Skocz do zawartości

Prośba o wstępne typy wzmacniacza


Yuby1982

Recommended Posts

Witam.Na początku chciał bym wszystkich przywitać i zapytać od razu.Czytałem mnóstwo postów na temat wyboru wzmacniacza no i chciał bym poznać wasze typy wzmacniacza do kolumn jakie posiadam aurora1000?Budżet jaki posiadam na ten cel to ok.4000zł pomieszczenie to 40m2 raczej w kwadracie.Muzyka jakiej słucham to pop,elektronika, trochę dance.Kolega mi powiedział żebym że swoich typów odrzucił amplitunery stereo jeżeli bardziej mi zależy na jakości dźwięku. Czy amplitunery stereo grają wyraźnie gorzej?od wzmacniaczy?Jakim wzmacniaczem w takim budżecie się zainteresować według Was?A brzmienie jakie lubię to dobry bas spokojna górą baz nataarczywości i bez wrzeszczenia.Nie wiem jak to po fachowemu nazwać.Lubię głęboką i szeroką scenę.Jak bym chciał coś nawet wypożyczyć na odsłuch to nawet nie wiem co.Poradźcie coś?Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Audiolab 6000 i koniecznie Advance Acoustic X-i105. Może Marantz PM7005. Mieszczą się w budżecie. Lub używane - nie trzeba się ich bać... wtedy celuj w modele zaproponowane przez BaliGdynia powyżej  Każdy z nich świetny.

Jeżeli nowy, to mocno się targuj. Cena półkowa powinna zjechać min. 20% - dopiero wtedy warto rozważyć zakup. Ta branża tak ma. 
 

Przejdź się do najbliższego salonu HiFi, w którym mają Aurora 1000 (to popularna kolumna) i posłuchaj kilku wzmacniaczy ze swoją ulubioną muzyką. Sprawdź też co doradzą. 
 

Nie pakuj się w amplituner. Możesz żałować. Masz fajne kolumny. Warto dać im odpowiedni wzmacniacz aby je w pełni wykorzystać. Docenisz tę decyzję gdy się wciągniesz. 
 

Powodzenia! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie skreślasz używki to dostaniesz te co proponował Bali.

Jeśli nowy to na pewno omiń Advance Acoustic. To będzie ciepły kotlet a nie muzyka wciągająca przy Auroraach.

Z nowych Cambridge CXA61, Xindal 06, Cyrus ONE, Cyrus 6 DAC, NAD 368.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Powiem szczerze że cxa61 wygląda bardzo interesująco ale czy aby na pewno wystarczy mu mocy dla tych głośników? Na tle innych zaproponowanych wygląda na najsłabszy ale może się mylę.Niechciał bym żeby przy głośniejszym graniu się przegrzewał. No i fajnie że ma dac.Napewno go sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Yuby1982 napisał:

Cześć. Powiem szczerze że cxa61 wygląda bardzo interesująco ale czy aby na pewno wystarczy mu mocy dla tych głośników? Na tle innych zaproponowanych wygląda na najsłabszy ale może się mylę.Niechciał bym żeby przy głośniejszym graniu się przegrzewał. No i fajnie że ma dac.Napewno go sprawdzę.

Ten wzmacniacz bedzie sie grzal dosc mocno przy glosniejszym graniu. Jezeli sie tego boisz to warto wybrac wzmacniacz pracujacy w klasie D np. NAD C368 lub NAD C388.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie spróbuj Audiolab 6000a, który dociąży brzmienie i nada lepszej przestrzenności. Masz na pokładzie niezłej klasy przetwornik i moduł bt. Alternatywa może być NAD C368, który pomimo tego, ze pracuje w klasie D jestdobrym uzupełnieniem dla Heco Aurora 1000. Doda im dynamiki i życia. Jesli lubisz bardziej szczegółowe brzmienie to powinien Ci przypaść do gustu. Creek Evolution 100a to bardzo ostre brzmienie z agresywna górą. Jeśli lubisz podbite górne rejestry ( ale po opisie to nie wynika) to w tej cenie na pewno warto na niego zwrócić uwagę ale jest to sprzęt specyficzny i nie każdemu podejdzie ze względu na górę. 
Z amplitunerów w tej kategorii cenowej widziałbym jedynie Magnat MR780, który ociepli brzmienie i nada zwiewności. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by branża odniosła się do cxa61?Czy to zagra lepiej od nad c368?Szczerze wam powiem że bardzo mi się spodobał ten cxa61 i ma wszystkie wejścia jakie mi potrzeba. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXA61 może być za słaby temu CXA81 a w sumie jego starszy model mógł by To IE też podejść czyli CXA80. Z drugiej zaś strony jak kolumny Heco chodziły na rynek z modelem Aurora to czytałem opinie jednego forumowicza iż bardzo fajnie Auroa1000 zagrała z NAD tylko nie pamiętam jaki model niestety. Wiem że słuchał Heco1000 na Denon pma2020ae i na NAD i pozytywne wrażenie Heco zrobiły na nim. Mi super zagrały Heco 700 zagrały właśnie z CXA81 a mojemu koledze podobały się z Yamahą. Mówi się iż Heco bardzo uniwersalne są. Na pewno do Heco1000 potrzebujesz troszkę mocniejszego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej ostrej góry nie znoszę i stawiam na sprzęt który nie będzie eksponował żadnego z pasm.Lubie jak dźwięki są tam gdzie powinny być i tak jak artysta chciał to przekazać słuchaczowi.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znosisz ostrej góry to bierz Creeka🙂 Q21 chyba pomylił ostrość z otwartym, szczegółowym brzmieniem, które nadaje blasku muzyce. Ja nienawidzę ostrej, agresywnej góry, dlatego mam 100a. Oczywiście inna sprawa to dobór reszty systemu...

