Skocz do zawartości

Kabelki


Piotrek1987

Recommended Posts

Dobre kolumienki do Atmosa (efekty górne), zarówno do bezpośredniego nagłośnienia, jak i do odbijania od sufitu. Surround, powiedzmy że od biedy też będzie, ale brzmienie jest bardziej dopasowane do Zensorów, niż Oberonów. Natomiast Dali nie poleca ich jako głównych głośników do kanałów na wysokości uszu słuchaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad budową domu, ale jak widzę wszystkie standardowe projekty, to mnie trafia. W zasadzie w żadnym z nich nie da się urządzić przyzwoitego miejsca do prawidłowego rozmieszczenia wszystkich głośników.

Te drzwi wyjściowe by mogły być przesunięte w dół, żeby móc bardziej symetrycznie rozmieścić głośniki przednie, a kanapa mogłaby stanąć pośrodku, na wysokości kominka.

Da radę tak kanapę umieścić?

Gdyby nie te drzwi i jeśli inaczej postawić kanapę, to miejsce jest nawet na 7.x.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na pewno nie będzie na środku,obok domu kiedyś powstanie wiata miałem juz mysli takie żeby tam dac kino bedzie to idealny kwadrat wyjeżdzasz autem dajesz fotel i ogladasz😀narazie jest tak jak widać ,ze wzgledów praktycznych nie moge tej kanapy dać na środek salonu, dobierając projekt domu bardziej człowiek patrzył  na inne aspekty o kinie nawet nie myślałem, teraz jest tak jak jest ,bardziej jest mi potrzebne do muzyki,pytanie czy ten dolby atmos tam cos w ogóle da czy inwestować w niewiadomo co,a i czytałem,że atmos potrzebuje conajmniej 7miu kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yahoo111 napisał:

Też się zastanawiam nad budową domu, ale jak widzę wszystkie standardowe projekty, to mnie trafia. W zasadzie w żadnym z nich nie da się urządzić przyzwoitego miejsca do prawidłowego rozmieszczenia wszystkich głośników.

I wtedy wkraczają cali na biało ludzie z mojej branży, znaczy architekci :P
Jak w każdej dziedzinie - dostajesz to, za co płacisz, nie ma cudów. Mając szczególne potrzeby/oczekiwania, lepiej dołożyć, a mieć projekt szyty na miarę.
To tak na marginesie, gdy od zastanawiania się przejdziesz do konkretów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Też się zastanawiam nad budową domu, ale jak widzę wszystkie standardowe projekty, to mnie trafia. W zasadzie w żadnym z nich nie da się urządzić przyzwoitego miejsca do prawidłowego rozmieszczenia wszystkich głośników.

Z mieszkaniami jest dokładnie to samo.

Brakuje teraz dawnej wielkiej płyty i układów w prostokąty. Teraz robi się pod kobiety :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Brakuje teraz dawnej wielkiej płyty i układów w prostokąty. Teraz robi się pod kobiety :P

Nie, robi się pod maksymalizację powierzchni użytkowej jak najniższym kosztem (dla dewelopera, rzecz jasna). I wychodzą potwornie nieustawne mieszkania, w których z 50 mkw wykorzystasz tak naprawdę 40 ;)

A co do wielkiej płyty, masz pełną rację, choć to też zależy od okresu - ale generalnie były to dużo sensowniej przemyślane pod kątem układu mieszkania. Problemem były rozwiązania technologiczne, skutkujące kiepską akustyką i często termiką (to akurat da się podreperować, szczęśliwie), oraz normatyw powierzchniowy na lokatora.
Szukając nowego mieszkania patrzyłem w zasadzie wyłącznie na wielką płytę i przedwojenne budownictwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się pod kobiety, tylko kobiety po lekturze i obejrzeniu zdjęć standardowych projektów są przekonane, że tak to powinno wyglądać. Jedyna nadzieja na przekonanie jest w tym, że masz znajomego architekta (a najlepiej kilku), który wyjaśni, dlaczego projekty standardowe są mało funkcjonalne.

Mam to szczęście, że żona wie, że aneks kuchenny to zło i chce mieć osobną kuchnię, co z automatu skreśla 95% standardowych projektów, a pozostałe są albo zbyt duże, albo nieustawne na działce, albo marnują ogromną ilość miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrek1987 napisał:

żaden amplituner nie zagra mi tak jak wzmacniacz

zbyt daleko idąca teza. Zależy, jaki ampli i jaki wzmacniacz.

Ale prawdą jest, że w tym samym budżecie wzmacniacz zagra w stereo lepiej, niż zrobi to amplituner KD. Po prostu dwa różne produkty, dla dwóch różnych odbiorców

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie będzie kupić wzmacniacz lub amplituner stereo, który ma:

- dobry DAC (i wejście cyfrowe, HDMI lub optyczne S/PDIF)

- wejście triggera (żeby w przyszłości móc go użyć jako końcówki mocy do amplitunera)

- wyjście subwoofera (ewentualnie wyjście przedwzmacniacza) 

Te Silvery 100 to świetne monitory. Do tego jakiś dobry subwoofer i możesz w nich zatkać otwór bas refleksu i mieć czystszy dół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 20:45, yahoo111 napisał:

Rozsądnie będzie kupić wzmacniacz lub amplituner stereo, który ma:

- dobry DAC (i wejście cyfrowe, HDMI lub optyczne S/PDIF)

- wejście triggera (żeby w przyszłości móc go użyć jako końcówki mocy do amplitunera)

- wyjście subwoofera (ewentualnie wyjście przedwzmacniacza) 

Te Silvery 100 to świetne monitory. Do tego jakiś dobry subwoofer i możesz w nich zatkać otwór bas refleksu i mieć czystszy dół. 

 

Witam.Zamówiłem te monitory silvery 100  a moja kobieta ma je odebrać na dniach (kupiłem używane) zobacze je dopiero za pare miesięcy,nie mam amplitunera jeszcze żeby podpieła  jak sprawdzic mam je czy są dobre żeby mieć pewność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...