Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 + amplituner do 6 tys


irek2306

Recommended Posts

Witam grono forumowiczów, założyłem temat w sprawie uzyskania porady na temat zestawu audio, który chciałbym nabyć w bliskim czasie. Wybór padł na zestaw stereo + subwoofer + amplituner. Zestaw ten będzie podpięty na co dzień pod telewizor i z nim współpracował zarówno jeśli chodzi o telewizję, jak i usługi internetowe. Używane będzie również radio. Słucham różnego typu muzyki z przewagą brzmień elektronicznych i rockowych. Jeśli chodzi o dźwięk to zależałoby mi tutaj na mocnym uderzeniu, lubię solidny bas oraz ogólnie fajnie gdyby było "czuć moc" zestawu :) Jeśli chodzi o amplituner dobrze by było, gdyby posiadał funkcje internetowe np. łączył się z routerem żeby puścić radio internetowe, ale nie jest to konieczność. Z niezbędnych informacji - zestaw będzie użytkowany w salonie o wymiarach mniej więcej 5,3m x 8,2m i wys. 2,4m, ma więc ponad 40m2 a wygląda to tak: 20200414_142225.thumb.jpg.f4f4dc5457926a07f7db9dcecc557bf9.jpg

Myślę, że minusem jest tutaj sporo otwartej przestrzeni prowadzącej na korytarz. Nie mam tutaj za bardzo możliwości wygłuszenia tej przestrzeni, a dywan jest niewielki. Kiedyś po podpięciu głośników komputerowych z dużym subem miałem wrażenie, że dochodziło do dudnienia niskich tonów. Tak czy inaczej jest jak jest i coś trzeba wstawić :) A widzę to w ten sposób:
6668.thumb.png.9cd69a1d4d0f8e599e9d0be032b5d733.png

Kolejna sprawa jest taka, że głośniki powinny być dobrane mniej więcej pod kolor :)

Po przeanalizowaniu trochę tematu jeśli chodzi najpierw o amplitunery, to mam zanotowane takie:
Onkyo TX-NR686
Onkyo TX8250
Denon AVR-X1500
Denon AVR 1600H
Denon X2500H
Yamaha RX-V485

Ogólnie max. kwota jaką chciałbym na niego przeznaczyć to 2tys. Chciałbym się też dowiedzieć, jakie są różnice między nimi, który jest najlepszy, a może jest też coś innego wartego uwagi. 

Przechodząc dalej do kolumn - wraz z subwooferem będą musiały być dopasowane do wyglądu salonu. Mówiąc krótko nie chciałbym aby były to pospolite czarne klocki, a coś w odcieniach bieli lub też jasnego drewna (idealnych pod kolor mebli nie znajdę). Z tego też względu w pierwszej kolejności zanotowane mam:
- Heco Aurora 700 (pasują kolorystycznie, oprócz tego jest też sub 30a od razu pod kolor co mi bardzo odpowiada)
- Pylon Sapphire 25 i Opal 30 (pylon z tego co widziałem ma duże możliwości konfiguracji kolorów frontów i oklein)

Dalej mam jeszcze takie:
- Monitor Audio 300
- Monitor Audio Bronze 6
- Teufel Ultima 40 mk3
- Klipsch R28f (może niezbyt pasują pod kolor, ale.. podoba mi się stylistyka klipscha... jakąś mam słabość do niej :) występuje tutaj też sub pasujący do zestawu)
- Taga Harmony Tav-616f
- STX Electrino 250
- Dali Zensor 7 (w przypadku tych kolumn mam zagwozdkę, jaki mają faktycznie kolor, rozumiem że jest taki:
4rtf.png.d1bdd762d55d06ca43da942f846aa2c6.png

