Skocz do zawartości

Monitor audio 6G 5.1.2 (ATMOS) Jaki wzmacniacz


Jan MA

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu składałem sprzęt grający i padło na serie Monitor Audio 6G :

Front silver 300

centralnym silver C350

sufitowymi C165

tylnymi silver 50

Przewody melodika brown sugar BSC2450

Pracują obecnie z ONKYO 676 i od jakiegoś czasu zaczął mi przeszkadzać ten dźwięk przy dłuższym słuchaniu. Mam wrażenie że nakładają się na siebie wysokie tony ze średnimi tak że czasem ciężko usłyszeć mowę. Perkusja brzmi też jakoś dziwnie. Wiem że ten zestaw słynie ze szczegółowej góry i mocnej średnicy ale wydaje mi się że dobrałem zły amplituner do tego zestawu bo on jego zakupu zaczynałem. Proszę o pomoc w doborze amplitunera z dolby atmosem który poradził by sobie z takim sprzętem lepiej niż mój obecny, Szukam czegoś w przedziale do 6k pln. Pozdrawiam serdecznie

Edytowano przez Jan MA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry zestaw kolumn, ale musisz zdawać sobie sprawę, że to kolumny wymagające od amplitunera. Na pewno amplitunery klasy Onkyo 696, Yamaha 685 czy Denon 2600 po prostu nie poradzą sobie z dobrym występowaniem Twoich kolumn. Musimy poszukać czegoś lepszego i przede wszystkim bardziej wydajnego. Spójrz na NAD T758 v3, to dobrze wyposażony i przede wszystkim bardzo dobry dźwiękowo amplituner. Dobrą opcją jest także Denon AVR-X4500H, także charakterem brzmienia spasuje się idealnie z MA.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade, w sumie wolał bym zostać przy jednym "klocku" z uwagi na miejsce na szafce. Szkoda tylko że ma taki banalny wygląd ten NAD w porównaniu z Yamaha czy Pionner - no ale wygląd nie gra wiec poszukam w okolicach kogoś z tym wzmacniaczem żeby odsłuchać. Dziękuje bardzo za porady, jak będę gotowy do zakupu z podjętą decyzją to się odezwę. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tata ma poprzednią serie i grały świetnie. Bardzo mi się podobało i postanowiłem zmienić starą serie JBL 2004 bo za każdym razem jak słychałem koncerów z bluray-a aż ciarki przechodziły :) Tylko że tam grają w stereo z cambridge audio a ja potrzebuje czegoś do atmosa (xbox i filmy). Coś czuję że to onkyo jest za słabe żeby uciągnąć 7 kolumn i dać im wystarczająco prądu z zachowaniem szczegółowości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 00:03, Jan MA napisał:

Witam,

Od jakiegoś czasu składałem sprzęt grający i padło na serie Monitor Audio 6G :

Front silver 300

centralnym silver C350

sufitowymi C165

tylnymi silver 50

Przewody melodika brown sugar BSC2450

Pracują obecnie z ONKYO 676 i od jakiegoś czasu zaczął mi przeszkadzać ten dźwięk przy dłuższym słuchaniu. Mam wrażenie że nakładają się na siebie wysokie tony ze średnimi tak że czasem ciężko usłyszeć mowę. Perkusja brzmi też jakoś dziwnie. Wiem że ten zestaw słynie ze szczegółowej góry i mocnej średnicy ale wydaje mi się że dobrałem zły amplituner do tego zestawu bo on jego zakupu zaczynałem. Proszę o pomoc w doborze amplitunera z dolby atmosem który poradził by sobie z takim sprzętem lepiej niż mój obecny, Szukam czegoś w przedziale do 6k pln. Pozdrawiam serdecznie

