Skocz do zawartości

Denon M41, M41DAB czy coś innego?


cin

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

4 lata temu, po lekturze forum, zakupiłem do pokoju zestaw Marantz M-CR511 + Dali Zensor 1. Wtedy spełniał wszystkie moje wymagania - polepszał dźwięk z telewizora i pozwalał posłuchać muzyki z pendrive'a. Czasy się zmieniły i obecnie muzyka leci głównie z radio. I tutaj się zrobił problem, gdyż mieszkam w dość niefortunnym miejscu, internet pobieram bezprzewodowo i często ze zmiennym szczęściem (najbliższy nadajnik bywa strasznie zawalony). Szlag nas trafia, bo zrywa nam połączenie, ulubionych audycji nie idzie posłuchać. Wymieniłbym tego Marantza na coś z FM, ale za bezcen nie chce mi się go pozbywać, a z drugiej strony stoi kobita, która (trochę słusznie) blokuje mnie przed wydaniem kolejnych kilku tysięcy na nie wiadomo jaki sprzęt do słuchania radio...

Wpadłem na pomysł wydania trochę ponad 1000zł - za to nie zostanę zakopany w ogródku, a co najwyżej prześpię się miesiąc na kanapie. Wymyśliłem sobie takie rozwiązanie: kupię zestaw Denon M41 z kolumnami, nowy amplituner podepnę pod Zensory , a Marantza i kolumienki Denona zabiorę do gabinetu. Na szybko znalazłem taki zestaw za niespełna 1400zł, może jak się chwilę przyczaję, to uda się ustrzelić taniej (w grę wchodzi tylko nówka).

Ale wpierw mam do Was parę pytań:

1. Cztery lata temu względnie polecany na podstawkę był model M39 - czy obecny M41 trzyma jego poziom?

2. Czy warto brać pod uwagę odmianę DAB+?

3. Ze względu na sprzeczne informacje w internecie muszę dopytać - czy wersja DAB+ wciąż daje możliwość odbioru analogowego FM?

4. Czy M41 + Dali Zensor 1 to bardzo zły pomysł?

5. Jakieś kontrpropozycje za 1000-1200zł?

 

 

 

 

Edytowano przez cin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co to znaczy

5 godzin temu, cin napisał:

internet pobieram bezprzewodowo i często ze zmiennym szczęściem

To jest Twój interent czy podpinasz się do jakiegoś darmowego?

Teraz moduły radiowe FM są tak słabej jakości że bardzo mozliwe że radio będzie szumieć.

DAB działa tylko dla Polskiego radia w polsce. Albo jest albo jak nie masz zasiegu nie znajduje Ci nic.

Może po prostu zadbaj o przywoity internet? Skoro w Bieszczadach da się to zrobić to nie rozumiem dlaczego u ciebie nie.

Zwłaszcza że Twój Marantz teoretycznie to lepszy model.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje miejsce zamieszkania okazało się i przywilejem i karą zarazem. Nie jest to miejsce "wykluczone cyfrowo" więc prędko poprawy ze strony infrastruktury się nie doczekam. O światłowodzie mogę zapomnieć. Orange dwukrotnie odmówiło dociągnięcia chociażby kabla telefonicznego. Jedyny sensownie oddalony nadajnik telefonii komórkowej jest tak zawalony, że gmaila nie szło odpalić. A jak przeszedłem do konkurencji (dokupując antenę sięgającą 2x dalej) to jest lepiej, ale wciąż "średnio na jeża". W FM moja jedyna nadzieja na powstrzymanie tików nerwowych...

Przy okazji dodatkowe pytania:

6. Jak się ma Yamaha B270D do Denona M41?

7. Czym się różni B270D od B370D i czy cokolwiek usprawiedliwia wyższą cenę tego drugiego (niektóre źródła piszą, że jedyna różnica to wygląd kolumn)?

Edytowano przez cin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Denonie M41 słuchamy muzyki w tle w pracy. Dali Zensor 1 spokojnie zagrają z tym wzmacniaczem. Za tłusto nie będzie, gęstsze brzmienie jest na Obronach 1 i tutaj faktycznie jest zbyt kremowo. Możesz spojrzeć jeszcze w stronę Pylon Audio Opal Monitor, które bardzo fajnie się zgrywają i uzyskujesz muzykalne brzmienie ale nie nudne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wieczór dokonałem zakupu online Yamahy B270D - trafiłem na dobrą promocję.

Skoro nie ma żadnej różnicy względem B370D (oprócz estetyki kolumn) to w moim przypadku bez sensu przepłacać.

Nowe kolumienki wraz z Marantzem staną w gabinecie na górnej półce, nawet jak okażą się brzydkie na żywo, to tam będą ledwie widoczne.

A jak się coś nie zgra muzykalnie, to rozsprzedam - ważne by w salonie zostało coś z analogowym FM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dotarł kilka dni temu. Działa, gra czysto, FM też łapie. Jestem zadowolony.

Nie czuję się na siłach recenzowania zestawu Yamaha + Dali. Mam wrażenie, że z Marantzem to grało trochę bardziej... mocarnie? Nawet nie wiem jak to opisać. Że niby więcej dołu? A może sam sobie cokolwiek wmawiam.

Przy maleńkich dzieciach poddałem się i cokolwiek głośniejszej muzyki słucham na słuchawkach.

Dzięki. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...