Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

Witam

Mam m30 na ~17m2 i grają naprawdę bardzo dobrze.Nie słuchałem m20,ale stanę w obronie modelu wyższego.Moim zdaniem to łatwe do ustawienia kolumny. Mam zestawione z cxa60 i jest dociążony dòł przy cichym słuchaniu,nie dudnią przy głośniejszym.

Mogę nimi manewrować jak mi się podoba i nie ma absolutnie żadnego dyskomfortu w odsłuchu.Mogą zagrać po prostu lepiej lub gorzej w sensie budowania sceny,żròdeł pozornych,stereofonii, głębokości brzmienia.

Proponuję odsłuch domowy,bo to podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem, ze nie sa to kolumny do glosnego grania zreszta wszytkie modele tej serii M10, M20 i M30 ale chociaz ladnie graja.

Dnia 17.04.2020 o 02:05, Metox napisał:

Budżet: 5000, choć wolałbym się zmieścic w 4000

Trzeba tez miec na uwadze budzet jaki chcesz przeznaczyc na sprzet.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cztałem całości ale jeśli emity 20 do 13m2 będą lepsze niz 30stki polecam spróbować ż naim nait 5si lub ostatecznie "i" używki tego wzmaka można upolować w niezłych cenach,
ostatecznie próbowałbym evoke 10 różnica w brzmieniu powinna być bardzo bardzo duża ale też cena rośnie lawinowo, no ewentualnie któreś z aktywnych wtedy nie musisz się bawić ze wzmacniaczami i kablami czyli w teorii mniejsze wydatki

ps. w kable nie ma się co bawić jeżeli budżet nie jest duży, to tak 10-15% systemu i na samym koncu ;) 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karo napisał:

Ale mogą przyjąć dużo wattów, dzięki czemu mogą grać nie ciszej niż konkurencja. 

można i tak, ale dlaczego chcesz dręczyć domowników czy sąsiadów:/.

Lepiej ciszej i bardziej dynamicznie, dźwięk staje się przyjemniejszy , jest głębia / scena/ i mniej nie chcianych efektów:).

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slawas2001 napisał:

nie cztałem całości ale jeśli emity 20 do 13m2 będą lepsze niz 30stki polecam spróbować ż naim nait 5si lub ostatecznie "i" używki tego wzmaka można upolować w niezłych cenach,
ostatecznie próbowałbym evoke 10 różnica w brzmieniu powinna być bardzo bardzo duża ale też cena rośnie lawinowo, no ewentualnie któreś z aktywnych wtedy nie musisz się bawić ze wzmacniaczami i kablami czyli w teorii mniejsze wydatki

ps. w kable nie ma się co bawić jeżeli budżet nie jest duży, to tak 10-15% systemu i na samym koncu ;) 

Naim 5 to jeden z gorszych wzmacniaczy jakie słuchałem. XS i Supernait to totalnie inne produkty.

I fakt Dynaudio to kolumny do cichego i normalnego grania na poziomie ludzkiej mowy. Dyskoteki na nich nie zrobisz.

Emit 20 + wzmak dobrze dobrany pod gusta to fajne granie, na lata.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mar Ka napisał:

Piszesz o brakach z tabliczki znamionowej,czy słuchałeś?

do mnie trafia wiele kolumn na odsłuch, jak by nie pisać i nie mówić -3dB  a -6dB to jest znacząca  różnica bo sięga połowy mocy wzm. Proponuję przesłuchanie kolumn z -3dB i porównać z -6dB bez zmiany ustawień wzmacniacza, na poziomie 25% - 40% wysterowania wzmacniacza.

Braki w tabliczce nie są że ktoś zapomniał wpisać, a raczej celowe by ukryć braki. 

Posłuchaj porównaj i wtedy proszę o opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Karo napisał:

Ale mogą przyjąć dużo watów, dzięki czemu mogą grać nie ciszej niż konkurencja. 

W recenzjach jest to wyraźnie podkreślone. Trzeba mieć tylko odpowiednio wydajny wzmacniacz.

