Skocz do zawartości

Amplituner do 1500 zł max


Asder

Recommended Posts

Chciałem tylko soundbara aby dźwięk był lepszy (dialogi wyrazniejsze) niż z głośników tv.

Obecnie mam podłączone głośniki do ampli i dźwięk idzie z tv przez amplituner do głośników...ale jakość czystość dialogów z tv jest nie taka czysta..głośniki to 2 kolumny aiwy..może bardziej musiały by być inne głośniki?

Muzykę słucham tylko okazjonalnie więc myślałem o tym soundbarze..a że mam amplituner z tunerem to pomyślałem że pozbede się tych głośników i podłacze soundbara do ampli aby odtwarzać radio i tak przy okazji słuchać muzy z smartfona i mieć głos z tv

Kolumny mi troche miejsca zajmują a soundbar powiesze na ścianie 

Edytowano przez Asder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie amplitunera z soundbarem jak już pisałem wcześniej jest nonsensem. Jeśli głośniki które masz podłączone do amplitunera są zbyt duże, to potrzebujesz mniejszych głośników. Wtedy wymiana amplitunera nie jest potrzebna. Wygląda na to ze nie masz zbyt dużych oczekiwań co do jakości dźwięku. Do tego amplitunera możesz kupić odbiornik bluetooth jeśli brak w nim tej funkcji. Coś takiego możesz kupić za kilkadziesiąt zł. Pytałem czy masz sieć lokalną wi-fi i smartfona lub tablet z Androidem. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Chromecast Audio to streamer sieciowy, w postaci kółka o średnicy kilku cm. https://www.ceneo.pl/43574263

Jest lepszym rozwiązaniem niż bluetooth. Możesz z niego słuchać radia internetowego i obsługiwać go z poziomu smartfona. Kiedy już gra telefon możesz nawet odłączyć. Możesz go podpiąć do amplitunera lub soundbaru. Mozesz nim przesyłać również dźwięki z smartfona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to miało by być podłączone aby w soundbarze yamaha yas 107 był głos z tv i po wyłączeniu tv grało radio?

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-yamaha-yas-107-czarny#

kabelkiem jack 3.5 mm z analogu do wyjscia w tym tunerze

czyli mogłbym pozbyć się amplitunera wraz z głośnikami?

Edytowano przez Asder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie niezależne urządzenie niż TV. TV masz zapewne podłączony do sounbara kablem HDMI i tak powinno być. Ten tuner możesz podłączyć do wejścia analog kablem jack 3,5 mm lub kablem optycznym. 

39 minut temu, Asder napisał:

czyli mogłbym pozbyć się amplitunera wraz z głośnikami?

Jeśli jakość dźwięku z sounbaru Ci wystarczy to tak.

Osobiście wolałbym amplituner z podłączonymi kolumnami takimi jak Bose Acustinass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie podłącza się sounbarów do amplitunerów, bo to tak jak już mówiłem jakby traktować samochód an holu jako przyczepę. Wiele amplitunerów ma wyjścia analogowe na drugą strefę i wtedy taki soundbar można traktować jako taka druga strefa. Kiedyś w amplitunerach powszechne były wyjścia dźwięku na rejestrator i wtedy można do takiego wyjścia podłączyć taki soundbar. Masz go wiec powinieneś mieć instrukcje jak wygląda tył.

02361322-31e1-4d92-9d1f-241e1f778aa0_i-y

Na tym zdjęciu widać że masz tam od lewej małe złącze USB tylko do celów serwisowych , wyjście na subwoofer, wejście analogowe jack 3,5 mm , wejście optyczne ( TV ) , wejście HDMI do podłączenia jakiegoś urządzenia ( np. odtwarzacz BD ), wyjscie HDMI z ARC ( do podłączenia do TV ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia mają to do siebie że tędy sygnał wychodzi. Jeśli ma gdzieś sygnał wejść, to musisz podłączyć do wejścia. :)

Ten Chromecast Audio ma 2 wyjścia w jednym gnieździe jack 3,5 mm. Jedno jest analogowe a drugie cyfrowe ( optyczne ) i do takich wejść możesz go podłączyć. Kabel z drugiej strony musi być zakończony wtyczkami, takimi jakie są wejścia w sprzęcie do którego go podłączasz.

Teraz 2 pytania za dziesięć punktów :) :

1. Jakie masz wejście analogowe w swoim amplitunerze ?

2. Czy masz wejście cyfrowe optyczne w nim ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to TV nie podłaczysz z użyciem HDMI do sounbara. 

Bluerey podłączysz do TV kablem HDMI.

TV do sounbara kablem optycznym.

Jeśli chcesz podsłuchać radia z amplitunera, możesz użyć jego wyjście słuchawkowe z przodu i podłączasz je do wejścia opisanego jako analog w sounbarze kablem z obu stron zakończonym wtykami jack 3 polowymi. Gniazdo słuchawkowe w amplitunerze ma duży jack, a wejście w sounbarze ma gniazdo małe ( 3,5 mm ). 

Chcesz do tego mieć możliwość używania głośników pasywnych podpiętych do amplitunera ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2020 o 20:13, MobyDick napisał:

Oczywiście ze tak. Zarówno do soundbara, jak i do amplitunera, nawet równocześnie

Czytam z zapartym tchem , widzę , że kolega Asder , sprawdza konsekwentnie Twoją wiedzę i normalnie co post wchodzisz na wyższy level :) Kurcze ,czekam w napięciu co jeszcze można podłączyć do soundbara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Asder napisał:

Na dzień dzisiejszy nie...ale może w przyszłości.

A jest sens zmiany ampli?może być nawet używany do 1500 zł 

 

Do amplitunera nie podłącza się sounbara , bo to bzdura :D. 

Jak masz za duże głośniki do niego , to kup mniejsze :) .

Pisałem już to. Ile razy można powtarzać w kółko ?

Jeśli chcesz słuchać radia z soudbara to musisz wybrać taki sounbar który je ma ( są takie ) lub podłączyć tuner radiowy do tego który masz, ewentualnie jakieś urządzenie które zapewni radio. Pisałem już o tym.

Oczywiście że możesz kupić lepszy amplituner, ale nie do sounbara.

Do amplitunera podłącza się kolumny pasywne, bo amplituner to skrzyżowanie wzmacniacza z tunerem !!!!!!!!!

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...