Skocz do zawarto┼Ťci

Amplituner stereo + kolumny - salon 46m2

Tomek Gospodarek

Recommended Posts

Czesc,

poczytalem troche┬áforum i jednak bede potrzebowal pomocy ­čśë

Planuje kupic zestaw grajacy: amplituner stereo + 2 kolumny.

Muzyka - elektroniczna + rock

Salon + kuchnia - 46m2

Budzet - 3 500 - 4 500

Jestem w sumie zdecydowany na onkyo tx-8250 (wydaje sie, ze dobry stosunek jakosc/cena), ale mam problem z kolumnami. Wstepnie bylem zdecydowany na na┬áSTX 250 ze wzgledu na cene i opinie. Aaale, czytalem tez dobre opinie o Heco Aurora 700, czy roznica w jakosci jest na tyle duza, ze warto doplacic?┬áNo i jeszcze kilka innych marek bylo polecanych (Shadow, Indiana, etc. w sumie sie pogubilem w tym gaszczu), moze jednak jakies inne? ­čÖé┬ászukam najlepszego stosunku jakosci do ceny ­čśë

Doradzicie cos? W Q21 znalazlem tez fajne zestawy w dobrej cenie + raty 0%, wiec temat ciekawy (gdyby byl czarny onkyo to juz w ogole ­čśë ).

Z gory dzieki!

Udost─Öpnij na innych stronach

Cze┼Ť─ç,
Masz na prawd─Ö ogromne pomieszczenie i w przypadku 46m2 optymalnym rozwi─ůzaniem by┼éby Heco Aurora 1000 lub Magnat Transpuls 1500 ale w obu przypadkach nie wystarczy na dobrej klasy amplituner. Yamaha RN602 by┼éaby dobrym rozwi─ůzaniem ale w tym przypadku bud┼╝et by┼éby nadszarpni─Öty.┬á

Jesli mieliby┼Ťmy sie zmie┼Ťci─ç zak┼éadanym bud┼╝ecie to Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 lub Onkyo 8250/8270┬á+ Pylon Audio Sapphire 31 jesli lubisz pot─Ö┼╝niejszy bas.┬á

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów. 

W sumie bralem pod uwage tylko amplituner, bo ma byc pudelkiem wielozadaniowym - muza z TV, muza po wifi z tel, etc.

Zapomnialem jeszcze powiedziec, ze pomieszczenie ma 3.8m wysokosci ­čśë

To teraz zabiliscie mi cwieka. A do tego doczytalem, ze onkyo 8390 gra duzo lepiej niz 8250/8270, to prawda? Juz nie wiem co wybrac... ­čśë

Je┼╝eli chcia┼éby┼Ť aby to ┼éadnie gra┼éo to lepszy efekt na wzmacniaczu uzyskasz, 3.8m wysoko┼Ťci, haha tam hale masz normalnie, ciekawe jak akustyka tam? Robi┼ée┼Ť ju┼╝ co┼Ť bo to mo┼╝e jak w ko┼Ťciele gra─ç i d┼║wi─Ök wsz─Ödzie b─Ödzie si─Ö odbija─ç g├│ra d├│┼é bok[emoji6]

Dzwiek z YT bedzie bardzo słaby.

Zobaczysz.

Moim zdaniem sTX Electrino 250 nie dadz─ů rade w takiej powierzchni.

Moje typy to Yamaha RN 803 + Heco Aurora 1000

Ewentualnie NAD 356 BEE + Aurora 700. Wzmacniacz jest bardziej wydajny wi─Öc i bardziej rozrusza te kolumny.

A co do ┼║r├│d┼é─ů to masz radio internetowe. Spotify / Tidal za grosze miesi─Öcznie. Ale nie YT.

