Skocz do zawartości

Następca Denona PMA-920 - mniejszy i neutralny


Vapture

Recommended Posts

Szanowni, będzie mi nader miło uzyskać słowo wsparcia.

Jestem od wielu lat posiadaczem wzmacniacza Denon PMA-920, który o tyle brzmieniowo mi odpowiada, o tyle doskwiera brak sterowania zdalnego oraz potencjalne niewykorzystywanie możliwości przez pryzmat z reguły cichych odsłuchów przy jego zapasach mocy. Podczas gdy wszystko mam z pilota lub sterowane zdalnie przez internet, o tyle sam wzmacniacz muszę kontrolować ręcznie, co przy odsłuchu z odległości jest dosyć niepraktyczne i wzmacniacza używam nieszczególnie często, a nie o to w tym chodzi. Nie było to brane pod uwagę na etapie swojego wejścia w ten temat i w tej chwili jestem chyba trochę bardziej świadomy swoich potrzeb.

Pomieszczenie ma około 4,80 x 3,80m (około 18,24 m2). Niewysokie, około 2,2 metra. Głośniki są rozstawione przy dłuższej ścianie.
Jakimś moim wyznacznikiem gustu jest Sennheiser HD600, tzn. niemęcząca neutralność (która nie faworyzuje żadnego konkretnego pasma) i przyjemna stereofonia, poprzez pryzmat kolumn może też nawet neutralno-ciepławe. Otwarte, nienachalne, umiejące zaskoczyć detalami. Z uwagi na obecną sytuację liczę się z braniem sprzętu trochę w ciemno i najwyżej jego odesłaniem.

Gatunkowo głównie Ambient Techno z repertuaru Warp Records.
Współpraca z kolumnami Acoustic Energy Aegis Evo 3.
Źródło MacBook / iPhone / TV / Google Chromecast Audio -> Tidal HiFi / Spotify Premium.

Budżet około 1000 PLN. Po wstępnym rozejrzeniu się zainteresowałem się Cambridge Audio AXA35 i NAD C 316BEE.
Z chęcią ujrzałbym generalnie coś bardziej współczesnego od PMA920 również czysto wizualnie i może trochę bardziej kompaktowego, bądź co bądź wzmacniacz stoi na biurku - choć są to wymogi raczej drugiego rzędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym wzmacniaczu? Mam zamiar kupić ten wzmacniacz Denon PMA-920 + głośniki DALI Concept 1. Przed jednak chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych ludzi. Mogę wydać maksymalnie 1500zł na parę głośników i wzmacniacz. Słyszałem, że starsze modele Denona lepiej grają, więc wzmacniacz chiałbym kupić używany, poza tym nie mam pieniędzy na nowy. Wiem, że nie kupie za takie pieniądze świetnego sprzętu, ale nie mam więcej pieniędzy. Co sądzicie? Kodi Lucky Patcher nox

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...