 

 

Edytowano przez Stream
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yuby1982 napisał:

.Lubie jak dźwięki są tam gdzie powinny być i tak jak artysta chciał to przekazać słuchaczowi.

Tak przy okazji. Herb Reichert, redaktor i recenzent "Stereophile" tak pisze o 100a: "In fact, the 100A's greatest virtue was how consistently and vigorously it exposed the intentions of the artists behind the music."

2 godziny temu, Yuby1982 napisał:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge CXA61 wystarczy bo to wydajne kolumny.

Ale fakt że NAD 356 BEE zagra lepiej. Bardziej wydajnie. Nie mowiać o 375 ktory jest elektrownią. Super wzmak.

9 godzin temu, Stream napisał:

Tak przy okazji. Herb Reichert, redaktor i recenzent "Stereophile" tak pisze o 100a: "In fact, the 100A's greatest virtue was how consistently and vigorously it exposed the intentions of the artists behind the music."

Czy ten recenzent zamieścił jakis negatywny komenatrz o jakim kolwiek sprzecie? :) Możesz przytoczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi co mu pasuje. Co mu się spodoba. Pytam tylko bo iwem jak to działa. Czy recenzent dał jakiś negatywny komenatrz o czym kolwiek.

wiecie co jest dziwne? Że na forach pojawiają się informację że to nie działa, to gra słabo z tym, a to bo tamto. A w gazetach wszystko jest top.

Nikogo to nie dziwi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z wielu teorii spiskowych w świecie audio dotyczy skorumpowanych recenzentów na usługach firm produkujących sprzęt🙂 Pewnie jest w tym cząstka prawdy ale  to nie znaczy, że każdą dobrą recenzję trzeba traktować z podejrzliwością. Ja pojedyncze recenzje zawsze traktuję z pewnym dystansem, ale jak czytam kilka czy nawet kilkanaście recenzji dotyczących tego samego sprzętu, to mam podstawę do wyrobienia sobie wiarygodnej opinii. Tak jest chociażby w przypadku Creeka 100a. Zresztą mam ten wzmacniacz i wiem na co go stać🙂  Poza tym w zabawie w audio jest zbyt wiele subiektywnych czynników, żeby wygłaszać kategoryczne oceny....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Czy recenzent dał jakiś negatywny komenatrz o czym kolwiek.

wiecie co jest dziwne? Że na forach pojawiają się informację że to nie działa, to gra słabo z tym, a to bo tamto. A w gazetach wszystko jest top.

Nikogo to nie dziwi?

Recenzentom łatwiej się zachwycać sprzętem, bo przeważnie gra on u nich w zaaranżowanych akustycznie pomieszczeniach i w optymalnych ustawieniach. Trudno to uzyskać w domu, to i pojawia się niezadowolenie (niekoniecznie związane z samym sprzętem, a raczej z jego aplikacją).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A jak by mi podszedł taki sprzęt jak Fezz audio Titania?bo może warto dołożyć jednak i skusić się na niego?A co na plus jest to nasza polska firma.Jak myślicie?Żona pewnie mnie zabije jak dołoże drugie tyle ale wiecie jak jest i pewnie nie jestem jedyny na tym forum który też to przeszedł. 😅😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...