Skocz do zawartości

Takie tam rozmyślania nad kupnem wzmacniacza


halik

Recommended Posts

Aloha,  nurtuje mnie pewien temat. Mianowicie mam zestaw kina domowego, onkyo rz 840 i kolumny klipsh seria rp 6000, 404c.502s i 115sw. Chciałbym poprawić dźwięk w stereo, wiadomo zakup wzmacniacza jako końcówka mocy. Ale nie chce już więcej klocków typu cd, bluray i takie tam inne źródła, chcę strimowac przez amplituner. Czy w takim wypadku wzmacniacz mi coś da czy to tylko wyrzucenie piniąchów w błoto. Poradźcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać poprawę da na pewno bo wzmacniacz zawsze lepiej zagra niż Amp AV. Problemem też mogą być RP6000F. Kiedyś były to RP260F i to była dardzo duża różnica od RP280F dzisiejszych RP8000F i tu może być problem.
Pytanie, czego generalnie brakuje w stereo, czemu chcesz coś zmieniać, jaki pokój duży? Może akustyka leży temu coś nie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój duży bo połączy z kuchnią i korytarzem koło 60 m. Co prawda część nagłośniona to koło 40m ale nie ma ścian i rozchodzi się wszędzie. Brakuje mi jakby takiego otoczenia dźwiękiem. W kinie petarda,  w stereo jakby coś brakowało., może rzeczywiście to kwestia za małych kolumn. No nie kładzie mnie na kolana jak przy filmach. Nie chcę kupować wzmacniacza, strimera i CD bo raz że mnie nie stać (wydalełm na audio wraz z tv 26 klocków) a dwa że nie chce tyle gratów bo funkcie sieciowe mam już w ampli. 

Edytowano przez halik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak będzie wszystko puszczał przez ampli to ile poprawi wzmak? Bo będzie na fronty. Ale wszystkie źródła idą przez ampli. Podobna sytuacja do mojej.
U niego źródło to Amp AV o poprzez pre-out sygnał w stereo będzie szedł na wzmacniacz.
Pokój duży bo połączy z kuchnią i korytarzem koło 60 m. Co prawda część nagłośniona to koło 40m ale nie ma ścian i rozchodzi się wszędzie. Brakuje mi jakby takiego otoczenia dźwiękiem. W kinie petarda,  w stereo jakby coś brakowało., może rzeczywiście to kwestia za małych kolumn. No nie kładzie mnie na kolana jak przy filmach. Nie chcę kupować wzmacniacza, strimera i CD bo raz że mnie nie stać (wydalełm na audio wraz z tv 26 klocków) a dwa że nie chce tyle gratów bo funkcie sieciowe mam już w ampli. 
Zdecydowanie za małe kolumny plus końcówka mocy/wzmacniacz bym dodał na fronty aby odciążyć Amp AV i aby móc jego dzieliła się na kolumny prócz frontów. Tak jak kolega wyżej piszę, sub robi ogromną rolę w kd, na taką powierzchnię to minimum dwa. Nawet SvS-pb4000 by mogły być, ale też mi się wydaje że akustyka może leżeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, halik napisał:

W kinie petarda,  w stereo jakby coś brakowało., może rzeczywiście to kwestia za małych kolumn.

