyborze kolumn podłogowych nie muszę upychać głośników na szafce, w nocy czerń na korzyść XF9005/XG9505 ale nie przeszkadza mi. Kolumny od ściany 30cm  przestrzeni na pewno mają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając inne wątki mam podobny problem przy tych kolumnach, przy głośnym słuchaniu jest bas, tak przy cichym jest słabo, możliwe że jest to przez nie wygrzanie sprzętu / za mały metraż albo spaczenie tanim audio bo komputerowe edifiery r 2600 podłączone pod wejście słuchawkowe w tv dawały go znaczącą więcej przy cichym odsłuchu.

Edytowano przez Keleris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...