Skocz do zawartości

ampli KD z naprawdę dobrym sygnałem pre-out


Pawel Pokojski

Recommended Posts

witam i pozdrawiam forumowiczów

pytanie o tryb stereo w amplitunerach, znowu ...

jaki ampli KD  ma naprawdę dobry dźwięk na wyjścu pre-out  dla kanałów L/P ?

mam jako koncówkę Emotive A-300 która jest "przezroczysta" dla sygnału wejściowego i głośniki Canton Chrono 509.2 DC które są mega jasne

musi to być ampli KD z obsługą strumieni a nie wzmak stereo bo musi 🙂 min  w konfiguracji 5.1.2  (reszta głośników i sub jest chyba bez znaczenia dla wątku )

podpowiecie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel Pokojski napisał:

jaki ampli KD  ma naprawdę dobry dźwięk na wyjścu pre-out  dla kanałów L/P ?

Wszystko zależy co uważasz za dobry. Do swojej Yamahy RX-A3030 dołożyłem / Pre Out/najpierw jedną końcówkę / BC Acoustique EX-502/ , potem Yamahę MX-1000 a potem ... zbudowałem oddzielny system stereo :)

Wypożycz coś w Swoim budżecie do domu , podłącz końcówkę i zobaczysz czy Ci odpowiada .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowe prawie onkyo nr 696, "parametrycznie" to jego pre-out jest idealny ( niska impedancja 470 Ohm, wysokie  S/N ) , niestety  , ale dla mnie  o ile w kinie to jest wymiatacz to w muzyce jest zupełnie nijaki

taak, utwory testowe brzmią wyśmienicie, pewnie dlatego że są testowe 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Sprzedaj te emotive i kup klasyczny wzmak z możliwością pracy w trybie końcówki mocy. Wtedy wszystkie źródła podlaczysz pod wzmak. Moim zdaniem to tańsze i lepsze rozwiazanie niż kupowanie ampli KD za grube tysiące. Pozdrawiam 

Sprawdze przez weekend polecany przez Ciebie w innym wątku V685 i zdecyduję, pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel Pokojski napisał:

mam nowe prawie onkyo nr 696, "parametrycznie" to jego pre-out jest idealny ( niska impedancja 470 Ohm, wysokie  S/N ) , niestety  , ale dla mnie  o ile w kinie to jest wymiatacz to w muzyce jest zupełnie nijaki

Powiem z autopsji , jak kupisz amp. KD za 8k. to efekt będzie identyczny :) 

@seba3002 dobrze radzi , zostaw do kina to co masz , kup wzmacniacz stereo i będziesz mógł mówić o jakości w muzyce , przy KD zawsze to będzie fajne plumkanie w tle i nic więcej nie wyciśniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam podłączoną emo jako końcówkę do L/P , różnica w trybie stereo z-bez  jest bezdyskusyjna, słychać to zwłaszcza w dynamice dźwięku i niskich tonach przy cichym odsłuchu - to żadna magia, to po prostu następne dostępne 500 W w trafo

z tidala Hi-Res powyżej 40 dB na skali Onkyo słucham już tylko w Pure Audio, nie ma potrzeby żadnej korekcji - przyznaję że zrobiłem niewielką i niezbędną  adaptację akustyczną co pomaga ale i tak pokój odsłuchowy ( a zwłaszcza jego asymetria ) to zły sen realizatorów dźwięku 🙂

całość jest mega ale ...no właśnie ale 🙂  dźwięk z Onkyo bardziej mi pasił na Monitor Audio Silver 2 ( niestety trochę za małe do pomieszczenia )  a  na Cantonach jest zbyt detaliczny - jestem daleki od obwiniania głośników, to po prostu SUBIEKTYWNE wrażenia, stad pomysł przetestowania Yamahy

P.S. dzwięk Denona znam, ale 4 Ohmy 

P.S.2 poprzednio było Sony 

P.S.3 kino / muza 50/50 przy czym mógłbym zrezygnować ze stereo na rzecz słuchawek ale z kina  nie 🙂 ( kto oglądał Pitch Black w stereo ten wie o czym godom )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel Pokojski napisał:

a  na Cantonach jest zbyt detaliczny - jestem daleki od obwiniania głośników,

A ja nie :) Znam te kolumny i robią niesamowite wrażenie przez pierwsze / jak dla mnie/ pięć minut , potem już nie dałem rady ..... no , nie ważne . Na odsłuchach miałem je z Yamahą RX A3030 , obawiam się , że będzie jeszcze gorzej, ale zawsze namawiam do spróbowania. A może zamiast szukać nowego amplitunera , wypożycz kolumny o bardziej neutralnym dźwięku niż Cantony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, przy 4 omowych kolumnach moc i dynamika yamahy w trybie stereo jest więcej niż wystarczająca wiec emotiva jest zbędna i wraca do sprzedawcy, Onkyo na sprzedaż .

Onkyo wygrywa na pewno łatwością obsługi i konfiguracji, przy Yamie bez instrukcji nie ma szans 🙂

 

dzięki wszystkim za opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...