Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zamienić moje komputerowe kolumny aktywne na coś lepszego Przelotnie byłem u znajomego znajomego, który posiadał kolumny Dynaudio Emit,, które mnie zauroczyły swoim graniem. Jaki model? Nie wiem, podstawkowe, m10 bądź m20, a że już jakiś czas noszę się z kupnem lepszego sprzętu, to tutaj dostałem kopa na realizacje celu.

Nie wiem który model byłby odpowiedni do mojego pokoju. Sprzęt będzie stał w pokoju 13m2.  Głóśniki byłbym w stanie odsunąć od tylnej ściany na ok.40cm. Miejsce odsłuchowe znajduje się w odległości ok. 2.5m. Podłoga drewniana a sufit i skos z regipsu. 

Potrzebowałbym też jakiś wzmacniacz. Słucham głównie pop/rock, ale generalnie znajdzie się miejsce też dla hiphopu czy klubowych rytmach. Co ważne, muszę mieć streamowanie sieciowe, gdyż 90% mojej muzyki jest w plikach .flac, poza tym kupiłem chromecasta audio i nie wyobrażam sobie, żeby inaczej odtwarzać muzykę niż wygodnie za pomocą smartfona przez WiFi. 

Budżet: 5000, choć wolałbym się zmieścic w 4000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emity to bardzo dobry pomysł. Rzadko spotyka się coś złego na temat tych kolumn. Nie mam, nie słuchałem, ale dużo w ostatnim czasie o nich czytam i biorę pod uwagę by je sobie sprawić. Obok pylon diamond monitor to są właśnie moje faworyty.
Jedna ważna uwaga, to są bardzo dobre kolumny ale zagrają tak dobrze jak dobry jest wzmacniacz który je zasila. Niby oczywistość, ale chodzi o to, że byle wzmacniacza nie podłączysz do nich. Źle się wyraziłem, zagra z każdym, ale potrzebny jest wzmacniacz o dużej mocy, o dużej wydajności prądowej. Im lepszy (mocniejszy) wzmacniacz tym ładniej zagrają, upraszczając.
Szukaj czegoś w okolicy 100W dla 4 omów minimum. Branża jak wypije rano kawę coś doradzi. Pewnie będzie to Atoll in100, Magnat mr 780, Nad 356, Cambridge Audio CXA80 (81) lub coś używanego żeby spiąć budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wito76 napisał:

Emity to bardzo dobry pomysł. Rzadko spotyka się coś złego na temat tych kolumn. Nie mam, nie słuchałem, ale dużo w ostatnim czasie o nich czytam i biorę pod uwagę by je sobie sprawić. Obok pylon diamond monitor to są właśnie moje faworyty.
Jedna ważna uwaga, to są bardzo dobre kolumny ale zagrają tak dobrze jak dobry jest wzmacniacz który je zasila. Niby oczywistość, ale chodzi o to, że byle wzmacniacza nie podłączysz do nich. Źle się wyraziłem, zagra z każdym, ale potrzebny jest wzmacniacz o dużej mocy, o dużej wydajności prądowej. Im lepszy (mocniejszy) wzmacniacz tym ładniej zagrają, upraszczając.
Szukaj czegoś w okolicy 100W dla 4 omów minimum. Branża jak wypije rano kawę coś doradzi. Pewnie będzie to Atoll in100, Magnat mr 780, Nad 356, Cambridge Audio CXA80 (81) lub coś używanego żeby spiąć budżet.

Tak, pytanie też który model byłby lepszy m10 czy m20 do tego metrażu. Nie chciałbym aby bas zaczął dudnić czy zalewał wszystko. Choć na to też mam pomysł, bo miałem malować pokój, a tak jedną ścianę wykleiłbym panelami akustycznymi. Na aledrogo widziałem 3m2 za 115. Tylko teraz nie wiem czy to trzeba cały pokój wyklejać czy wystarczy jedna ściana za głośnikami. No ale na to przyjdzie czas.

