Skocz do zawartości

HDCP 2.2 PS 4, DEKODER, TV, AMPLI YAMAHA


HUZ4Rx

Recommended Posts

Witam wszystkich, bardzo proszę o pomoc

Opiszę teraz po kolei problem HDCP w punktach co by za bardzo nie namieszać :)

 

1. Przyszedł nowy kabel HDMI całkiem wypasiony bo i obsługuje nawet 8 k więc te całe HDCP 2.2 zakładam, że na bank musi mieć.

2. Podłączyłem go do ps4 - to samo, podpiąłem go też do tv ARC - to samo. Zakładam że problem nie tkwi w w kablu.

3. Fotka w załączniku z komunikatem o błędzie.

4. Włączam ps4 (hdmi 1), przełączam na dekoder (hdmi 2) i wracam ponownie na ps4 - wszystko działa. (zrobiłem przed chwilą tak kilka razy), testuje dalej - przełączam na inne wejścia ( klikam po kolei przycisk imput :P) wracam na PS 4 i wyskakuje błąd HDCP. - wyłączam ampli i wraca do normy. Co dziwne miałem przed chwilą taką samą sytuację ( z błędem hdcp z załącznika) na dekoderze. Więc nie dotyczy to jedynie ps4.

5. Wejście ustawione mam na PS 4, wyskoczył błąd - obrazu nie ma (tzn jest ale z tym komunikatem :) ) ale dźwięk przetwarza...

6. W ampli w ustawieniach wchodzę w "HDMI" --> "HDCP VERSION" zmianiam na "1.4" na każdym HDMI 1 I 2 (PS 4 I DEKODER). I działa.

7. W ps4 zakładam, że mam wersję hdcp 2.2, ponieważ, w ustawieniach wyskakuje komunikat, po tym jak przełączyłem na 1.4(załącznik).

 

 

 

Jak by tego było mało :

https://megawrzuta.pl/download/6669e5133f4ca927800d5b30dcda431b.html

 

Na filmiku widać jak dioda oznaczająca połączęnie hdmi out miga ... Tak też chyba nie powinno być. Może z tym wszystkim to problem jest w TV... ( nie wiem czy to istotne ale tv obsługuje 4k) Już nie będę się rozpisywał :) bardzo proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję

 

Pozdr

HUZARx 58c2a0d9a4387c3f486aff6b86913533.jpg487339cf4c784fe0fac4fcba2d837b16.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nje znam tego telewizora. Ale podobny przypadek widziałem kiedy nowy amplituner nie ważne czy Yamahy czy Onkyo czy Denona był spiety z nowym źródłem z 4k i HDR oraz właśnie telewizorem który nie wspierał tego formatu. Z tym że tamten był 1080p. Być może wsadzili mu stary protokół HDCP. Ciężko rzec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...