Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać?


Thx

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze amplitunera kina domowego? Posiadam kolumny monitir audio 200, centralny c-150, tylne 100, subwoofer mrw10. Tv sony kd 65gx9505. Posiadam stary amplituner sony str de 245, basy są Ok, ale troche słabo daje wysokie tony. Calosc ma grać w salonie o pow Ok 25 m2, ale kolumny są rozmieszczone na pow Ok 11 m2. Budżet planowany Ok 5 tysięcy ale chce byc zadowolony, wiec rozważę oferty do 10 tys. Służyć ma zarówno do muzyki jak i do kina domowego. Zależy mi na wysokiej jakości dźwięku. Proszę o jakieś rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Myślę, że w Twoi przypadku zdecydowanie lepiej w chwili obecnej kupić lepszy amplituner typu Yamaha 1080 jeśli lubisz dynamiczne i szczegółowe brzmienie, NAD 758 jeśli wolisz naturalne, ocieplone brzmienie lub Denon 4500h. W przyszłości warto wymienić kolumny na coś lepszego, co pokaże jakie możliwości drzemią w tych amplitunerach. Tutaj wymiana na Heco Aurora 700/300/Center wniosłaby już ogromną różnicę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BaliGdynia napisał:

No nie wiem, znaczy ja mam extar wzmacniacz / końcówkę mocy ale szczerze chiałbym Anthema posłuchać. Za dużo pozytywnych opinii o nim.

Anthema nie słyszałem niestety, ale kolega ma yamahe z wyższej serii i moim zdaniem w stereo mój cyrus gra od niej lepiej. Ale jeśli ktoś upiera się na jeden klocek to wybór takiego Anthema czy NADa jest moim zdaniem jak najbardziej słusznym wyborem. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BaliGdynia napisał:

No nie wiem, znaczy ja mam extar wzmacniacz / końcówkę mocy ale szczerze chiałbym Anthema posłuchać. Za dużo pozytywnych opinii o nim.

Anthema nie słyszałem niestety, ale kolega ma yamahe z wyższej serii i moim zdaniem w stereo mój cyrus gra od niej lepiej. Ale jeśli ktoś upiera się na jeden klocek to wybór takiego Anthema czy NADa jest moim zdaniem jak najbardziej słusznym wyborem. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Po ich analizie wstępny wybór wypada na: yamaha a1080 bądź a685 albo denon x4500 bądź x3500 (ewentualnie marantzsr6013). Teraz pytanie który z nich: czym w zasadzie różnią sie ww wyższe modele zarówno u yamahy jak i demona, czy jest różnica w jakości dźwięku? Wazne są dla mnie żeby dźwięk był efektowny i zaskakujący podczas odsłuchiwania koncertów i filmów. Które z nich najlepiej będą grały z monitorami audio?

Dużo dobrych opinii przeczytałem o anthem mr520( jak tez arcamavr550), ale jeśli chodziło kino domowe to niestety juz są troche w tyle pod katem procesorów. Pytanie czy ktoś miał te przyjemność żeby porównać ww modele ze wskazanymi modelami demona bądź yamahy i jak to sie przedstawiało?

 

no i pytanie fundamentalne, czy wybierając prawdopodobnie któregoś z ww demonów bądź yamah widzicie jakikolwiek sens żeby rozdzielać jednak procesie od końcówek czy przy tych modelach nie ma to juz sensu? 

 

Pozdr

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie wyzsze modlee nie sa mu totalnie potrzebne. Takowy 6400 nic nie da skor odo 3500 dokupisz wzmak. Testowałem swego czasu ten flagowy 8500 i uwierz do starego legendarnego Onkyo 905 czy Yamahy Z11 to on nie ma startu. Ok ma nowsza technologie i to dekadę :) Ale ta także minie. Dlatego ja stawiam na tanszy aktualny obecnie model a końcówkę. Bo to zostanie!

