Skocz do zawartości

Zestaw kolumny podstawkowe + wzmacniacz + źródło (8000 zł)


mnipu

Recommended Posts

Szanowni,

Przeczesuję forum od dłuższego czasu, ale nie jestem w ogóle mądrzejszy. Może bardziej ukierunkowane odpowiedzi rozwieją moje wątpliwości.

Poszukuję zestawu (nowe): wzmacniacz, kolumny podstawkowe i streamer jako źródło (zamierzam korzystać z Tidala). Całość powinna zamknąć się w cenie około 8000 zł (im mniej tym lepiej, ale jak trzeba, nagnę się nieco w górę). 

Niestety, nie mam rozeznania z odsłuchu i - w obecnej sytuacji - nieprędko się to zmieni. Aktualnie odtwarzam z bluetooth i przenośnego głośnika Bose (płaczę czasem cicho w kącie z powodu braku stereo).

Nie jestem przywiązany do jednego gatunku muzyki. Obecnie mam fazę na muzykę bardziej kameralną (np. Dead South, Kwiat Jabłoni), wcześniej była bardzo różnie. Był hip-hop (OSTR, Taconafide), była szeroko pojęta muzyka elektroniczna (Die Antwoord w dużych ilościach), był Jack Johnson, Billie Eilish, Metalica. Wczoraj cały dzień - Bonobo, Diana Krall i muzyka z Red Dead Redemption II.

Warunki odsłuchowe na teraz to salon, powierzchnia około 21m2, o kształcie zbliżonym do prostokąta (prawie kwadrat). Jeden szczególny wymóg: kolumny muszą stanąć na niskich (ok. 35 cm), ale stabilnych i dociążonych szafkach. Szafki mają jakieś 40 cm głębokości, więc myślę, że będzie stabilnie. Planuję przeprowadzkę za ok 1 - 2 lata i wtedy kolumny staną na podłodze (myślę, że wtedy pomieszczenie odsłuchowe nie przekroczy 30 m2).

Nie zamierzam korzystać z gramofonu, więc ułatwienia w tej kwestii są zbędne. Byłoby fajnie móc podłączyć telewizor do tego, ale wiem, że to nie będzie sprzęt do TV - nie wymagam tego.

Przy tej okazji witam się z użytkownikami forum. Fajnie się to - z reguły - czyta 🙂

 

Edytowano przez mnipu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

10 godzin temu, mnipu napisał:

Warunki odsłuchowe na teraz to salon, powierzchnia około 21m2, o kształcie zbliżonym do prostokąta (prawie kwadrat). Jeden szczególny wymóg: kolumny muszą stanąć na niskich (ok. 35 cm), ale stabilnych i dociążonych szafkach. Szafki mają jakieś 40 cm głębokości, więc myślę, że będzie stabilnie.

Czy możesz to pokazać?

To ja stawiam na Atoll IN 100 + Monitor Audio Silver 100.

Pytanie co chcesz jako źródło?  Yamaha WXAD 10?

Zapraszam do kontaktu i po wyceny

https://s4home.pl/kontakt/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie powinno stawiać się kolumn podłogowych na tego typu podstawkach ale oczywiście rozumiem sytuację i będzie to etap przejściowy. Po gatunkach muzycznych można wywnioskować, że cenisz sobie dynamiczne brzmienie, z mocniejszym dołem, który nie traci kontroli i który nie wchodzi na średnicę. Góra powinna być czysta ale nie męcząca, ponieważ przy tych gatunkach po pół godzinie będziemy mieli dosyć ;) 
W takim przypadku warto zwrócić uwagę na Audiolab 6000a + 6000n + Pylon Audio Diamond 25 jeśli nie planujesz przeprowadzki do ponad 30m2. Brzmienie jest po cieplejszej stronie ale zachowana jest rewelacyjna kontrola i szczegółwość. Bas jest potężny jak na tak nieduże kolumny i potrafi zejść na prawdę nisko. Alternatywą może być Atoll IN80 w połączeniu z Monitor Audio Bronze 6. W tym przypadku zyskujesz lepszą dynamikę i bardziej punktowy bas, jest szybszy i bardziej precyzyjny niż w Pylon Audio ale nie jest tak obszerny.  Pozostaje jeszcze budżet na streamer i tutaj jest kilka opcji od najtańszych Yamaha EXAD10/Klipsch Gate przez Denon DNP800NE a na Audiolabie 6000n kończąc. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czy możesz to pokazać?

To ja stawiam na Atoll IN 100 + Monitor Audio Silver 100.

Pytanie co chcesz jako źródło?  Yamaha WXAD 10?

Zapraszam do kontaktu i po wyceny

https://s4home.pl/kontakt/

 

Pewnie, że mogę: https://www.ikea.com/pl/pl/p/besta-obudowa-czarnybraz-70245952/  🙂 U mnie to jest wypchane po brzegi i zamknięte frontem. 

Tak po namyśle: w kontekście planowanej przeprowadzki i zmiany metrażu może jednak lepszym pomysłem byłoby dobranie podłogówek i tymczasowo postawienie na tym? Będę zatem wdzięczny za typy podłogówek + wzmacniacz (przepraszam za labilność, ale doczytałem jeszcze w temacie i myślę, że do - długofalowo - lepsze rozwiązanie). 

Co do źródła: nie mam sprecyzowanego. Rozważałem tą yamahę, a nawet Rasberry Pi, tylko jeszcze nie wiem, jak to zestawić. 

@Q21

Ten Audiolab 6000a jest ciekawy, zwłaszcza pod kątem wyposażenia, jeszcze poczytam o nim. Natomiast zastanawiam się, czy nie będzie tam za mało mocy (nie znam się na tym, ale z tego co widzę, ma dość mało w porównaniu do innych zawodników w zbliżonej cenie). 

Co do Audiolab 6000n - czy jest sens ładować tyle pieniędzy w źródło cyfrowe (skoro yamaha kosztuje ułamek tego)? Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na lepsze kolumny/wzmacniacz? Zwłaszcza, że źródło starzeje się najszybciej chyba.

Tak po recenzjach - Pylon Audio 25 wyglądają rzeczywiście ciekawie, pytanie, czy nie są za duże do pomieszczenia.

Po namyśle: zależy mi na dobrej jakości dźwięku przy słuchaniu do średniego poziomu głośności. Raczej rzadko słucham głośno. 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze faktycznie 50W mocy nie wyglada zachęcająco ale w rzeczywistości jest w stanie poradzić sobie z na prawdę wymagającymi kolumnami i nie ma sie czego obawiać. Pylony Diamond 25 nie będą za duże do takiego pomieszczenia i dużym ich plusem jest to, że już przy niskich poziomach głośności grają pełnym dźwiękiem.  Audiolab 6000n to dobry streamer i na źródle można dużo zyskać. W drugą stronę można oczywiście kupić Bladeliusa, który jest świetnym wzmacniaczem i zabić cały jego potencjał podłączając Yamahę WXAD10, która spełnia taką samą funkcję jak Lumin. Różnica w jakości brzmienia między podstawową Yamahą, a Audiolabem 6000n czy Denonem DNP800NE będzie słyszalna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłogowe wchodza w gre to proponuję lepiej

NAD 356BEE + Fyne F501+ Yamaha WXAD 10 albo wspomniana Malinka

ewentualnie nadal bym został przy monitorach i wspomnianym wyżej secie Atoll 100 + Silver 100 na standach to granie emocjonalne, mocne i utra wydajne. Zobacz jak ten wzmacniacz jest zrobiony wewnatrz. Tu mocy Ci nie braknie.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętów i testowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...