Skocz do zawartości

Proszę o poradę, Yamaha htr-4067


Maciej M.

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich i z góry dziękuję za każdą udzieloną opinie.

Znalazłem ogłoszenie z zestawem Ampli Yamaha htr-4067 plus zestaw kolumn z aktywnym subwooferem

Sub YST-SW030, + 2x NS50F + 2male głośniki +centralny( wszystko Yamaha, oznaczeń nie pamiętam)

Pytanie czy warto dać za to dzisiaj 1tys zł??

Słucham wszelakiej muzyki oprócz metalu, lubię aranżacje akustyczne, gitarowe, perkusyjne, pop, dance, stare hity z lat 80. Pokój to 5m/4m

Sprzęt ustawiony na dłuższej ścianie..

Siedzę na przeciwko w odległości 3metrow a kolumny mogą być rozstawione max na 2metry od siebie.

Dodam ze swoją przygodę dopiero zaczynam. 2miesiace temu kupiłem aktywne głośniki EDIFIER R1700Bt żeby poprawić dźwięk z tv i przyznam że jestem całkiem zadowolony z efektu.

Spodobało mi się i zacząłem interesować się tematem audio.

Mam już swoje pierwsze marzenia.. ale to tylko marzenia póki co.. brak funduszy..

Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i tak sobie przeglądam różne rzeczy i trafiłem właśnie na zestaw z opisaną Yamahą

Prędzej miałem soundbara Yamaha yas107, zaktualizowany do dźwięku orzestrzennego ale jak dla mnie beznadziejny. Dźwięk tylko odrobinę lepszy niż z tv, a muzyki nie dało się słuchać na tym bo tv lepszy.

Źródło dzwieku i muzyki będzie tylko  wspomniany tv Samsung ue55nu8072t w tym YouTube, Tidal, radio internetowe dostępne w Smart TV..

Odtwarzanie muzyka 70%, film 30%

Mieszkanie w bloku, a w drugim pokoju oddzielonym kuchnią 3letnie dziecko..

Czy mogę liczyć że to coś zagra, zagra lepiej niż obecne edifiery r1700bt, czy warto wydać jeden tys zł??

Dodam że budżet zerowy 😁 a ten tysiąc muszę jakoś naskrobac.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Ps. Wklejam link ze zdjęciem miejsca tv i szybkim odręcznym szkicem (wybaczcie jakość) szkic na szybko.

https://photos.app.goo.gl/KCC2SL2jAWW1xprY8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzet ktory absolutnie nie nadaje się do muzyki. Absolutnie.

To typowy system kina domowego - budżetowy. Co nie zmienia faktu że kwota 1000 zł za całośc nie jest najgorsza jesli to sprawdzone źródło.

Ale jeśli chcesz słuchać muzyki to za 1000 zł kup używane DWIE kolumny i używany wzmacniacz. Będzie 250% lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

To sprzet ktory absolutnie nie nadaje się do muzyki. Absolutnie.

To typowy system kina domowego - budżetowy. Co nie zmienia faktu że kwota 1000 zł za całośc nie jest najgorsza jesli to sprawdzone źródło.

Ale jeśli chcesz słuchać muzyki to za 1000 zł kup używane DWIE kolumny i używany wzmacniacz. Będzie 250% lepiej.

Dziękuję bardzo za poradę.

Pocichu liczyłem na odpowiedź między innymi od Was 😊

Dla jasności, zagra to gorzej od EDIFIER R1700BT?  Przyznam że podoba mi się cały zestaw no ale skoro nie gra to faktycznie bez sensu..

Od początku spodobał mi się zestaw Yamaha MusicCast np RX-V485, lub R-N303D (jeden i drugi można dostać teraz no w nocnych promocjach za ok 1500) do tego Polk Audio T50 (teraz też można kupić za 500zl/szt)

Całość w granicach 2,5tys ale tu tylko zakup ratalny 😞

Przyznam że nie miałem okazji odsłuchu w sam już nie wiem co robić, a chce coś zmienić, postawić podłogówki obok tv, no i cieszyć się dźwiękiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...