Zresztą, ja być może też niezbyt dokładnie sprecyzowałem, ale budżet 5000zł to jest na całość, a nie tylko wzmacniacz, bo z tymi propozycjami, to ponad 6000 finalnie wychodzi. Dużo za dużo ;)

Edytowano przez Metox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się ze sklepami. W zestawie zawsze wychodzi sporo taniej. Zapytaj o ceny a będziesz miło zaskoczony. Nie patrz na cenniki na stronie. Polecam i chyba nie tylko ja sklepy Q21 i S4home. Super obsługa, doradzą, przygotują fajną ofertę. W obydwóch robiłem zakupy i polecam.
 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubie EMITY. Wydajne fajne kolumny. Ja lubie akurat 20tki. Bo 10tki traktuje jako tyły do kina. Ale był tu kolega na forum co korzystał z nich w stereo i też mu odpowiadały.

Do 20tek jednak trzeba czegoś bardziej wydajnego.

NAD 356 BEE / Atoll IN 80 / Yamaha AS 701

Zapraszam po wyceny. W komplecie zrobimy znacznie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Metox napisał:

Przelotnie byłem u znajomego znajomego, który posiadał kolumny Dynaudio Emit,, które mnie zauroczyły swoim graniem. Jaki model? Nie wiem, podstawkowe, m10 bądź m20,

 

Zapytaj znajomego jaki dokladnie mial model kolumn poniewaz roznica jest znaczna oraz z jakim wzmacniaczem wspolpracowaly tz. marka, model?

Dowiedz sie rowniez jaka wielkosc ma pokoj w ktorym u niego graly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W stereo zdecydowanie lepiej sprawdza się Emit m20 i tutaj proponuję zwrócić uwagę na dynamiczniejszy wzmacniacz typu Yamaha A-S701 czy Cambridge Audio CXA61 czy Atoll IN80 ale w ostatnich 2 opcjach budżet będzie nadszarpnięty. 
Alternatywą mogą być Jean Marie Reynaud, które są największym rywalem dla Emit m20 i ciężko powiedzieć, które kolumny klienci częściej wybierają po odsłuchach. W przypadku tych francuskich monitorów również świetnie sprawdza się Yamaha A-S701 ale także Magnat MR780 jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze, bardziej muzykalne brzmienie. Yamaha zapewni Ci lepszą dynamikę i mikrodetale. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i ustalenia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 13:35, lysyrafal napisał:

Zapytaj znajomego jaki dokladnie mial model kolumn poniewaz roznica jest znaczna oraz z jakim wzmacniaczem wspolpracowaly tz. marka, model?

Dowiedz sie rowniez jaka wielkosc ma pokoj w ktorym u niego graly?

Użycie terminu "znajomego znajomego" nie wynika z przypadku czy też błędu. Ja tego gościa wogóle nie znam, a mój znajomy też raczej zna go słabo. Załatwialiśmy pewne sprawy.

 

Dnia 17.04.2020 o 13:47, tomaz75 napisał:

Ja mam Chromecast audio i uważam że gra przyzwoicie, można też kupić Nad 356 z Dac i wtedy grać z Pc po Usb

Nie będzie to wogóle podłączone do PC

 

Dnia 17.04.2020 o 15:25, S4Home napisał:

No ale możesz dokupić w promocji yamahe wxad10 i już nie masz tego wąskiego gardła. 

 

14 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W stereo zdecydowanie lepiej sprawdza się Emit m20 i tutaj proponuję zwrócić uwagę na dynamiczniejszy wzmacniacz typu Yamaha A-S701 czy Cambridge Audio CXA61 czy Atoll IN80 ale w ostatnich 2 opcjach budżet będzie nadszarpnięty. 
Alternatywą mogą być Jean Marie Reynaud, które są największym rywalem dla Emit m20 i ciężko powiedzieć, które kolumny klienci częściej wybierają po odsłuchach. W przypadku tych francuskich monitorów również świetnie sprawdza się Yamaha A-S701 ale także Magnat MR780 jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze, bardziej muzykalne brzmienie. Yamaha zapewni Ci lepszą dynamikę i mikrodetale. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i ustalenia warunków wypożyczenia. 

Zmiana planów. Żeby niczego nie żałować (a często tak mam po zakupie), to chciałbym połączyć głośniki z tv, budżet wykroczy poza ramy, ale s4home, q21, tophifi macie raty 0% także dla mnie nawet lepiej. Zasadniczo nie wiem które połaczenie lepsze optyk czy hdmi arc, ale mam dwa wymogi:

1) Stream .flac ze smartfona przez WiFI
2) Połączyć głośniki z tv

Sprzęt o którym myślałem
Yamaha wxa-50
Nad c356 + yamaha wxc-50
Nad c356 + node 2i
Powernode 2i/2i HDMI

Odrzuciłem propozycję jak CA CXA61 czy Cyrus ONE ponieważ nie mają streamu WiFi. Może niepotrzebnie?? Z tego co czytałem przesył przez Wifi jest bezstratmy, stabilniejszy i mniej prądu zjada z telefonu. Atoll z kolei nie ma ani optyka ani hdmi, więc nie ma jak połączyć z tv. 