A interesuje mnie, czy występują też w takim kolorze, czy jest to tylko przekłamanie bo to dla mnie różnica:

dali-zensor-77.png.c43ccf4b70531b147f0c35d2972692c8.png

A co do subwoofera jest też możliwość dokupienia go w późniejszym terminie, ale tak jak pisałem wcześniej, musi pasować pod kolumny pod kolor (biel lub jasne lub trochę ciemniejsze drewno, czarny i wenge odpada).
Na dzień dzisiejszy gdybym miał kupować w tej chwili i w ciemno, tylko na podstawie tego co poczytałem, to wziąłbym Heco i Onkyo 686, ale możliwe, że warto spojrzeć na inną konfigurację, dlatego proszę o pomoc i podpowiedź, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Subwoofer zawsze zdążysz dokupić więc na początek bym się wstrzymał z zakupem. W Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem byłby zestaw Denon dra800h + Monitor Audio Bronze 6 jesli lubisz bardziej szczegółowe brzmienie lub połączenie Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 ale jeszcze lepiej w takim metrażu sprawdziłyby się Aurora 1000, które nadrabiałyby niedostatki basu. Amplitunera wielokanałowego nie ma sensu kupować jeśli nie planujesz wykorzystywać pełnego systemu 5.1. Jesli ma to być zestaw do słuchania muzyki z możliwością podłączenia TV to postaw na amplitunery stereo, które zagrają lepiej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to kolor jak na zdjeciu. Tamto było robione w słońcu wiec jest rozjaśnione. Ale tak ciemny jak w Sonica to nie jest.

Polecam Denon X 2600 + set Monitor Aduio Bronze 6 set 5.1

Ewentualnie Yamaha 685 + set Heco Aurora 700 set 5.1

Jeśli czarne wchodza w gre to ELAC F6.2

Napisz do nas to doradzimy i przygotujemy dobre ceny.

Pozdrawiam

https://s4home.pl/kontakt/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home 5.1 nie wchodzi w grę, ustaliliśmy że nie chcemy tyle kolumn w salonie, dlatego decyzja padła na 2.1 Ogólnie jestem zdecydowany na Aurora 1000 + Sub 30A + amplituner stereo. Jest to rozwiązanie przekraczające założony budżet, natomiast mogę dokupić suba w późniejszym czasie. Co do zaproponowanych amplitunerów, Yamaha RN602 mnie nie przekonuje, wydaje mi się taka "biedna", nie widzę tam nawet żadnego złącza hdmi, dlatego jestem skłonny zainteresować się czymś powiedzmy lepszym. Denon DRA-800H i Marantz NR1200 - podobają mi się te sprzęty, proszę więc o ocenę i dobór pod Aurory 1000 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irek2306 napisał:

 Yamaha RN602 mnie nie przekonuje, wydaje mi się taka "biedna", nie widzę tam nawet żadnego złącza hdmi, 

Nawet żadnego złącza hdmi ?

A poza tym złączem, który w zestawie HiFI nie jest raczej konieczne, to czego jeszcze nie ma ,że taka biedna ?

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wizualnie spoglądając na tylną ściankę. Nie chciałbym potem pluć sobie w brodę, że czegoś brakuje. A hdmi to istotny dziś element, nie wiem co przyjdzie mi do głowy kiedyś podłączyć. 

Cały czas czytam różne tematy na różnych forach, na te chwilę byłbym zdecydowany na zestaw Aurora 1000 z subem 30a + Denon DRA-800H, proszę o opinię czy ten zestaw jest ok. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, irek2306 napisał:

S4Home 5.1 nie wchodzi w grę, ustaliliśmy że nie chcemy tyle kolumn w salonie, dlatego decyzja padła na 2.1

Popatrz co napisales kolego w pierwszym poscie to bedziesz wiedzial o co chodzilo S4Home (wymieniles tam amplitunery do KD)?

