Skocz do zawartości

Yamaha rn 602 + malina


kuba8911

Recommended Posts

Witam, zwracam się z zapytaniem do bardziej doświadczonych kolegów z dwoma pytaniami, a mianowicie:

1. Używając yamahy rn 602 czy ma sens zakup maliny z dodatkową kartą dźwiękową? Na oku mam Allo Boss DAC v1.2.

Chciałbym zyskać na jakości odsłuchu kawałków z tidala hifi i tu pytanie czy malina i dac coś zmieni porównując do słuchania bezpośrednio przez amplituner? 
 

2. Czy malina z kartą dzwiękową wpłynełaby jakkolwiek na jakość odsłuchu na słuchawkach nightowl + dragonfly red ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie znam tego przetwornika ale sens dołożenia malinki + dobrego DACa przyniesie niewątpliwie zmiany w brzmieniu. Różnice będą oczywiście słyszalne i w mojej ocenie warto rozważyć takie rozwiązanie. Słuchałem maliny z Topping D50s i jest to bardzo fajne połączenie z RN803d, bo na niej porównywaliśmy z klientem różnice. Poprawiła się rozdzielczość i lokalizacja na scenie dźwiękowej. Zyskała także szczegółowość, a bas był bardziej sprężysty. 
Odnośnie NightOwl to są to okropnie wymagające słuchawki i dragonfly RED nie brzmi najlepiej, albo inaczej. Na Dragonfly RED nie wyciągniesz 100% możliwości jakie drzemią w NightOwl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Nie znam tego przetwornika ale sens dołożenia malinki + dobrego DACa przyniesie niewątpliwie zmiany w brzmieniu. Różnice będą oczywiście słyszalne i w mojej ocenie warto rozważyć takie rozwiązanie. Słuchałem maliny z Topping D50s i jest to bardzo fajne połączenie z RN803d, bo na niej porównywaliśmy z klientem różnice. Poprawiła się rozdzielczość i lokalizacja na scenie dźwiękowej. Zyskała także szczegółowość, a bas był bardziej sprężysty. 
Odnośnie NightOwl to są to okropnie wymagające słuchawki i dragonfly RED nie brzmi najlepiej, albo inaczej. Na Dragonfly RED nie wyciągniesz 100% możliwości jakie drzemią w NightOwl. 

A co powiesz na uklad Pi-DAC PRO? Zastosowany w nich uklad Burr Brown podobno fajnie sie zgrywa a udaloby sie zamknac w 600 zl o ile warto cos dzialac w tym budzecie ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kuba8911 napisał:

A co powiesz na uklad Pi-DAC PRO? Zastosowany w nich uklad Burr Brown podobno fajnie sie zgrywa a udaloby sie zamknac w 600 zl o ile warto cos dzialac w tym budzecie ... 

Hej,
Nie zgodziłbym się z s4Home, ponieważ dobre źródło przyda Ci się nawet na przyszłość, a dozbieranie do Yamahy RN803d oczywiście poprawi brzmienie ale przetwornik jest tam przeciętny i zastosowanie Malinki sprawi, że brzmienie nabierze większej kultury. Najlepiej samemu to sprawdzić, a nie wypowiadać się na zasadzie, nie bo nie i tłumaczyć się naciąganiem. Maliny nie mamy w ofercie więc nie widzę tutaj żadnego naciągania, co innego jak bym Ci zaproponował RN803d ;) 
Odnośnie układu Pi-DAC Pro niestety nic nie napiszę, ponieważ nie miałem okazji testować i ciężko jest powiedzieć jak to zagra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kuba8911 napisał:

2. Czy malina z kartą dzwiękową wpłynełaby jakkolwiek na jakość odsłuchu na słuchawkach nightowl + dragonfly red ? 

Nie. Jeśli dołożysz do Maliny DAC, a potem podłączysz Dragonfly Red i do niego słuchawki, to i tak musisz dźwięk puścić przez Dragonfly, który sam w sobie jest DAC-iem. Albo albo - nie zrobisz toru z oboma tymi urządzeniami i tyle.
Możesz podpiąć nightowle wprost do tego Allo Boss lub innego DACa malinowego, ale ma to większy sens tylko, jeśli ma on wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że skusiłem się na maline z hifiberry dac+ pro pozwolę sobie na małą recenzję ;) Z tym zestawem rn 602 z tesi 561 zyskała na szczegółach, bas dużo lepiej kontrolowany ale to co mnie zadziwiło - okrutnie powiększyła się scena, a więc to wszystko o czym wspominał @Q21 . W budżecie do 500 zł mogę na prawdę polecić każdemu, efekt "wow" jak najbardziej i nie ma szans aby 500 zł zainwestowane w sprzęt tej klasy dało lepsze efekty. Można na nowo cieszyć się zestawem :)

