Skocz do zawartości

zestaw kolumnowy do Onkyo TX-NR696B


fat

Recommended Posts

Cześć,

Po przestudiowaniu opini zakupiłem amplituner Onkyo TX-NR696B (założenie było zmieścić się do 2k, wydałem 2,3k). Teraz stoję przed wyborem kolumn - zestaw raczej 5.0. No i zaczynają się schody bo o ile z amplitunerem jakoś nie miałem bałaganu w głowie tak teraz mam już totalny rozp...
Założenie to zmieścić sie w budżecie 2-2,5 k. Najbliżej jestem decyzji na Taga Harmony 606se ale czy to ma sens?
Z góry dziękuje za opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie domowym subwoofer jest bardzo ważny, ale z drugiej strony w przygotowanym budżecie nie zmieścisz się z konfiguracją 5.1. Na początek dobre 5.0, a w przyszłości dokupisz sobie subwoofer. Jeśli możesz minimalnie dorzucić do budżetu, proponuje dwa bardzo dobre zestawy - Pylon Audio Pearl 25 Set lub szczególnie jak masz większy salon odsłuchowe - Wilson Raptor 7 Set. Są to dwie konfiguracje, które wykorzystają potencjał Twojego amplitunera.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Lepiej byłoby dozbierać do czegoś lepszego

Nie jestem audiofilem i nie potrzebuję cudów. Ot szukam czegoś nowego po kinie samsunga które miało lat bodaj 12 i wyzionęło ducha ;) 
Onkyo dobierałem w sumie pod potrzeby netflixa, hbo go i spotify'a. Wydaje mi się, że po tak archaicznym samsungu wszystko będzie grało jak najwyższa półka :P ale wiadomo, że wybór mimo wszystko ciężki... 
 

Dnia 16.04.2020 o 07:59, S4Home napisał:

cały set od Magnata

54 minuty temu, Q21 napisał:

Pylon Audio Pearl 25 Set lub szczególnie jak masz większy salon odsłuchowe - Wilson Raptor 7 Set.

Nie pomagacie 😅  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Twoim przypadku zdecydowana większość sprzętu zagra o niebo lepiej. Widzę, ze nie należysz do osób które często zmieniają sprzęt wiec warto rozważyć opcje na lata. Pylon Audio to Polska firma, która robi bardzo dobre produkty, które cieszą ucho latami. Z Pear 25 set byłbyś na pewno zadowolony, a z dobraniem koloru w tym przypadku nie powinno być najmniejszego problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie handluje Magnatem z Serii Supreme, to o czym wspomniałem. Bo salony na tym nie zarabiają. Te kolumny nie mają marży. My je mamy bo to tani i dobry produkt. Dlatego Ci je poleciłem. Nie widze w ogole potrzeby dokładania względem tego produktu. Zwłaszcza że sam piszesz o Samsungu i że 12 lat go uzywałeś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 08:45, Q21 napisał:

z dobraniem koloru w tym przypadku nie powinno być najmniejszego problemu.

Tu akurat nic oryginalnego nie szukam, w grę wchodzi tylko czarny kolor.
 

Dnia 20.04.2020 o 14:59, rms.pl napisał:

3k to rozsądne minimum za kolumny 5.0

zacznę od 5.0 przekonam się czy wystarczy, ewentualnie później dołożę sub

Na tą chwilę zastanawiam się nad Magnatem 802 lub 1002  vs. Wilson Raptor 7. 

PS. Ustawione będą w salonie 34 m2...

Edytowano przez fat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fat napisał:

Tu akurat nic oryginalnego nie szukam, w grę wchodzi tylko czarny kolor.
 

zacznę od 5.0 przekonam się czy wystarczy, ewentualnie później dołożę sub

Na tą chwilę zastanawiam się nad Magnatem 802 lub 1002  vs. Wilson Raptor 7. 

PS. Ustawione będą w salonie 24 m2...

5.0 na start okej ale sub w kinie musi być stanowi rewelacyjne dopełnienie kolumn oraz schodzi z basem tam gdzie kolumny nie mogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być. Nie ma kina bez suba. Spróbuj jechać samochodem bez jednego koła. Jak podróżujący dobrze usiądą to da się jechać do przodu.... do pierwszego zakrętu.

W kinie jest to samo. Zamontujesz 5.0 i fakty oglądniesz. Ale przy Matrixie, Everest, Strażnikach, ........ ok przy wszystkim, system się wykrzaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edward Gałka napisał:

Ja bym się już popłakał na jego miejscu chyba

Tia. Za dużo tego wszystkiego i nie ma co kupić jak się okazuje. 3 koła za mały budżet, 6 taki sobie...
A za młodu wzmacniacz technicsa i 2 altusy wystarczyły... 

3 godziny temu, Edward Gałka napisał:

Dali spektor 6 sobie sprawdź

A nie zensor 5 lub 7? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady i propozycje. Po dzisiejszym odsłuchu wybór padł na Polk Audio Signature S55E+S15E + sub HTS10. Budżet oczywiście jak to u mnie bywa przekroczony a do tego póki co bez centralnej bo się nie zmieści. Teraz czas na nową zabudowę meblową /żona się ucieszy :P/ i uzupełnię o S30CE.

 

Jeszcze raz dzięki!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...