Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

14 godzin temu, Karo napisał:

S4Home głupoty niestety wypisał.

Ręcę opadają

14 godzin temu, lysyrafal napisał:

Drodzy koledzy przeciez S4Home napisal to w przenosni albo inaczej czytaj miedzy wierszami.

Dlaczego Ty rozumiesz a inni nie ? :/

Poziom ludzkiej mowy - czyli słuchanie muzyki tak aby zagłuszała rozmowę "na normalnym poziomie" z drugim człowiekiem

"na normalnym poziomie" - każdy ma inna silę głosu oczywiście. Ale liczmy przeciętnego kowalskiego ktory nie drze się do drugiego.

Moim zdaniem taki poziom jest dość głośny już.

Miałem na myśli że przy % może brakować. Bo wiem jak wtedy jest. "daj więcej!! "

1573-4691t.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Ręcę opadają

Dlaczego Ty rozumiesz a inni nie ? :/

Poziom ludzkiej mowy - czyli słuchanie muzyki tak aby zagłuszała rozmowę "na normalnym poziomie" z drugim człowiekiem

"na normalnym poziomie" - każdy ma inna silę głosu oczywiście. Ale liczmy przeciętnego kowalskiego ktory nie drze się do drugiego.

Moim zdaniem taki poziom jest dość głośny już.

Miałem na myśli że przy % może brakować. Bo wiem jak wtedy jest. "daj więcej!! "

1573-4691t.jpg

 

Tylko tu nie kółko literackie, aby czytać między wierszami lub domyślać się co autor miał na myśli. 

Czyż nie lepiej pisać prosto i jasno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wito76 napisał:

Jestem zainteresowany propozycjami, rzuć pomysły.

Nie byłem wywoływany ale przytoczę podsumowanie moich poszukiwań z innego forum. Przewinęły się też Emity. Nie jestem wielkim znawcą i specjalistą a tym bardziej uzdolniony literacko.

Po odsłuchach kilku par ostatecznie zdecydowałem się na Kef Q350. Tak jak napisał S4Home, niskie tony dobrze zaznaczone, góra dokładna, czytelna i precyzyjna. A co najlepsze, dopiero poznałem co to średnica 🙂 Ciekawe i klarowne. Niesamowita frajda ze szczegółów i realizacji nagrań na nowo. Super stereofonia i przestrzeń. Na początku zależało mi na przednim BR ze względu na bliskość tylnej ściany ale Kef radzą sobie dobrze, w zestawie są pianki do zamykania BR.

Poświęciłem na to trochę czasu ale dużo dowiedziałem się o swoich upodobaniach po słuchaniu oldschool'owych Jamo. Myślę, że na dłuższą chwilę wystarczy a jeśli nie to raczej pierwszy pójdzie ampli na wymianę.

Miałem okazję słuchać na Yamaha R N803D:

Heco Aurora 300 - dobrze się zgrywa, nie kłuje wysokimi, bas przyjemny ale braki w średnicy, ogólnie przyjemne.

Elac Debut B6.2 - Super kolumny, bardzo dobry bas, wysokie także, trochę brakowało średnicy. Gdybym nie wziął Kef, stałyby już u mnie.

Triangle Borea BR03 - bardzo podobne granie do Elac ale mniej średnich i trochę "zaszumione" - rozrywkowe granie jak najbardziej.

Indiana Line Tesi 262 - bas przyjemny, ale wszystko powyżej mało precyzyjne i luźne. Eleganckie wykonanie ale dość lekkie i delikatne w białym połysku.

Dali Oberon 3 - nie zachwyciły, wysokie tony i trochę średnich, basu niewiele.

Fyne audio F301 - nie zachwyciło i nie pamiętam więcej szczegółów.

Monitor Audio Bronze 2 - dobry środek i wysokie, jednak brakowało basu dość mocno

Tannoy Platinum B6 - nie najlepsze połączenie, brakowało chyba wszystkiego nawet po podkręceniu głośności,

Dynaudio EMIT M20 - przy tym ampli zupełne rozczarowanie, na pewno mają potencjał z lepszym "prądem".

Mission QX-2 - dobre wysokie i średnie, bas kartonowy i bez wyrazu - jako jedyne słuchane na Yamaha R N602.

 

Sam się naczytałem waszych postów, więc może się komuś przydadzą moje doświadczenia 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Emit po prostu normalne monitory, jak wszystkie inne. Kef "jednogłosnikowa" bida.