Podlaczajac odpowiednio wydajny wzmacniacz (duzo drozszy w przypadku nowego) bedzie glosniej to fakt, ale porownujac je do innych kolumn z tym samym wzmacniaczem juz niekoniecznie. Najlepiej podlaczyc jakas koncowke mocy lub jeszcze lepiej monobloki i bedzie okey. Inna sprawa jest, ze kazdy z Nas bedzie inaczej interpretowal slowo "GLOSNOSC'' (zalezy co kto lubi). Fajnie byloby proponowac sprzety za 10K czy 20K lub wiecej, ale wiekszosc zapytan jest o sprzet w kwocie od 2K do 6K (patrz post nr #52). Wiekszosc z tego co pisza zainteresowani w pierwszych postach i co chca miec w danym budzecie jest poprostu niemozliwe do spelnienia. Trzeba wszystko wywazyc tz. ile przeznaczyc na dany element toru i zeby to w miare dobrze wspolgralo, a nade wszystko to ma sie  ''PODOBAC'' autorowi tematu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie element skuteczności jest mało istotny.

Otóż przed emitami m30 miałem kolumny ze skutecznością 90dB.Owszem grały głośno,i co z tego?Po zmianie na emity,stwierdzone,że jazgotały zamiast grać.

Po własnych doświadczeniach nie wybierałbym kolumn po ich skuteczności w dB.A już absolutnie nie zarzucę emitom braków z powodu tych 86dB

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Naim 5 to jeden z gorszych wzmacniaczy jakie słuchałem. XS i Supernait to totalnie inne produkty.

I fakt Dynaudio to kolumny do cichego i normalnego grania na poziomie ludzkiej mowy. Dyskoteki na nich nie zrobisz.

Emit 20 + wzmak dobrze dobrany pod gusta to fajne granie, na lata.

Pozdrawiam

Naim 5si? 😀 fakt jak się posłucha czegoś dużo lepszego i mocniejszego to potem takie się może odnieść wrażenie,cudów nie ma,i tak moim zdaniem za cenę w jakiej są używki dla początkującego to może być szok ;) 

ja mam aktualnie takie zdanie na temat emitów 20, rok posłuchałem było fajnie ale jak zmieniłem na evoki to zacząłęm się zastanawiać dlaczego tak późno,

wszystko zależy od *perspektywy*, jak przesiądziesz się z opla corsy do mercedesa to na początku jest fajnie ale potem nawet mercedes spowszednieje, w odwrotną strone przesiadka może być niefajna - wszysko nas w takim gruchocie denerwuje, ważne żeby znaleźć jakiś pułap gdzie na dłuższą metę jesteśmy usatysfakcjonowani dla mnie to evoke 20... a teraz poluje na używanego Supernaita 2 jeśli się trafi w dobrej cenie..... aczkolwiek caspian nie jest zły :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lysyrafal napisał:

Poniewaz maja slaba skutecznosc i dla mnie sa to kolumny do delektowania sie muzyka.

 

32 minuty temu, Mar Ka napisał:

Otóż przed emitami m30 miałem kolumny ze skutecznością 90dB.Owszem grały głośno,i co z tego?Po zmianie na emity,stwierdzone,że jazgotały zamiast grać.

 

Czyli mozna powiedziec, ze doceniles jakosc brzmienia tych kolumn o ktorej ja napisalem. Mysle, ze w tej kwestii sie zgadzamy i nie ma sensu toczyc sporu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karol64208 napisał:

to jest błędna recenzja, kolumny mają za małą skuteczność 86dB i dlatego są braki.

To dynamika w końcu czy skuteczność?Bo nie bardzo kumam.

8 minut temu, Karol64208 napisał:

nie myl głośności z dynamiką to dwa różne parametry.

Pisałeś że są braki z powodu skuteczności, miałem kolumny o wyższej skuteczności grające gorzej.

No i podstawowe,czy słuchałeś emitòw?

Pytam,bo niesprawiedliwe jest ocenianie sprzętu wyłącznie po tabliczce znamionowej,czyt. specyfikacji producenta.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...