Skocz do zawartości

Kino domowe RX-A2080 + B&W 603 za 15k czy warto?


demonoman

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego, które będzie służyło również do odsłuchu muzyki. Nie jestem jakimś wybrednym audiofilem, ale lubię dobre brzmienie i chciałbym kupić porządny zestaw, który będzie na lata. Zestaw przeznaczony do kina i muzyki 50/50. Pomieszczenie idealny prostokąt 4 x 6m, duża sofa na środku.

Trochę przeglądałem Internetowe sklepy i spodobała mi się koncepcja głośników Yamaha musiccast jako efektowych głośników bez kabli (chciałbym mieć u siebie taki efekt jak na obrazku, żeby nie ciągnąć kabli sygnałowych (https://musiccast.pl/images/omusiccast/podstrony/musiccast-surround-musiccast-20.jpg) - mam podobną konfigurację tj. na długiej ścianie będą głośniki z TV, na środku pokoju duża sofa.

Finalnie skłaniam się do wyboru takiego zestawu RX-A2080 + B&W 603 + HTM6 + 2x MusicCast 20 (https://www.tophifi.pl/zimowa-promocja/soundbary-i-kino-domowe/rx-a2080-bw-603-htm6-2x-musiccast-20.html)

Budżet w jaki celowałem to ok 15k, ale powiedzmy, że zestaw powyżej jest wciąż akceptowalny. Natomiast mam dylemat czy ten zestaw jest w ogóle wart swojej ceny, jak wygląda tutaj współczynnik ceny do jakości. Może wybrać tańszy zestaw i w ogóle nie poczuję różnicy? Może coś innego powinienem rozważyć, chciałem generalnie usłyszeć opinię kogoś doświadczonego i postronnego, bo jak widzę w ofercie sklepu kabel zasilający za 2,5k (https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/isotek-evo3-elite.html) to się zastanawiam czy w tym sklepie mają mnie za debila... a może do tego sprzętu co wybrałem też potrzeba specjalnej linii energetycznej z elektrowni, a ja takiej nie mam, więc nie warto przepłacać?

 

 

 

 

 

Edytowano przez demonoman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, yahoo111 napisał:

To jak i tak będzie szedł do nich kabel ze ściany, to może da się kable głośnikowe do tych miejsc puścić w listwach przypodłogowych albo w peszlach? Serio, zabijesz cały fajny efekt tymi pierdziawkami.

Myślałem, że są dobre, droższe od satelit BW i ten zestaw niby taki rekomendowany?  W sumie mógłbym je powiesić na ścianie, jest opcja wzięcia B&W 607 zamiast tych musiccastów https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-a2080-bw-603-607-htm6.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie  warto.

To zestaw promocyjny od salonu firmowego Yamahy i Bowersa. Ale to połączenie nie jest dobre. Co też tutaj na forum pisał kiedyś Top HiFi.

Yamaha gra za jasno do Bowersa. W kinie to przejdzie ale nie ma mowy o stereo w tym przypadku. dodatkowo gdzie w tym zestawie jest sub? Kino bez suba to proteza.

 

Jeśli chcesz Yamahe to 1080 albo 2080 ale z ELAC F6.2 set tu jest znakomity sub w komplecie / Heco Aurora 700/1000 / dalej Dali Oberon 7 / czy Fyne F 501/502

Jeśli chcesz natomiast brzmienie jaśniejsze jak Bowers/ Monitor Audio Bronze / Magnat Signature to wybierz amplituner o gęstrzym cieplejszym brzmieniu. NAD 758 V3 czy Denon X 3600 / 4500.

Zapraszam po wyceny. Jako salon niezalezny możemy łączyć rózne firmy i tak przygotowac Ci lepsza wycene.

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość powiesić na ścianie, to skorzystaj z tego. Ale jako surroundy nie bierz kolumn podstawkowych, tylko dipolowe/bipolowe, i pasujący brzmieniem zestaw (czyli wszystko z jednej serii). 

