Skocz do zawartości

Amplituner stereo + kolumny - salon 46m2


Tomek Gospodarek

Recommended Posts

Czesc,

poczytalem troche forum i jednak bede potrzebowal pomocy 😉

Planuje kupic zestaw grajacy: amplituner stereo + 2 kolumny.

Muzyka - elektroniczna + rock

Salon + kuchnia - 46m2

Budzet - 3 500 - 4 500

 

Jestem w sumie zdecydowany na onkyo tx-8250 (wydaje sie, ze dobry stosunek jakosc/cena), ale mam problem z kolumnami. Wstepnie bylem zdecydowany na na STX 250 ze wzgledu na cene i opinie. Aaale, czytalem tez dobre opinie o Heco Aurora 700, czy roznica w jakosci jest na tyle duza, ze warto doplacic? No i jeszcze kilka innych marek bylo polecanych (Shadow, Indiana, etc. w sumie sie pogubilem w tym gaszczu), moze jednak jakies inne? 🙂 szukam najlepszego stosunku jakosci do ceny 😉

 

Doradzicie cos? W Q21 znalazlem tez fajne zestawy w dobrej cenie + raty 0%, wiec temat ciekawy (gdyby byl czarny onkyo to juz w ogole 😉 ).

Z gory dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz na prawdę ogromne pomieszczenie i w przypadku 46m2 optymalnym rozwiązaniem byłby Heco Aurora 1000 lub Magnat Transpuls 1500 ale w obu przypadkach nie wystarczy na dobrej klasy amplituner. Yamaha RN602 byłaby dobrym rozwiązaniem ale w tym przypadku budżet byłby nadszarpnięty. 

Jesli mielibyśmy sie zmieścić zakładanym budżecie to Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 lub Onkyo 8250/8270 + Pylon Audio Sapphire 31 jesli lubisz potężniejszy bas. 
 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bralem pod uwage tylko amplituner, bo ma byc pudelkiem wielozadaniowym - muza z TV, muza po wifi z tel, etc.

Zapomnialem jeszcze powiedziec, ze pomieszczenie ma 3.8m wysokosci 😉

To teraz zabiliscie mi cwieka. A do tego doczytalem, ze onkyo 8390 gra duzo lepiej niz 8250/8270, to prawda? Juz nie wiem co wybrac... 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek z YT bedzie bardzo słaby.

Zobaczysz.

Moim zdaniem sTX Electrino 250 nie dadzą rade w takiej powierzchni.

Moje typy to Yamaha RN 803 + Heco Aurora 1000

Ewentualnie NAD 356 BEE + Aurora 700. Wzmacniacz jest bardziej wydajny więc i bardziej rozrusza te kolumny.

A co do źródłą to masz radio internetowe. Spotify / Tidal za grosze miesięcznie. Ale nie YT.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenia

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.04.2020 o 17:06, Tomek Gospodarek napisał:

A cos bardziej w budzecie? Z checia kupilbym Aurora 1000 + Y803 albo Onkyo 8390, ale to juz 6500 minimum 😉

Powiedzmy, ze do 5500 moglbym narzeczona przekonac 😉

 

Witam,kolego szanowny jesli moge cos doradzic,jestem swiezo p wymianie amplitunera yamyahy rn-602,na wzmaciacz cxa60,wraz z kolumnami heco aurora 700,jest to przepasc w uzyskaniu efekty jakosci dzwieku pod kazdym wzgledemna kozysc oczywiscie wzmacniacza cxa60,sieć to chromecast audio za 100pln,spottifay premium,ale mysle o tidal hifi,bo kusi wieksza kompresja plikow,powierzchnia to prawie 40m2,przy glosnosci potencimetru na godz.9 jest juz dobrze glosno,ja mam poddasze,u ciebie jest duza wysokosc pomiesczenia,ta ze mozna sie pokuscic o cxa80,na pewno nie zaszkodzi a doda kolumnom wiecej swobody,mysle ze aurora 700 wystarcza w zupelnosci,moze deczko traci sie na funkcjonalosci wzgledem amplitunera,ale nagrodą jest dzwiek,a przeciez w muzyce o to chodzi ,tylko wzmacniacz !!!,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 17:06, Tomek Gospodarek napisał:

Powiedzmy, ze do 5500 moglbym narzeczona przekonac 😉

Poki jest narzeczoną niech się nie miesza w twój portfel ;)

Kolego złota zasada! Trzeba budować co się chce zanim Ci dojdzie WAŻ. Darmowa porada poza audio! Korzystaj :P

Masz duzy salon. No nie zrobisz tam fajnego dzwieku na małych kolumnach. Małe z kolei nie sa tanie.

W takim razie ELAC F6.2 są mniejsze może wyjdą taniej od HECO 1000. Niestety pozniej 8390 i RN 803 nie zejdziesz w takim salonie.

Zapraszam po wyceny i co najważniejsze wypożyczenie.

Może w ten sposób ja przekonasz?

Jak zobaczy to u Ciebie? Posłucha? Bo wiesz kupić teraz coś mniejszego żeby było a poźniej będzie problem i wymiana. A to łączy się z kolejnym wydatkiem.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko u mnie było na odwrót, bo po ślubie wydałem najwiecej pieniędzy na audio :P, nawet z żoną jechaliśmy po wzmacniacz czy streamer. 
Pogadaj z narzeczoną, że chciałbyś kupić zestaw na długie lata. Może w zamian kup jej biżuterię albo Thermomixa ;). Jeśli to nie przejdzie to Heco Aurora 1000 w połączeniu z Yamahą RN602 też da radę ale faktycznie 803d byłaby idealnym rozwiązaniem. 
Słuchałeś Pylonów kiedyś? Może przypadły by Ci do gustu. Model Sapphire to łatwo napędzalne kolumny o potężnym brzmieniu z dobrą podstawą basową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Ale to już kupi ona :P

Tak na serio to warto po prostu z nią pogadać jak pisał kolega z Q21. Na 99% ona też będzie z tego korzystać. Weźcie się na przejażdżkę. Wpadnijcie do nas to zarazimy was Audio. :P

Tak,to cala prwda S4Home ma calkowita racje,tylko odsluch ,a najlepiej w domku,bo jest najbardziej miarodajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zbynio napisał:

Tak,to cala prwda S4Home ma calkowita racje,tylko odsluch ,a najlepiej w domku,bo jest najbardziej miarodajny.

 

Dnia 27.04.2020 o 07:30, S4Home napisał:

Jak zobaczy to u Ciebie? Posłucha? Bo wiesz kupić teraz coś mniejszego żeby było a poźniej będzie problem i wymiana. A to łączy się z kolejnym wydatkiem.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...