Skocz do zawartości

Zestaw stereo amplituner + kolumny w budżecie 1500/2000zł


szymq

Recommended Posts

Witam,

Rozpocząłem właśnie poszukiwania swojego pierwszego sprzętu audio. Chciałbym zapytać o radę na temat odpowiedniego kompletu spełniającego oczekiwania co do brzmienia oraz budżetu.

Pomieszczenie: 3,5 x 6 m - salon z aneksem. TV oraz kanapa ustawione są przy ścianach więc nie ma oddzielenia kanapą obu części.

Muzyka: pop, rock, filmowa, czasami klasyczna, folk, jazz, blues i radiowo: rmf classic, trójka itp.

Źródła muzyki: radio, TV jedynie z wyjściem HDMI i optycznym (nowszy SMART Samsung bez wyjścia audio)

Brzmienie: ciepłe, pełne walory dźwiękowe zarówno w niskich jak i wysokich tonach. Chciałbym aby dźwięk był lekki, przyjemny dla ucha przy różnej rytmice, różnych brzmieniach i różnych charakterach muzyki itd.

Kolumny: nie wiem czy dla takiego metrażu bardziej odpowiednie będą kolumny podstawkowe ustawione na jednej z szafek, czy lepszym rozwiązaniem będą kolumny podłogowe?

Budżet: 1500/2000zł za amplituner i kolumny. Oczywiście poszukiwać będę sprzętu używanego.

Myślałem o Harman Kardon 3390 lub Harman Kardon 3700 jednak w modelach tych podłączenie do TV będzie wymagało chyba dodatkowego przetwornika? Czy przetwornik taki ma wpływ na jakość dźwięku? Oczywiście mowa o przetwornikach adekwatnych do zakładanego za cały zestaw budżetu.

Z góry dziękuję za opinię i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie kolumny stereo wysokie nie jakies srednie nascienne. Do tego jakis wzmacniacz ktory ladnie sobie z nimi poradzi. Czy zestaw kolumn i wzmacniacz w 2000zl (lub troche ponad) znajde cos godnego polecenia? Pokoj ok 20m kwadratowych. Fajnje jak by dobrze to wszystko dudnilo dosc glosno zeby zaraz twittery nie siadly ;D Moze ktos cos doradzic? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...