Przykładowo serie Wharfedale Evo 4, Monitor Audio Silver, wchodząca niedługo nowa seria Monitor Audio Bronze (obecna też ma, ale nowa ma być przeprojektowana, warto sprawdzić), czy nawet seria Taga Platinum.

I koniecznie subwoofer, bez tego nie ma startu do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha to chyba jedyne sensowne rozwiazanie w Twoim przypadku, ponieważ ich głośniki sieciowe brzmią po prostu najlepiej, a aplikacja sterująca jest najbardziej dopracowana. Jesli zalezy Ci zarówno na kinie domowym jak i słuchaniu muzyki w najwyższej jakości to Yamaha 1080 w zupełności wystarczy, a różnice warto dołożyć do lepszych kolumn. B&W nie są złymi kolumnami ale w salonie, w którym ich słuchałeś za każdym razem są prezentowane z Yamahą, a nie jest to najlepsze rozwiazanie. Mają przecież cieplejszego NADa, który byłby zdecydowanie lepszym uzupełnieniem dla tych kolumn. 
Do Yamahy 1080 polecam Pylon Audio Diamond 25 + Diamond Sat + Center + MusicCast 20. Jest to połączenie,dzieki któremu uzyskasz soczyste brzmienie z mocniejszym dołem. Subwoofer warto umieścić w pokoju, ponieważ w kinie domowym zapewni lepszy efekt, w stereo raczej nie będziesz korzystał z jego dobrodziejstw. Tutaj masz do dyspozycji REL z serii HT, SVS PB2000 czy Klipsch R100SW lub większy w zależności od wielkości pomieszczenia. 
Alternatywa dla polskich Pylonów mogą być Monitor Audio Bronze 6 + FX na tył + Center + W10 subwoofer. W tym przypadku stawiasz na dynamikę oraz szczegółowość bez natarczywości B&W. Masz większą kulturę brzmienia i kolumny, które świetnie zagrają zarówno w kinie jak i w stereo. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Yamaha to chyba jedyne sensowne rozwiazanie w Twoim przypadku, ponieważ ich głośniki sieciowe brzmią po prostu najlepiej, a aplikacja sterująca jest najbardziej dopracowana. Jesli zalezy Ci zarówno na kinie domowym jak i słuchaniu muzyki w najwyższej jakości to Yamaha 1080 w zupełności wystarczy, a różnice warto dołożyć do lepszych kolumn.

Muszę jeszcze przetrawić i posprawdzać propozycje przedmówców.
Zastanawia mnie powyższa opinia, że 1080 w zupełności wystarczy, analizowałem specyfikacje i wydaje się, że pomiędzy 1080 a 2080 jest jednak spora różnica, a nawet, że RX-A880 i RX-A1080 są w zbliżonej grupie, podczas gdy RX-A2080 i RX-A3080 są również zbliżone, ale w wyższej grupie.
http://static.tophifi.pl/musiccast/porownanie-amplitunerow-av-serii-rx-ax80.pdf

Choćby porównując moc na kanał:
RX-A880 - 160 W
RX-A1080 - 170 W
RX-A2080 - 220 W
RX-A3080 - 230 W

Różnica cenowa RX-A1080 vs RX-A2080 to 1000zł, RX-A3080 jest poza moim zasięgiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz pod uwagę wyłącznie specyfikacji technicznej, papier przyjmie wszystko. Najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu różnice. W przypadku słuchania w stereo Yamaha 2080 będzie górą i różnica będzie na korzyść ale w kinie domowym różnica aż tak duża nie będzie. Wszystko zalezy także od kolumn jakie podłączymy. Jeśli chciałbyś się przekonać to możemy wysłać cały system z 2 amplitunerami i wybierzesz jeden, który sprawdzi się lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować kolumny ELAC UNI-Fi FS U5 i szczerze mówiąc trochę się rozczarowałem. ELAC Debut 2.0 F6.2 są jednak klasę niżej, więc to chyba nie jest to. Testowałem również PSB Imagine X2T i o ile w kinie bardzo ok, to przy muzyce klasycznej bardzo brakowało mi szczegółów w porównaniu z B&W.