A japonczycy ze swoimi amplitunerami dają przy najmniej fajne opcje sieciowe. U Anglików ( kanadyjczyków) z tym działaniem jest różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, seba3002 napisał:

Ale ja nie mówię, że to są złe kolumny. Uważam jedynie że zanim wyrzucisz te 5000 czy 10000 PLN wypadałoby się zastanowić czy poprawa będzie warta tych pieniędzy. Wypożycz, przetestuj i sam się przekonaj. Pozdrawiam 

Dokładnie. Wpakowywanie 10k w amplituner nic nie da. Nie wyciśniesz z kolumna 150 % ich możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Wychodzi na to, że idealny dla mnie będzie Denon AVR-x4500. Teraz czas na odsłuch. Jednak pojawia mi się małe ale...

1. Nie posiada on Dolby Height Virtualizera, a to wygląda na fajną opcję (jest dostępna w niższym modelu 3600). Czy ktoś wie, kiedy wejdzie nowy model (4600?), który pewnie będzie taką funkcję zawierał. Ewentualnie czy można spodziewać się, że będzie jakaś aktualizacja firmware, która udostępni tę funkcję do tego modelu...

2. ponoc DAC w tym amplitunerze potrafi odtworzyć dsd max. do 128, czyli już wyższej jakości dzwięku z tidala nie odtworzy. Czy w związku z tym to możliwość aktualizacji oprogramowania, czy to jest max jego możliwości. Czy wreszcie dsd 128 a wyższe to jest taki radykalny przeskok jakości, że może jednak trzeba kupić coś lepszego.

3. niektórzy piszą o tym, ze do tego modelu (względnie 4400) warto dodać końcówkę mocy. Pytanie w jakim celu, co mi to konkretnie  da? A jeśli coś da, to po co kupować zintegrowany wzmacniacz, czy nie lepiej kupić oddzielnie przedwzmaczniacz i oddzielnie końcówki mocy. Jeśli tak to co byście polecili. Nadmieniam, że mam mało miejsca na sprzęt, więc wolałbym amplituner, ale jeśli to jest taki przeskok jakości, że szczęka opada, to oczywiście może gdzieś poszukać miejsca.

4. co do kolumn to może mi ktoś wyjaśnić dlaczego te kolumny heco aurora 700/300 to jest taki przeskok w stosunku do monitorów 200. Które parametry o tym decydują? To niestety problem braku miejsca w mieszkaniu kazał mi kupić monitory, bo mają tylko 85 cm wysokości (poza tym polecał mi je sprzedawca z dobrego sklepu). Sprzęt trzymam w takiej wnęce (zdjęcia w załączeniu), więc jestem ograniczony  jeśli chodzi o miejsce. Ewentualnie proszę o namiary o inne kolumny do 95 cm wysokości, które byście polecali. Jeśli miałby być duży przeskok to może się zdecyduję na zmianę kolumn.

5. czy takie ustawienie kolumn jak na zdjęciach może powodować obniżenie jakości dzwięku. Kolumny frontowe mają ze 20 cm z tyłu od wnęki, centralny z tyłu też ze 20 cm, przy czym jest cały zabudowany, tylne też ze 20 cm od okna. Czy to może być problem, a jeśli tak to jak go rozwiązać.

6. czy jest sens kupować Denona 4500 skoro 4400 jest tańszy i w zasadzie to jest to samo. Brakuje mu tylko  synchronizacji basów, o ile czegoś nie przegapiłem. Na marginesie tylko dlaczego marantz jest o znaczącą sumę droższy od porównywalnego denona (np. marantz 7013 do denona 4500). 

Dziękuję z góry za pomoc:)

 

image1.jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

image4.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW. A więc po kolei

1. Bez jaj! Po prostu bez żartów :) Robienie sztucznego dzwieku z kolumn których nie ma. Yamaha ma taki system od lat. Działa to  kilku procentach. Robienie tyłów tylko z kolumn przednich itp. Ale to nigdy! Nigdy nie zastapi Ci Atmosa! To taki marketingowy chwyt. Aktualizacja tego nie zrobią.

2. Konia z rzędem temu kto pozna na tym amplitunerze odtwarzany MP3 320 kbps i DSD! To amplituner kinowy. Do kina. Wiele osób nie słyszy DSD na drogich systemach audio. Tu nie ma o tym mowy.  Jeden z parametrów który się dokłada bo się  da ale nic nie wnosi.

