Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

To dynamika w końcu czy skuteczność?

to jest to samo tylko inaczej nazwane:) ale parametr ten sam.

 

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

Pisałeś że są braki z powodu skuteczności, miałem kolumny o wyższej skuteczności grające gorzej

dodaj jaką moc mają i moc wzm. pow. pokoju?

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Reszcie uczestników sugeruje, przemilczeć pewne sprawy

właśnie dla tego że pewne rzeczy są przemilczane nie wiem czy to brak wiedzy czy ignorancja lub chwalimy to co mamy, to nie znaczy żeby ważne aspekty w doborze sprzętu pomijać.

Kiedyś ktoś zadał pytanie na tym forum dlaczego ludzie którzy dobrali sprzęt czy też mogą coś powiedzieć na ten temat ich nie ma, dlaczego Dedal75?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżę bo zniżam się do Twojego poziomu. 

😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Efektywność a dynamika

Często można się spotkać z całkiem mylnym pytaniem: a jaką te kolumny mają dynamikę? Mimo że decybele kojarzone są najczęściej z dynamiką, to przytoczone pytanie nie do końca ma sens. O ile w przypadku urządzeń elektronicznych - takich jak odtwarzacze, wzmacniacze, amplitunery - dynamikę określa się w odniesieniu do poziomu szumów wnoszonych przez takie urządzenia, to w przypadku zestawów głośnikowych takie ujęcie zagadnienia nie jest uprawnione. Nawet traktując dynamikę jako rozpiętość między najcichszymi pasażami a maksymalnymi poziomami głośności, szybko można dojść do przekonania, że jest to bardziej cecha brzmienia, na temat której wypowiadają się recenzenci sprzętu niż właściwość dająca się wprost zmierzyć lub ująć liczbowo. Wyrażona w decybelach efektywność to zupełnie coś innego.

DOBRANOC KAROL 

Więc już podziękowaliśmy Karolkowi

A terez wrócimy do emitow i wzmaka. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Efektywność a dynamika

piszemy o skuteczności i dynamiką kolumn

 

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

przypadku zestawów głośnikowych takie ujęcie zagadnienia nie jest uprawnione.

Skuteczność - kolumny

Skuteczność (efektywność) kolumn to parametr wyrażony dB mówiący o tym jaki będzie poziom dźwięku w określonym punkcie, przy doprowadzeniu określonego sygnału. Im wyższa efektywność tym głośniej zagra kolumna przy takim samym sygnale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję gościa na ziemię sprowadzić bo wątek rozwala, a Ty mi z tekstami o słówkach wyjeżdżasz, definicje dostał by się nie wykręcał ale widzę :

"Ze nikt nam nie powie ze białe jest białe a czarne jest czarne "

Gratulacje za chwilę będzie tu chlew jak w każdym wątku z Karolkiem 😁. Pzdr

Ps i wypożycz wreszcie te emity, bo się za czytasz. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal75 napisał:

Próbuję gościa na ziemię sprowadzić bo wątek rozwala, a Ty mi z tekstami o słówkach wyjeżdżasz, definicje dostał by się nie wykręcał ale widzę :

no już wszystko wiem dlaczego jesteś oporem, trochę poczytałem twoich wątków, na tym kończę tą polemikę z tobą bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyśpij się:) Dobranoc

 

27 minut temu, Wito76 napisał:

Mam wrażenie, że ludzi chyba bardziej interesuje to czy sprzęt dobrze gra, czy pasuje jedno z drugim, czy warto wydać na dany sprzęt kasę

zanim zaczniesz pytać innych jakie kolumny kupić, zapytaj ich jakie mają.

Monitory są do KD i zagrają dopiero dobrze w sys. 2.1

Wnioski sam wyciągnij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, w dyskusji z Karolem czasem czuję się jakbym spierał się ze swoim ojcem. Akurat nie chodzi mi konkretnie o własnego ojca, spoko facet, tylko mam na myśli dyskusję z osobą o różnicy pokoleniowej. Są takie tematy, że ojciec z synem w życiu się nie dogada. Podobnie tutaj to widzę. Strata czasu jednym słowem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas meczów NBA kibice/obserwatorzy mają Cherliderki

Podczas meczów piłkarskich wyjście po piwerko i do klopa

My Mamy Karola. Sami go podsycacie. Dolewacie Oliwy do ognia. Lepiej jest unikać, nie dyskutować no po co? Już nie jeden fajny wątek sprowadzić do obliczeń fizycznych.