Sądzę , że nie tylko  kolumny /choć też /, nie są jedynym problemem. Dźwięk wielokanałowy jest w stanie zatuszować wiele niedoskonałości , stereo to przede wszystkim precyzja . Począwszy od pozycjonowania kolumn , akustyki pomieszczenia , sceny , doboru samych kolumn i wzmacniacza , źródeł itd. / sygnatura dźwięku/. Jak zostawisz jako bazę amp. KD i przez niego przepuścisz sygnał, to na wyjściu będziesz miał podłączając końcówkę to samo co teraz, tylko może nieco dynamiczniej  , bo odciążysz końcówki mocy.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podłączasz np CD do amplitunera i puszczasz pre-out na wzmak to nie ma żadnych strat?
Z założenia nie powinny być gdy się Amp AV ustawi w tryb "Pure direc" nie wiem jak to w innych Amp jest ale w Denonie to omija wszytko co możliwe i jak najkrótsza droga podaje sygnał na wzmacniacz. Druga kwestia iż autor tematu nie chce używać CD, on chce wszytko z Amp AV stopnia mieć, czyli radio, pliki itp. tu albo końcówka mocy albo wzmacniacz, wszytko zależy ile kasy chce się zainwestować.
Testowałem i końcówki i wzmacniacze i wiesz jedni słyszą a inni nie słyszą różnicy w dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Sądzę , że nie tylko i kolumny /choć też /, nie są jedynym problemem. Dźwięk wielokanałowy jest w stanie zatuszować wiele niedoskonałości , stereo to przede wszystkim precyzja . Począwszy od pozycjonowania kolumn , akustyki pomieszczenia , sceny , doboru samych kolumn i wzmacniacza , źródeł itd. / sygnatura dźwięku/. Jak zostawisz jako bazę amp. KD i przez niego przepuścisz sygnał, to na wyjściu będziesz miał podłączając końcówkę to samo co teraz, tylko może nieco dynamiczniej  , bo odciążysz końcówki mocy.

Tak też myślałem, że szkoda kasy na wzmak który w zestawieniu z ampli kd i tak niewiele wniesie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że kolega nie chce nic dodatkowego. Dałem tylko przykład aby obraz mojej myśli był. I z tego powodu także uważam, że wzmak/końcówka za wiele nie wniesie. A wiadomo, że trochę za niego trzeba zapłacić. Dla mnie gorący temat.
Jakie zalety w kd odciąży fronty no i w stereo da więcej mocy na kolumny. Taka końcówka ma jej zdecydowanie więcej niż taki Amp AV. Czy poprawi dźwięk, nie sądzę, może dynamikę ale generalnie przy takim pomieszczeniu to zmiana kolumn na większe przyniesie większy efekt w stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, STELVIO napisał:

Ale to lepiej w takiej sytuacji patrzeć na wzmak jako końcówka czy od razu iść w końcówkę mocy

Przepraszam , że się wtrącam, ale w sytuacji jak źródłem ma być amp. nie zmieniałbym niczego. Jak w kinie jest ok. to niech tak zostanie łącznie z kolumnami , by miało to sens to należałoby kupić najpierw integrę , potem by mieć to co w amp. KD. jakiś streamer ,a następnie kolumny / fronty/ pod ten  system. Inaczej zmieniając kolumny ,czy dokładając końcówkę bawimy się w półśrodki ,a one też kosztują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam , że się wtrącam, ale w sytuacji jak źródłem ma być amp. nie zmieniałbym niczego. Jak w kinie jest ok. to niech tak zostanie łącznie z kolumnami , by miało to sens to należałoby kupić najpierw integrę , potem by mieć to co w amp. KD. jakiś streamer ,a następnie kolumny / fronty/ pod ten  system. Inaczej zmieniając kolumny ,czy dokładając końcówkę bawimy się w półśrodki ,a one też kosztują.

A widzisz jednak bardzo popularne jest mając zestaw kina na ampli, poprawa samego stereo, poprzez zakup wzmacniacza jako końcówka. W kinie nie przeszkadza, a stereo czyste. Trzeba jednak mieć źródło. Daca czy cd czy coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A inna koncepcja. Jakbym dołożył Nad 10 m do zestawu?. Narazie. Bo i tak już wiem że dobrego stereo w tym pomieszczeniu nie będzie. Zamierzam z muzyką wynieść się z salonu, kino zostawić i przejąć po dzieciach ich lokum. Zajmie mi to pewnie z 3 mce. Zobaczę jak ten klocek sobie poradzi i jak przyjdzie czas dokupię jakieś monitory lub male podlogowki do pokoju 15 m. Nad z klipshem zagra? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...