Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Marantz Nr1501


Szczubel

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Nie mam w zwyczaju szukania pomocy na forumkach, ale w tym wypadku wole posłuchać kogoś bardziej doświadczonego :)
Mam leciwego Marantza Nr1501, wcześniej były do niego podłączone chińskie 5.0 firmy Prism, z których byłem ogólnie zadowolony, jak na cenę 500 zł. Niestety przyszedł czas na remont i obecnie nie mam miejsca na podłogówki, dlatego potrzebuje mniejsze kolumny i tylko stereo. Plan jest taki żeby postawić je na szafce RTV - wysokość 55cm szerokość 145cm. Pokój w jakim ma grać zestaw ma niecałe 19m z aneksem kuchennym. Budżet około 1500zł.

W oko wpadły mi kolumny Polk Audio s20e, co myślicie o nich do tego amplitunera ? Podobają mi się wizualnie, gabarytowo też powinno być ok, no i opinie w internecie mają bardzo spoko. Niestety nie mam możliwości tego posłuchać na żywo, wiec w grę wchodzi zamawianie w ciemno z internetu.

Kolumny mają być w miarę uniwersalne, bo słucham wszystkiego od hip hopu do symfonicznych soundtracków z gier i filmów, przez rockowe darcie japy. Muzyka ze streamingu, czasami jakaś płyta wpadnie.

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.
 

Edytowano przez Szczubel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wybór padł na Polk Audio. Pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus, kolumny grają bardzo przyjemnie,mają sporo przyjemnego dla ucha basu,  a przy mocniejszym podkręceniu amplitunera pokazują dynamikę i pazur. Wygląd też na plus, chociaż są dosyć głębokie przez co sprawiają dużych i masywnych.
Żaden ze mnie specjalista, ale jak na ucho laika, myśl że to dobra propozycja w tym przedziale cenowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...