Może prowadzi sklep tylko wysyłkowy i doradza bez odsłuchu. Kurcze no moze ma to sens? Może to jest przyszłośc Audio ? Tłumaczyć ludziom ile watów ile dB o ile Herców któs potrzebuje.

- Ale Panie Karolu to nie gra tak jak chciałem

- Panie Piotrku, Panie Piotrku. Musi! Fizyki się nie oszuka!

Pozdrawiam i dobrego dnia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 02:36, Metox napisał:

 Sugerujesz podłogowe m30 do 13m2?

Czy się skończy na emitach? Pewnie tak,. W końcu to ja ten temat utworzyłem pod Emity, których dźwiękiem jestem pod wrażeniem, natomiast

 

Dobra wracamy do tematu poniewaz autor juz sie niecierpliwi. Te kolumny spokojnie naglosnia Ci tej wielkosci pomieszczenie. Subwoofer mozesz zawsze dokupic, ale smiem twierdzic iz nie bedzie potrzebny. Trzeba wyraznie zaznaczyc, ze subwoofer zaburzy stereofonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszędzie podłączysz suba? 

Wiem że się łatwo mówi odsłuchaj, bo ja popelnilem kilka błędów i teraz podchodzę już inaczej do sprawy. 

Zeby Kolega  się nie zdziwił to na miejscu odsłuch to podstawa. 

Odsluchiwalem ze znajomym kolumny w innych pomieszczeniach i często można się załamać jak to zagra. 

Więc dla bezpieczeństwa i żeby sobie nerwów oszczędzić, wypożyczenie. Pzdr

Choć 12 lat temu mialem podłogowki duże w 14,5m2 no i tragedii nie bylo 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trzeba szukac takiego wzmacniacza ktory ma wejscie na subwoofer, ale jezeli mowimy o klasycznym stereo to osobiscie wolalbym kupic 2 kolumny podlogowe a nie robic system 2.1. W przypadku systemu stereo z subwooferem to uwazam, ze rozwiazanie 2.2 jest lepsze tz. para monitorow z dwoma malymi subwooferami. Trzeba rowniez miec caly czas na uwadze jakim dysponujemy poniewaz cudow nie ma. W kazdym temacie powtarzamy, zeby wypozyczyc i odsluchac w domu tylko autor watku nie dostal za wiele propozycji wzmacniaczy do tych kolumn.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2020‎-‎04‎-‎21 o 07:17, S4Home napisał:

I fakt Dynaudio to kolumny do cichego i normalnego grania na poziomie ludzkiej mowy. Dyskoteki na nich nie zrobisz.

Emit 20 + wzmak dobrze dobrany pod gusta to fajne granie, na lata.

Chwila, chwila. Toż to wygląda na dramat. Ja nie mówię, że chcę zanieść kolumny do remizy i zrobić potańcówkę dla Koła Gospodyń, ale każdy chyba raz na jakiś czas ma ochotę sobie przyczadować utwór, posłuchać wejścia perkusji w Enter Sandman czy kultowej solówki w Money for Nothing.

Co miałeś na myśli pisząc "na poziomie ludzkiej mowy" ? Radio w samochodzie (zwykłe fabryczne, bez dodatkowych dopalaczy) jak dam na maksa to jest to dla mnie wystarczający bardzo głośny poziom. Nie mów, że wzmacniacz i Emity20 nie zagrają do biologicznego bólu uszu ?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Chwila, chwila. Toż to wygląda na dramat. Ja nie mówię, że chcę zanieść kolumny do remizy i zrobić potańcówkę dla Koła Gospodyń, ale każdy chyba raz na jakiś czas ma ochotę sobie przyczadować utwór, posłuchać wejścia perkusji w Enter Sandman czy kultowej solówki w Money for Nothing.

Co miałeś na myśli pisząc "na poziomie ludzkiej mowy" ? Radio w samochodzie (zwykłe fabryczne, bez dodatkowych dopalaczy) jak dam na maksa to jest to dla mnie wystarczający bardzo głośny poziom. Nie mów, że wzmacniacz i Emity20 nie zagrają do biologicznego bólu uszu ?

S4Home głupoty niestety wypisał. Poniżej masz test. Emit 20 tworzą ścianę dźwięku, dynamika jak na wielkość kolumn jest nieprawdopodobna. Fakt, grały z super wzmacniaczem. Ze słabszym, lecz przyzwoitym też pewnie dadzą dużo decybeli. https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4940-dynaudio-emit-m20.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...