Ps. Raspberry pi4 z zestawem radiatorów w otwartej obudowie i przy 6 godzinnym odsłuchu temperatura maksymalnie 51 st.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kuba8911 napisał:

Jako, że skusiłem się na maline z hifiberry dac+ pro pozwolę sobie na małą recenzję ;) Z tym zestawem rn 602 z tesi 561 zyskała na szczegółach, bas dużo lepiej kontrolowany ale to co mnie zadziwiło - okrutnie powiększyła się scena, a więc to wszystko o czym wspominał @Q21 . W budżecie do 500 zł mogę na prawdę polecić każdemu, efekt "wow" jak najbardziej i nie ma szans aby 500 zł zainwestowane w sprzęt tej klasy dało lepsze efekty. Można na nowo cieszyć się zestawem :)

Ps. Raspberry pi4 z zestawem radiatorów w otwartej obudowie i przy 6 godzinnym odsłuchu temperatura maksymalnie 51 st.

Nie dziwi mnie to ani trochę, ponieważ malinka to tanie i bardzo dobre rozwiązanie, które można wyposażyć w dodatkowe moduły czy zewnętrzny DAC. Przy otwartej obudowie nie ma szans aby temperatura osiągnęła więcej niż 60 st. W upalne dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2020 o 08:53, Q21 napisał:

Hej,
Nie zgodziłbym się z s4Home, ponieważ dobre źródło przyda Ci się nawet na przyszłość, a dozbieranie do Yamahy RN803d oczywiście poprawi brzmienie ale przetwornik jest tam przeciętny i zastosowanie Malinki sprawi, że brzmienie nabierze większej kultury. Najlepiej samemu to sprawdzić, a nie wypowiadać się na zasadzie, nie bo nie i tłumaczyć się naciąganiem. Maliny nie mamy w ofercie więc nie widzę tutaj żadnego naciągania, co innego jak bym Ci zaproponował RN803d ;) 
Odnośnie układu Pi-DAC Pro niestety nic nie napiszę, ponieważ nie miałem okazji testować i ciężko jest powiedzieć jak to zagra. 

Na przyszłość?

Nie no ale chwila. Malina nie poprawi brzmienia w RN 602 ani w RN 803! O jakiej przyszłości mowimy? O wymianie na wzmak + DAC do czego malina jest często stosowana?

To wtedy się zgadzam. Mówie że przy takich poleceniach to jest naciąganie.

Dnia 18.04.2020 o 21:50, kuba8911 napisał:

Jako, że skusiłem się na maline z hifiberry dac+ pro pozwolę sobie na małą recenzję ;) Z tym zestawem rn 602 z tesi 561 zyskała na szczegółach, bas dużo lepiej kontrolowany ale to co mnie zadziwiło - okrutnie powiększyła się scena, a więc to wszystko o czym wspominał @Q21 . W budżecie do 500 zł mogę na prawdę polecić każdemu, efekt "wow" jak najbardziej i nie ma szans aby 500 zł zainwestowane w sprzęt tej klasy dało lepsze efekty. Można na nowo cieszyć się zestawem :)

Ps. Raspberry pi4 z zestawem radiatorów w otwartej obudowie i przy 6 godzinnym odsłuchu temperatura maksymalnie 51 st.

Aaaaa bo wyszedłes z maliny Analogowo! To tak, bo ominąłeś DACa w nim. Ja cały czas myślałem że chcesz podłączyć Maline do złącz cyfrowych.

Ale uwierz że Malina może lepiej i więcej przy zmianie na wzmak. Zwłaszcza że teraz takowy RN nie jest Ci potrzebny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, malina zdecydowanie więcej pokaże przy klasycznym wzmacniaczu stereo niż przy amplitunerze ale już tutaj są duże różnice. Od początku była mowa o dodatkowych modułach czy zewnętrznym DACu więc nie wiem skąd wziąłeś opcję wykorzystania przetwornika w RN602 ale nie ważne, najważniejsze, że @kuba8911 jest zadowolony z efektu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...