 

 

Z calym szacunkiem ale kef podobnie jak Tannoy kreuje "pozorne źródło dzwieku" dzieki konstrukcji wspolosiowej, tak wiec.... nie wybrzydzaj :P to znowu nie taka bida. Wkoncu dzwiek sie chyba bardziej liczy. Zawsze mozna kupic Voic-y z 6 glosnikami na froncie za "psi piniądz".

 

Screenshot_20200423-163805_Chrome.jpg

Swoja droga to zawsze mnie to zastanawiało jak w takiej cenie mozna wcisnac 6 glosnikow, zwrotnice i obudowe jakąś....

Szacun. Za sam wyglad w tej cenie bo gra to pewnie raczej srednio...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Swoja droga to zawsze mnie to zastanawiało jak w takiej cenie mozna wcisnac 6 glosnikow, zwrotnice i obudowe jakąś....

jakość zastosowanych poszczególnych elementów,

po co bo wielu kupuje oczami,

dlaczego 6 gł. by podnieść skuteczność i pasmo.

A wiesz jaka jest radocha pokazanie takich kolumn  sąsiadowi:D

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Dnia 21.04.2020 o 15:43, Karol64208 napisał:

to jest to samo tylko inaczej nazwane:) ale parametr ten sam.

cały czas pada, może proszę poczytać wcześniejsze posty

 

Dnia 21.04.2020 o 16:26, Karol64208 napisał:
Dnia 21.04.2020 o 16:22, Dedal75 napisał:

Efektywność a dynamika

piszemy o skuteczności i dynamiką kolumn

:15_yum:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to się nie przejmujęB| tymi różnymi dygresjami do czasu kiedy nie podejmiemy dyskusji merytorycznej:15_yum:.

Wszystkie inne dyskusje obniżają poziom tak poważnego forum:o.

Przykładem niech będzie wyraz "synergia" jak miło go nie słyszeć:D

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel09 napisał:

Możesz rozwinąć co dokładnie w Twoim odczuciu oznacza ,, zaszumione ,, ?

Dobre pytanie :)

Tym zaszumieniem nazwałem niezbyt wyraźne odtwarzanie średnich tonów i coś co brzmiało na innych kolumnach bardziej dokładnie w Triangle zlewało się w jeden szum. Trudno opisać mi to dokładniej ;) ale propozycja ciekawa, Myślę, że byłaby na 3 miejscu. Słuchałem ich po Monitor Audio Bronze 2 i Kef.

 

Edit, do Kef można kupić maskownice chyba za 160PLN. Białe ze srebrną membraną rzeczywiście trochę właśnie komputerowe, ja wybrałem czarne i moim zdaniem całkiem elegancko się prezentują.

Edytowano przez pitbike
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitbike Jak to różne ,, odczucia ,, mogą być przy odsłuchu takich samych kolumienek . Dla mnie Triangle Borea BR03 lepiej zagrały od M Audio Bronze , (szkoda że przed zakupem  nie miałem możliwości odsłuchu Kef być może zmienił bym zdanie ) a średnicy jak dla mnie nie brakuje . Muza różna od elektroniki M.Jarre , M.Oldfield ..do Kombi , Budka Suflera , Czesława Niemena ... Kolumienki z Yamaha A-S 701 w 15 m2 dla mnie sprawują się b.dobrze i trochę mnie dziwi że nie są wymieniane przez Sprzedawców audio jak warte uwagi i odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

Tak na prawdę to się nie przejmujęB| tymi różnymi dygresjami do czasu kiedy nie podejmiemy dyskusji merytorycznej:15_yum:.

Karol, pytałem się wcześniej czy słuchałeś emitòw? Wymijająco zasloniłeś się parametrami i jednym wnioskiem z danych producenta.

Wątek jest o emitach,dyskutujesz ale merytoryki niestety brak.Może inaczej byłoby to postrzegane gdybyś miał z nimi kontakt.

Jeżeli nie miałeś,to dlaczego się udzielasz? Jeszcze nie kumasz że działasz na nerwy 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mar Ka napisał:

Karol, pytałem się wcześniej czy słuchałeś emitòw?

tak słuchałem jeżeli jesteś zainteresowany i parametry podane przez producenta można przyjąć że są właściwe, ale nie oto chodzi, monitory bo takie są nadają się w systemie 2.1 / z subem/ pisałem o tym wcześniej. Nie podważam ich walorów technicznych, tylko przeznaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...