Zapraszam po wyceny i wypo┼╝yczenia

https://s4home.pl/wypozyczamy/

• 2 weeks later...
Dnia 17.04.2020 o 17:06, Tomek Gospodarek napisał:

A cos bardziej w budzecie? Z checia kupilbym Aurora 1000 + Y803 albo Onkyo 8390, ale to juz 6500 minimum ­čśë

Powiedzmy, ze do 5500 moglbym narzeczona przekonac ­čśë

Witam,kolego szanowny jesli moge cos doradzic,jestem swiezo p wymianie amplitunera yamyahy rn-602,na wzmaciacz cxa60,wraz z kolumnami heco aurora 700,jest to przepasc w uzyskaniu efekty jakosci dzwieku pod kazdym wzgledemna kozysc oczywiscie wzmacniacza cxa60,sie─ç to chromecast audio za 100pln,spottifay premium,ale mysle o tidal hifi,bo kusi wieksza kompresja plikow,powierzchnia to prawie 40m2,przy glosnosci potencimetru na godz.9 jest juz dobrze glosno,ja mam poddasze,u ciebie jest duza wysokosc pomiesczenia,ta ze mozna sie pokuscic o cxa80,na pewno nie zaszkodzi a doda kolumnom wiecej swobody,mysle ze aurora 700 wystarcza w zupelnosci,moze deczko traci sie na funkcjonalosci wzgledem amplitunera,ale nagrod─ů jest dzwiek,a przeciez w muzyce o to chodzi ,tylko wzmacniacz !!!,pozdrawiam.

Dnia 17.04.2020 o 17:06, Tomek Gospodarek napisał:

Powiedzmy, ze do 5500 moglbym narzeczona przekonac ­čśë

Poki jest narzeczon─ů niech si─Ö nie miesza w tw├│j portfel ;)

Kolego złota zasada! Trzeba budować co się chce zanim Ci dojdzie WAŻ. Darmowa porada poza audio! Korzystaj :P

Masz duzy salon. No nie zrobisz tam fajnego dzwieku na małych kolumnach. Małe z kolei nie sa tanie.

W takim razie ELAC F6.2 s─ů mniejsze mo┼╝e wyjd─ů taniej od HECO 1000. Niestety pozniej 8390 i RN 803 nie zejdziesz w takim salonie.

Zapraszam po wyceny i co najwa┼╝niejsze wypo┼╝yczenie.

Mo┼╝e w ten spos├│b ja przekonasz?

Jak zobaczy to u Ciebie? Pos┼éucha? Bo wiesz kupi─ç teraz co┼Ť mniejszego ┼╝eby by┼éo a po┼║niej b─Ödzie problem i wymiana. A to ┼é─ůczy si─Ö z kolejnym wydatkiem.

To chyba tylko u mnie by┼éo na odwr├│t, bo po ┼Ťlubie wyda┼éem najwiecej pieni─Ödzy na audio :P, nawet z ┼╝on─ů jechali┼Ťmy po wzmacniacz czy streamer.┬á
Pogadaj z narzeczon─ů, ┼╝e chcia┼éby┼Ť kupi─ç zestaw na d┼éugie lata. Mo┼╝e w zamian kup jej bi┼╝uteri─Ö albo Thermomixa ;). Je┼Ťli to nie przejdzie to Heco Aurora 1000 w po┼é─ůczeniu z Yamah─ů RN602 te┼╝ da rad─Ö ale faktycznie 803d by┼éaby idealnym rozwi─ůzaniem.┬á
S┼éucha┼ée┼Ť Pylon├│w kiedy┼Ť? Mo┼╝e przypad┼éy by Ci do gustu. Model Sapphire to ┼éatwo nap─Ödzalne kolumny o pot─Ö┼╝nym brzmieniu z dobr─ů podstaw─ů basow─ů.┬á

13 godzin temu, S4Home napisał:

Ale to ju┼╝ kupi ona :P

Tak na serio to warto po prostu z ni─ů pogada─ç jak pisa┼é kolega z Q21. Na 99% ona te┼╝ b─Ödzie z tego korzysta─ç. We┼║cie si─Ö na przeja┼╝d┼╝k─Ö. Wpadnijcie do nas to zarazimy was Audio. :P

Tak,to cala prwda S4Home ma calkowita racje,tylko odsluch ,a najlepiej w domku,bo jest najbardziej miarodajny.

11 godzin temu, zbynio napisał:

Tak,to cala prwda S4Home ma calkowita racje,tylko odsluch ,a najlepiej w domku,bo jest najbardziej miarodajny.

Dnia 27.04.2020 o 07:30, S4Home napisał:

Jak zobaczy to u Ciebie? Pos┼éucha? Bo wiesz kupi─ç teraz co┼Ť mniejszego ┼╝eby by┼éo a po┼║niej b─Ödzie problem i wymiana. A to ┼é─ůczy si─Ö z kolejnym wydatkiem.

:)