Jak sprawuja ci się silverki 300 i central c350 w filmach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rx8 z cambridge grają świetnie :) ale ja częściej używam dźwięku przestrzennego wiec nigdy go nie testowałem z moimi silverami. Jeżeli chodzi o silver 300 i C350 to testowałem wszytskie z osobna odłączając inne pasma i grają pieknie - jestem z nich bardzo zadowolony. Jednak napiszę jeszcze raz opinie jak już podłącze je do lepszego źródła mocy. Obecnie przy filmach przy słuchaniu nawet przy średniej głośności potrafią zaskoczyć mocą niskich tonów przy efekach. Wszyscy (łącznie ze mną) są w szoku że z tak małych membranek może lecieć aż taki dźwięk. Jednak potrzebowały ok miesiąca grania żeby jakoś to wyglądało wiec początkowo byłem przerażony - dźwięk był przytłumiony bardzo :) jednak po wygrzaniu jest dużo lepiej. Testowałem je wcześniej z denonem 1500 jednak dużo lepiej sprawdziło się onkyo 676 - wiem że można z nich wydobyć jeszcze wiecej jakości stąd moja prośba o polecenie pasującego sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2020 o 21:03, maciek72 napisał:

Onkyo w klasie D , pociągnie wszystko 

Które Onkyo ? 😆

Onkyo w klasie D zaczyna się od modeli RZ1100

Dnia 19.04.2020 o 06:17, maciek72 napisał:

Kolega z osiedla chwali sobie MA z Marantz . Może wypożycz 7012 , 6012 , 6013 .

Szukaj używki , na olx 7011 jest za 5k . Targuj się , może jeszcze kilka setek urwiesz .

 

Ale Marantz gra dość nudnawo w kinie. Serio. Poczytajcie o tym. Nawet przy dociążonych kolumnach. Akurat pod tym kątem mimo że to jeden brand to Denon wypada ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecdyowanie bardziej audiofilsko. To amplitunery które nie maja fajncy hfunkcji ale brzmia bardziej dociazonym mocnym dzwiekiem. Angielskie sekcje zasilania i koncowki mocy sa jednak lepsze.

Nie to że nie polecam. Marantz to udane modele. Ale jako jedne z niewielu wymagaja albo specjalnego wyboru kolumn albo słuchacza.

Mówi się że Marantz gra najlepiej w stereo ze wszystkich Japońskich amplitunerów. Troche to prawda bo gra równo. Bez udawania dociązenia na dole i bez ekspresyjnej góry. Ale z kolei to potrzebne jest w kinie. Dlatego wiele osób je odrzuca a wybiera jasniejsze Onkyo czy Yamahy.

Denon z kolei jest czymś pośrodku. Bo ograniczył swobode góry i jasnośc ale zachował dociążenie dołu. Do Monitor audio psują Denony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly offtopic, ale przynajmniej doświadczonych ludzi post Harman w pracujących w Lodzi po przejęciu Samsunga już prawie nie ma lub nie ma ich w ogóle. Samsung po przejęciu Harmana "popsuł" starego poczciwego H/K. Opinia odnosi sie głownie do sekcji automotive audio (była tam zarówno głośniki samochodowe i jak elektronika - wzmacniacze, dsp, etc).

Wystarczy porównać audio w jakimś starszym BMW serii 5 i wyżej do nowego. Mimo iz jest więcej głośników, niby nardzie zaawansowane DSP, subwoofery .... w tych nowych autach to jednak prawdziwe brzmienie jest w tych starszych autach. Moje subiektywna opinia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 14:31, rms.pl napisał:

Tak swoją drogą. Co do olewania aktualizacji dla Arcama

Nowa aktualizacja urządzeń Arcam wprowadza do amplitunerów kina domowego obsługę Auro-3D - technologii konkurencyjnej do najpopularniejszego dziś Dolby Atmos. 

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3322-amplitunery-arcam-z-obsluga-auro-3d 

Z ciekawości - standard jest w ogóle jakoś szerzej używany w dostępnych mediach? Bo nie spotkałem się z tym, ale też nie śledzę jakoś szczególnie rynku wydawniczego pod tym kątem (zwłaszcza wydań fizycznych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...