Skocz do zawartości

Wharfedale Diamond 9 + ONKYO-TX 8270 ?


ATOM3000

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym wymienić moje aktualne kino domowe na sprzęt stereo.

Aktualnie posiadam amplituner ONKYO TX-NR636 (4 ohm / 6 ohm, 100W), który napędza głośniki Wharfedale Diamond 9.5 x2 (kolumny) + 9.0 x2 (surround tył) + 9.CC (centralny) i byłem dotychczas z tej konfiguracji bardzo zadowolony.

Chciałbym zostawić aktualne kolumny Wharfedale Diamond 9.5 (6 ohm / 150W) i zastanawiam się tylko pomiędzy wzmacniaczami: ONKYO-TX 8270 (4 ohm / 8 ohm, 160W) oraz ONKYO-TX 8250 (4 ohm / 8 ohm, 135W). Który z nich byłby lepszym wyborem pod względem technicznym (tak, żeby nie spalić kolumn a wykorzystać ich możliwości)? A może w ogóle odpuścić ONKYO, pomimo mojego sentymentu?

Rozumiem, że kwestie dźwiękowe są bardzo subiektywne, ale ciekawi mnie też Wasza opinia na temat takiego zestawu? Słucham wielu gatunków muzycznych – zarówno rock (pokroju Pink Floyd), jak i indie rock (np. The Kooks) czy nawet elektroniki (np. Telepopmusik, Santigold) – więc raczej pytam w kierunku czegoś w miarę uniwersalnego. Ostatecznie, wiadomo - odsłuch rozwieje pewnie moje wątpliwości.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez ATOM3000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Miedzy tymi amplitunerami stereo mozna postawic znak rownosci jezeli chodzi o moc. Przewaga tego wyzszego modelu moga byc wejscia HDMI, ale czy takie sa Ci potrzebne bo roznica w cenie to 800zl.

HDMI z ARC by się przydało, pytanie tylko czy moje głośniki będą współpracowały z ONKYO-TX 8270? I jeśli tak, to z jakim efektem?

Dzisiaj testowałem moje głośniki (max. 6 omów) przy ustawieniu 4 om i później 6 om (takie tryby ma mój aktualny ampli). Zdecydowanie, przy 4 omach brakuje im dynamiki. I tego się obawiam przy ONKYO-TX 8270 - 8 omów to będzie za dużo jak na moje głośniki, a przy 4 omach ich moc nie będzie wystarczająco wykorzystana. Tak przynajmniej to rozumiem, chociaż ekspertem w temacie nie jestem... Będę wdzięczny za ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu :)

Edytowano przez ATOM3000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ATOM3000 napisał:

Zdecydowanie, przy 4 omach brakuje im dynamiki. I tego się obawiam przy ONKYO-TX 8270 - 8 omów to będzie za dużo jak na moje głośniki, a przy 4 omach ich moc nie będzie wystarczająco wykorzystana. Tak przynajmniej to rozumiem, chociaż ekspertem w temacie nie jestem... Będę wdzięczny za ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu :)

W amplitunerach KD moc na 4Ω spada zamiast byc wieksza niz na 8Ω jak w klasycznych wzmacniaczach. W tym przypadku u Ciebie moc na 6Ω jest prawdopodobnie wieksza niz na 4Ω i dlatego wieksza dynamika. Te amplitunery stereo, ktore sobie wybrales tez nie sa jakos specjalnie mocne ale beda lepsze od tego co masz w tej chwili.

23 godziny temu, ATOM3000 napisał:

Który z nich byłby lepszym wyborem pod względem technicznym (tak, żeby nie spalić kolumn a wykorzystać ich możliwości)? A może w ogóle odpuścić ONKYO, pomimo mojego sentymentu?

 

Lepiej miec zapas mocy we wzmacniaczu (amplitunerze stereo) i wtedy masz wieksza pewnosc, ze nie spalisz kolumn i wybrac np. ONKYO TX-8390.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...