Dziękuję bardzo za komentarze, bo uświadomiły mnie, że SUB w kinie robi dużo roboty. Utwierdziły mnie również w wyborze RX-A2080, różnica cenowa stosunkowo niewielka, a dodatkowy wzmacniacz to nie dla mnie. Myślę, że racje mogą mieć też panowie S4Home i Q21 co do NAD 758 V3, jednak ten amplituner... po prostu mi się nie podoba.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja już coś wiem. Skoro Bowersy sa tak a Elac i PSB nie to wiem jakiego brzmienia szukasz a jakiego nie.

W takim razie inne typy

Monitor audio Silver 300/500

Magnat Quantum 757

czy

Fyne F502

Sprawdź te.

19 godzin temu, seba3002 napisał:

To wez ten set do domu, posłuchaj przez weekend i zobaczysz czy Cię zmęczy czy nie. Jeśli na dłuższą metę nie będzie Cię męczył to znak, że lubisz tego typu granie. 

dokładnie tak. 30minut to czas w którym zauroczenie nie mija. Obawiam się że nawet pierwsze kilka godzin takie nie beda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home bardzo dziękuję za propozycje!

Zdecydowałem się jednak na B&W, nie mam już niestety czasu na testowanie różnych konfiguracji, do tego myślę, że za chwilę wylądowałbym w zbyt wysokim pułapie cenowym, bo sam po sobie widzę, w którą stronę to dąży.
Finalnie zdecydowałem się na taki zestaw:

RX-A2080 + BD-A1060 + B&W 603 + B&W HTM6 + 2x MusicCast 20 + B&W ASW610

Pytanie jakie kable powinienem dobrać do tego zestawu (dodam, bazując na innych rekomendacjach z forum, że raczej w segmencie ekonomicznym)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie pozwólcie że odkopie trochę temat i się do niego przyłącze, mam Yamahe RX-A2080 i szukam to niego jakiegoś sensownego zestawu 5.1 na początek, a później się zobaczy. Ewentualnie coś dobrać do leciwych kolumn Unitry ZG 40 (bez szydery prosze tylko :D) jedyny wymóg to taki ze kolumny przednie nie mogą być wysokie, ewentualnie coś na stojakach bądź do zawieszenia na ścianie..

Po przejrzeniu postu to widzę że wszystkie zestawy mają wysokie kolumny przednie i oczywiście w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może doprecyzuj kolego, co wg. Ciebie oznacza

1 godzinę temu, pabloo napisał:

kolumny przednie nie mogą być wysokie

przecież monitory na standach, które bierzesz pod uwagę, wysokość całkowitą będą miały praktycznie, jak podłogówki. Pomóż, daj więcej szczegółów, dlaczego tak, a nie inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dokładnie to co oznacza nie za wysokie? Jesli masz na myśli dawne konstrukcję Altusa to takich kolumn się już nie robi.

Druga sprawa to nie szkoda Ci kasy na zakup na chwilę?

9 godzin temu, pabloo napisał:

zukam to niego jakiegoś sensownego zestawu 5.1 na początek, a później się zobaczy.

Bo nie rozumiem? Szukasz docelowego czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej na myśli miałem zestaw 5.1 a w późniejszym czasie ewentualny rozwój tego o dodatkowe głośniki. Ale wyjściem jest 5.1.

Czemu nie za wysokie, bo po prostu nie chce żeby to wszystko wyglądało zbyt masywnie, właśnie coś rozmiaru altusów było by odpowiednie ale to już widzę temat pogrzebany, monitory na standach wydaje mi że by było to całkiem ciekawe rozwiązanie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...