Skocz do zawartości

Monitor audio 6G 5.1.2 (ATMOS) Jaki wzmacniacz


Jan MA

Recommended Posts

3 minuty temu, rms.pl napisał:

Zapraszam do poczytania. Standard dużo, dużo lepszy od Atmosa

https://rms.pl/baza-wiedzy/2664-auro-3d-technologia-trojwymiarowego-dzwieku-przestrzennego 

Czytałem :) Ale nie zauważyłem wcześniej odnośnika do listy zgodnych mediów.
Technologia jest ciekawa, choć w najbardziej rozwiniętym wariancie (Immersive sound) zasadniczo opiera się, jak każdy system dźwięku obiektowego, na tym samym, co Atmos czy DTS:X.  
Diabeł tkwi w implementacji (liczba i układ głośników) i dekodowania na jej konkretny wariant. I tutaj może być faktycznie przewaga Auro-3D, ale nie dziwię się jej obecnej niszowości, jeśli wymaga zupełnie innego ustawienia głośników, niż konkurencyjne standardy. Nawet mający dużo większe, zdawałoby się, przebicie DTS:X rynkowo przegrywa z Atmosem pod kątem dedykowania pod niego sprzętu i konfigurowania pomieszczenia odsłuchowego przez konsumentów. Dolby po prostu zżarło konkurencję masą krytyczną.

Ale dość dygresji, bo jeszcze mnie wykopią do innego wątku ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Bo ja wiem. DTS:X jest wspierany przez każdy amplituner, który ma Dolby Atmos. Nie widzę żadnej różnicy? 

Wsparcie dla kodeka jest, oczywiście. Ale zalecana konfiguracja głośników dodatkowych (ponad bazę 5.1/7.1) jest jednak inna. I właśnie o to mi chodziło, nie o wsparcie po stronie elektroniki.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, engajner napisał:

To wypozycze od Ciebie Silvery 300 i 100. Masz jakies konkretne standy do nich? Jedyna opcja to posluchac u siebie. Wymieniam cale kino na nowe. Denon x4400 i C350 juz jestem zdecydowany. Kwestia frontow i tylow. Nie wiem tylko czy Silvery 300 pokaza mi to co chce uslyszec w 18mkw. Jak wznowia loty to pozycze sprzet od Ciebie bo utknalem za granica. A masz moze svs sb2000 w bieli? Myslalem jeszcze o koncowce mocy - atoll.

Uwazasz ze Silvery 300 beda za duze? 

Filmy 80% reszta to muzyka klasyczna

 

Za dzwon proszę bo robi się za dużo "albo"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje Wam bardzo za podpowiedzi. Udało mi się okazyjnie kupić Marantza 7011 - po odsłuchu byłem bardzo zadowolony (z silverami 8 ) i po podłączeniu do moich 300 było jeszcze lepiej. Głośniki wyraźnie mają dużo więcej "powietrza" Onkyo 676 idzie w odstawkę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...