Skocz do zawartości

Zestaw pod TV (2,5 - 3,0k)


Mic5hal

Recommended Posts

Cześć wszystkim 


Zwracam się do Was o pomoc w wyborze zestawu do telewizora.
Do tej pory miałem podpięte pod TV bose companion 5 i dawało radę.
Niestety mój dziedzic jest już w takim wieku, że głośniki wylądowały w szafie.

Dlatego szukam teraz czegoś co będę mógł zawiesić na ścianie. Myślałem o soundbarze, zawieszę pod TV i problem z głowy. Ale tak jak czytam różne fora to rozwiązanie raczej tymczasowe i wolałbym je pominąć. 

Zestaw będzie wykorzystywany w 70% do filmów i seriali, a w 30% do muzyki.

Salon z aneksem ma około 20mkw i niestety nie ma możliwości ustawienia żadnego zestawu 5.1.

W grę wchodzi tylko 2.0 lub 2.1

Dodatkowo z uwagi na lokalizację kaloryfera odpadają duże kolumny podłogowe. A same głośniki nie będę mogły być ustawione zbyt szeroko. 

Wstępnie myślałem o zestawie Topping mx3 + Audio Bronze 2 ale nie wiem jak wypada on w niskich pasmach. 

Budżet to około 2,5 do 3k. 

Możecie coś poradzić? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar traktowałbym jako ostateczność, ponieważ znacznie lepszą jakość uzyskasz stosując monitory aktywne typu System Audio Saxo 7 Active czy Klipsch the Sixes lub decydując się na klasyczny zestaw, o którym już wspomniałeś czyli Topping MX3 + Monitor Audio Bronze 2. Dołu może być trochę za mało ale spokojnie możesz pomyśleć o subwooferze. 
System 5.1 dałoby radę zrobić w takim pomieszczeniu i można byłoby pomyśleć nad małymi kolumnami ale w takim przypadku budżet na pewno zostałby nadszarpnięty i to dość mocno. Klipsch Reference Theater Pack 5.0 + Klipsch R100SW + Onkyo 686. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może faktycznie zły dział.

Powinien być zestaw stereo wykorzystywany głównie jako kino domowe (moderatora proszę o przeniesienie).

W załączeniu przesyłam rzut salonu. Szary - kanapa,  brązowy - grzejniki, zielony - szafka rtv, niebieski - TV wiszący.

Małe kolumny mogą być. Najlepiej takie które mógłby zawiesić na ścianie lub ostatecznie postawić pod TV na szafce. Podłogowe odpadają z dwóch powodów:

1. Prawa kolumna zakrywałaby grzejnik
2. Mój syn obecnie wszystko ciągnie i pcha aby tylko móc na to wejść - jest tragedia. A drugie w drodze....

na 5.1 niestety też nie ma miejsca. Jeżeli przesunę kanapę do przodu albo w stronę przejścia to żona mnie ubije. Salon niestety mały i nie ustawny (bo z aneksem).

 

W cenie 3k chciałbym już cały zestaw, czyli albo 2.0 z dobrym basem albo 2.1.

 

rzut.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2020 o 08:14, S4Home napisał:

To musiało by być coś w klasie D.

Cyrus ONE na przykład.

 

Szkoda tylko, że zaproponowany wzmacniacz zjada cały budżet.

 

Przemyślałem sprawę i dam żonie okazję do zakupu nowej węższej szafki RTV.
Ja wypróbuję zestaw topping mx3 + Heco Aurora 700.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowano przez Mic5hal
dodanie zdania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...