1 godzinę temu, irek2306 napisał:

Cały czas czytam różne tematy na różnych forach, na te chwilę byłbym zdecydowany na zestaw Aurora 1000 z subem 30a + Denon DRA-800H, proszę o opinię czy ten zestaw jest ok. :)

To nie jest dobre polaczenie, a z tym amplitunerem Denon DRA-800H warto posluchac kolumn Polk Audio seria RTi (gatunek-rock) lub seria Signature (gatunek-elektronika). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniłem bo na takie najpierw zwracałem uwagę, jednak potem zacząłem kierować się tym, co napisał Q21, a S4Home nie wyprowadził mnie z błędu, że lepszy byłby ampli stereo mimo, że na początku napisałem, że jestem zainteresowany 2.1 a nie 5.1 :) Ale ok dzięki za opinię :)

W tym temacie 

zdania są odmienne:
Cytując S4Home:
"
3. Z tych dwócj wolał bym osobiście Aurore. A oprócz nich do DRA 800... (...)"
Q21:
"amplituner DRA-800H to bardzo dobre urządzenie, jest to bezpośrednia konkurencja urządzeń od Yamaha czy Onkyo. Dźwiękowo to lepsze urządzenie niż amplituner wielokanałowy. Tak więc spokojnie pozostałbym przy wybranym przez Ciebie amplitunerze Denon DRA-800H."
"Heco to znacznie spokojniejszy dźwięk, bardziej relaksujący, ciepły z dobrą podstawą basową. " (taki opis mi odpowiada)
Wito76:
""Jak wyżej pisałem gra cały system i wszystko zależy od doboru kolumn głośnikowych, Denon DRA-800H jak każdy amplituner czy wzmacniacz może zagrać dobrze lub źle dlatego postanowiłem zrobić zestawienie znanych mi kolumn które polecam lub nie polecam do opisywanego amplitunera.
Polecane: Heco seria Aurora, Jamo C97, Klipsch seria R i RP, Monitor Audio seria Bronze, Polk Audio seria Signature, Pylon Audio seria Ruby, Tonsil Altus."

Polk niestety nie odpowiada mi stylistycznie z tych, które proponujesz, choć z pewnością jak piszesz się nadaje. :)


 

Edytowano przez irek2306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 1000 to bardzo dobry kierunek, a sub 30a w przypadku oglądania filmów zapewni jeszcze lepszy efekt. W tym przypadku masz 3 możliwości. Yamaha RN803d jeśli cenisz sobie dynamiczne brzmienie, Denon DRA800h jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter lub możesz postawić na brzmienie po środku czyli Onkyo 8390 ale nie będzie to tak szczegółowe brzmienie jakie prezentuje Yamaha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zaproponowane yamaha i onkyo zaczynają wykraczać poza założony budżet, który już stał się mocno napięty :). W związku z tym poproszę Cię jeszcze o dołączenie do tego grona onkyo 8270 i jego porównanie do denona 800 przy tych kolumnach - wybór pewnie padnie na któryś z nich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, irek2306 napisał:

Dzięki za odpowiedź, zaproponowane yamaha i onkyo zaczynają wykraczać poza założony budżet, który już stał się mocno napięty :). W związku z tym poproszę Cię jeszcze o dołączenie do tego grona onkyo 8270 i jego porównanie do denona 800 przy tych kolumnach - wybór pewnie padnie na któryś z nich :)

Onkyo 8270/8250 to dobry amplituner o delikatniejszym brzmieniu. Nie jest to tak ciepłe brzmienie jak w przypadku Denona ale na pewno będzie nieco bardziej detaliczne. Aurory 1000 to kolumny łatwonapędzalne ale nie oznacza to, że zagrają z pierwszym lepszym wzmacniaczem. Warto dać im rozwinąć skrzydła. Z wyboru Onkyo 8270 powinieneś być zadowolony ale Yamaha 803d czy Onkyo 8390 spodobałyby Ci się jeszcze bardziej ale oczywiście rozumiem, że budżet byłby nadszarpnięty. 
Napisz do nas w sprawie wyceny postaramy się temu zaradzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...