Skocz do zawartości

Wzmacniacz 2-kanałowy + kolumna + tweter > podłączenie


Recommended Posts

Dobry wieczór,

Buduję sobie sprzęt służący do plumkania muzyki na działce przy ognisku. Z założenia ma to być jeden kloc składający się z: kolumny z głośnikiem Unitra GD 30/10 4 ohm (albo jest to duża kolumna gitarowa albo pochodząca z jakiegoś przemysłowego nagłośnienia - gra zadziwiająco dobrze ale w nisko i średniotonowym zakresie), wzmacniacza stereo 2x20W 4-8 ohm, tweetera 4 ohm z filtrem. docelowo będzie miał wypuszczony kabel z mini-jackiem oraz moduł Bluetooth-audio zasilany z USB.

Dla wzmacniacza i tweetera zbuduję drewnianą obudowę, która zostanie zintegorwana z dużą kolumną. Chodzi co zachowanie przenośności sprzętu jako jednego dużego elementu.

Pytanie jak to podłączyć:

1. Kolumna do jednego kanału, a tweetr z filtrem do drugiego?
2. Kolumna i tweeter z filtrem równolegle do jednego kanału? (tak mi zasugerowano na jednej grupie na FB). Tu musiałbym zastosować przejściówkę, która na przewodzie sygnałowym zrobi mi ze stereo sygnał mono jako sumę obu kanałów. Pytanie tylko czy wykorzystanie tylko jednego kanału wzmacniacza nie doprowadzi do jego uszkodzenia.

Pytanie dodatkowe: po co ktoś spiął ze sobą wejścia do kolumny i dlaczego są dwa skoro głośnik jeden?

Na Dropboxie mam udostępnionych kilka fotek tego sprzętu: KLIK

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

/Michał

 

Zdjęcie 09.04.2020, 18 04 06.jpg

Zdjęcie 16.04.2020, 19 33 06.jpg

Zdjęcie 16.04.2020, 19 34 43.jpg

Zdjęcie 16.04.2020, 19 36 48.jpg

Zdjęcie 16.04.2020, 19 37 25.jpg

Edytowano przez majwsik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...