No najtaniej to tu wychodzi Yamaha WXA-50, ale czy najlepiej jakościowo? Czy napędzie Emity? Być może warto dopłacić do Powernoda lub 356+node 2i?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz stereo możesz usieciowić dokładając streamer typu właśnie nowe 2i, Audiolab 6000a czy yamaha WXC50. Wspomnianą Yamahę EXA-50 bym odpuścił, ponieważ nie napędzi to prawidłowo Emitów. Do Cambridge Audio CXA61 czy Cyrus One możesz dokupić streamer i w takim przypadku zyskujesz dostęp do Tidala, Spotify czy radia internetowego. 
NAD C356BEE + Yamaha WXC50 to dobre zestawienie i masz połączenie muzykalnego wzmacniacza z dynamicznym przetwornikiem jaki jest w WXC50. Atoll IN80 to typowy wzmacniacz bez żadnych dodatków i do niego musiałbyś dokupić Yamahę WXC50, która zapewni dostęp do opcji sieciowych oraz posiada wejście optyczne za pomocą którego możesz podłączyć TV także nic straconego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Podpisuje się pod wyborem Cyrusa One. Jeśli szukasz "mocnego" wzmacniacza to ten mocy ma aż nadto. Sam byłem zainteresowany wymiana zensorow 5 na te emity ale wiem, że takie wymienianie elementów zestawu zwykle oznacza początek gonienia czegoś czego dogonić się nie da. A jeśli chcesz "usueciowic" ten wzmak na początek wystarczy chromecast. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wito76 napisał:

I bądź tu człowieku mądry. Emit20 są polecane przez branżę ze słabszymi mocowo wzmacniaczami niż yamaha 803d. A tu głos, że Yamaha 803d to słaby gracz dla tych kolumn. Nie ogarniam już tego.

problem polega na słabej skuteczności kolumn 86dB, należy poszukać lepszych w paśmie przenoszenia i z lepszą skutecznością ok. 90dB i problem zniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu je poleca bo wydajne, za chwilę potrzebują wydajnego wzmacniacza. Napiszę od siebie że chciałem spróbować czegoś że stajni Dynaudio padło na uzywki emit20 gość od którego chcialem kupić dał mi lekko do zrozumienia ze sprzedaje bo są dla niego kiepskie, że kupił i się załamał porównując do swoich nie drogich staroci więc się ich pozbywa. 

Odpuściłem i kupiłem zachwalane na innym forum excite14 z atollem i ja się załamałem 😁 jak tylko pojawił się klient sprzedałem. 

Nie napisze że to kiepskie granie ale na pewno nie MOJE. 

Więc Kolego wypożycz i zabezpiecz się czym mocniejszym nie jakąś popierdółką 😉. Może Ci podejdą. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że autor wątku je słyszał i zrobiły na nim bardzo dobre wrażenie. Zresztą nie tylko na nim czytając nasze forum i kilka innych, opinie na Ceneo itd. Akurat kopę od jakiegoś czasu w necie na ich temat więc jestem w temacie. I znowu napiszę, że można zgłupieć. To jak to w końcu jest z tymi Emitami? Grają czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma styczności z takim sprzętami dużo klocków potrafi zachwycić nawet te nie drogie nie umniejszając autorowi wątku 😉

To może je najpierw posłuchaj. Jeśli naczytam się o prochach to jak faktycznie zapodam sobie na imprezie np speeda to będzie super i moja reakcja taka sama bo się na czytałem i w temacie jestem 😉

Ja słuchałem tylko excite w domu u siebie. 

Jak powiedziałem kumplowi z forum że chce Dynaudio spróbować powiedział mi że czemu nie jednak jemu nie pasują co nie znaczy że mi nie. 

Na 13m2 że skosami z gk według mnie jeśli już to m10. 

Ale jeśli nie sprawdzisz  w domu to możesz obudzić się z ręką w nocniku, znam to z autopsji 😁 HAHA. 

Tyle ode mnie. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...