3. Lepiej, ale wyjdzie drożej. Samo pre kinowe to droga sprawa. Około 8k. Inne to wlasnie amplitunery. Pomyśl w ten sposób taki amplituner ma przeciętnej lasy zasilacz ktory musi obsłuzyć wszystkie kanały! Równo, procesory, itp. We wzmacniaczy czy końcówce masz znacznie lepszy zasilacz, kondensatory filtrujące które obsługują 2 kanały.

4. Parametry w kolumnach nie grają. Co by świadczyło że Wilson audio gra lepiej od Klipscha? Gdybyśmy na to patrzyli? Kolumny za 80 000 vs 4 000 zł. Konstrukcja, Barwa dzwieku, nasycenie. Rzeczy których nie mozesz przeczytać z instrukcji

5. Może to mało powiedziane. Takie ustawienie powoduje że wydawanie na 4500 czy też 2600 mija się z celem. To dowcip!

6. A masz nowego 4400 dużo taniej? To nie warto

 

Z tym że tu wszystko teraz rozbija się o punkt 5. A konkluzja? To nie ma sensu. Tylko monitory!

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tylko monitory lub jakieś kolumny On/In Wall ale na bank żadne duże bo nie ma sensu. No i teraz ten amplituner AV, on nie może tak stać sobie w tej wnęce bo poprostu się zagotuje, musi być cyrkulacja powierza, tam możesz wstawić centralny głośnik jeśli się zmieści. Marantz i Denon to ta sama grupa ale Marantz zawsze był wyżej o półkę klasowany (bo niby lepiej w środku)
Tak jak S4HOME mówi, meloman z super uchem odróżni pliki, a jeśli chcesz mieć super DAC to na pewno nie w Denonie.
Co do końcówek mocy to jedynie Denon nie posiada ja dzień dzisiejszy dedykowanych, Marantz 7055 lub 7025 lub 8077
Yamaha MX-A5000
Onkyo Onkyo PA-MC5501
I tu można fajne zestawy pobudować a w Denonie hmmm... Tylko Amp AV 8500h wydaje się być konkretem, też jestem ciekaw czy w tym roku 4600 i 6600 modele się pokażą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek i budżetowo możesz sprawdzić, jak Ci zagrają te Monitory 100 które masz na tyłach, jeśli je przestawisz na fronty - tak, by mieć głośniki wysokotonowe w płaszczyźnie uszu (może być konieczne podstawienie coś pod nie dodatkowo)
Powinno Ci to rozwiązać część problemu (niedobory wysokich tonów) i jeśli będziesz zadowolony, to na tyły wrzucisz choćby mniejsze Monitory 50 do kompletu, jako surroundy stykną - choć wciąż pozycja na parapecie to kiepski pomysł i lepiej pomyśleć o innym rozstawieniu - jak wrzucisz plan pokoju, to na pewno ktoś coś podpowie.

Oczywiście koledzy wiedzą, co piszą w kwestii cyrkulacji itd - dobrze byłoby choćby wymontować szufladę poniżej i tam wstawić AVR.

A gdybyś chciał wymieniać cały komplet, to daj znać, bo ta seria mnie interesuje 😜

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

1. Skoro height virtualiser średnio działa, to czy i jakie byście polecili bezprzewodowe kolumny sufitowe i boczne (jakieś nieduże), żeby zbudować atmosa? I ile ich dać? Czy mogę np. przy denonie 4500 część kolumn podłączyć kablem, a część bezprzewodowo. 

2. Co zrobić, żeby polepszyć akustykę. Plan salonu na zdjęciu (przepraszam, ale innego nie mam, a jestem obecnie w pracy poza domem).  

3. S4Home - czy można liczyć na jaki rabat przy ewentualnym zakupie. Chyba Denon 4500h, no chyba że coś innego mi radzisz.

image1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W denonie to nie działa za dobrze. Był rozszerzony o HEOSA ale nie bardzo to wyszło. Yamaha daje takie mozliwości. Tyły to MusicCast 20 albo 50. Ale atmosowych bezprzewodowych nie ma. Kable ciągnie się w suficie po prostu

2. Najpierw wstaw tak jak jest. Poźniej bedziesz sprawdzał w którą stronę poprawiać akustykę. Czy pułapki czy absorbery i gdzie.

3. Oczywiscie że tak. Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...