Skocz do zawartości

amplituner sieciowy + głośniki podłogowe budżet 3 tys. i 4 tys.


1984sinner

Recommended Posts

Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego stereo do mojego pierwszego mieszkania. Dużo już poczytałem, mam już pewne typy ale chciałbym zaczerpnąć radę fachowców. Mam prośbę o propozycje w dwóch przedziałach cenowych. 

1. Kwota: 3000zł (kwota wynegocjowana) i 4000zł (hipotetyczna) 

2. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy:  nowy, nie znam się na sprzęcie na tyle aby ustalić jego stan zużycia lub czy bebechy w kolumnach to nie są jakiś chińskie zamienniki. 

3. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - TV (jeszcze nie wiem jaki ale w klasie 3 tys zł za 55 cali) 

4. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju: 28 m kw,  ok. 3,5 metra od źródła dźwięku. 

5. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw: chcę kupić sprzęt i nic nie zmieniać przez kilka dobrych lat. 

6. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - podłączenie pod TV (netflix, hbo go), wi-fi, bluetooth, Spotify.  Słucham dużo rocka, metalu, triphopu, elektroniki, jazzu, klasyki, soulu.... w sumie to wszystkiego. Co do brzmienia to nie lubię jak jest za dużo basu i górek. Wole jak gra równo we wszystkich pasmach. Brzmienie bardziej selektywne - lubię wsłuchiwać się w detale. Obecnie słucham muzyki z laptopa (CD/Spotify) + Fiio e10k + AKG k240 MKII i jest to dla mnie całkiem akceptowalne brzmienie (tak wiem, nie jest to nawet średnia półka). 

7. Podaj miejsce zamieszkania: Reda (woj. pomorskie) 

 

Początkowo zastanawiałem się nad jakąś Yamahą ale czytam że gra skrajnymi pasmami, więc raczej mi nie podpasuje. Na chwilę obecną nastawiłem się na Onkyo TX-8250 (może tańsze Tx-8150). Co do głośników to nie wiem zupełne co wybrać. Raczej podstawkowe odpadają ze względu na metraż pomieszczenia - jeśli się mylę to poprawcie mnie. Melodiki BL30? Klipsch R-610F? TANNOY MERCURY 7.4? 

Może jest coś do 3 tys. (za zestaw) co zabrzmi dobrze? Jakiś amplituner sieciowy który mi umknął? Może z moim niewybrednym słuchem bez sensu się pcham w półkę 3-4 tys? Jak myślcie? 

Proszę o jakąś pomoc, doradzenie i z góry dziękuję. 

 

audio.jpg.7a113ffda4c61f96d4f39d5da6eeae50.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, wybierałbym pomiędzy amplitunerem Onkyo TX-8250, a Yamaha R-N602. Pod względem wyposażenia to urządzenia podobnej klasy, natomiast różnią się brzmieniowo. Onkyo jest równiejsze, bardziej analityczne, dojładne. Yamaha wyraźniej eksponuje skraje pasma.

Jeśli mamy prawie zmieścić się w budżecie, proponuję zestawy na Pylon Audio Pearl 25. Jeśli natomiast możemy trochę zwiększyć budżet, spójrz proszę na bezkonkurencyjny dźwiękowo zestaw Onkyo TX-8250 z kolumnami Monitor Audio Bronze 6. Jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1984sinner napisał:

6. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - podłączenie pod TV (netflix, hbo go), wi-fi, bluetooth, Spotify.  Słucham dużo rocka, metalu, triphopu, elektroniki, jazzu, klasyki, soulu.... w sumie to wszystkiego. Co do brzmienia to nie lubię jak jest za dużo basu i górek. Wole jak gra równo we wszystkich pasmach. Brzmienie bardziej selektywne - lubię wsłuchiwać się w detale.

 

 

1 godzinę temu, 1984sinner napisał:

Początkowo zastanawiałem się nad jakąś Yamahą ale czytam że gra skrajnymi pasmami, więc raczej mi nie podpasuje. Na chwilę obecną nastawiłem się na Onkyo TX-8250 (może tańsze Tx-8150). Co do głośników to nie wiem zupełne co wybrać. Raczej podstawkowe odpadają ze względu na metraż pomieszczenia - jeśli się mylę to poprawcie mnie. Melodiki BL30? Klipsch R-610F? TANNOY MERCURY 7.4? 

 

Biorac pod uwage co napisales w tych postach to warto posluchac takiego zestawu:

Onkyo TX-8250 + Tannoy Mercury 7.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...