Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Tylko jak odróżnić co dobrą radą a co kryptoreklamą. :)

najlepiej przesiać to co fizyka mówi czym lepsze pasmo szczególnie dolne od 25-32Hz i powyżej 22kHz i skuteczność jest b.ważna od 89dB z wyż, i wybrać kolumnę na odsłuch domowy.

Istotne jest w paśmie tolerancja podawana obok pasma np 32Hz - 24kHz +/-3dB  i te 3dB lub mniej ale o to jest ciężko.

Jeżeli w specyfikacja nie zawiera któregoś z w/w parametrów radzę nie interesować się takim sprzętem.

5 minut temu, Dedal75 napisał:

rozmowy nawet odwiedziny i już masz kogoś z pojęciem i dobrymi radami

z tym czasami jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny o efektywności 97dB... i chyba będę chciał je zmienić. Poważna firma więc nie ma mowy o naciąganiu parametrów. Parametry moim zdaniem to nie wszystko. Są takie, które na papierze lub w recenzjach to cudo a uszy słuchaczy mówią czy tam słyszą co innego. Parametry są ważne, ale jeszcze jest użytkownik który musi polubić dane kolumny.
Kobieta o wymiarach 90/60/90 to ideał? W ciemno miałbym z taką brać ślub? Jeszcze jest od cholery innych "parametrów". W tych cyferkach nie ma przecież informacji czy ma ładną buzię, czy ma piach w głowie i czy potrafi upiec drożdżowiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz😋

Czasami nawet nie wiesz ze mieszkasz 5km obok jakiegoś forumowicza. 

Choć niedawno smignelismy z innym kolegą 80km by coś odsłuchać u jednego z forumowiczów jeśli jednak o mnie chodzi pojechałem bardziej by go poznać nie ukrywam 😐. Pzdr

@Wito76więc dziwie się że w takich dyskusjach uczestniczysz, już dawno powinieneś być po odsłuchach domu 😁 ehh

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wito76 napisał:

Są takie, które na papierze lub w recenzjach to cudo a uszy słuchaczy mówią czy tam słyszą co innego

dlatego piszemy o odsłuchu sprzętu zakupionego w domu, bo też wielu producentów pisze specyfikację z sufitu lub jeszcze lepiej z kosmosu.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13m2 i skosy, tylko! Emit M10, żadne M20 które mają dużo dołu, grają lekką V-ką, niskie zakryją środek i będą się wzbudzać  (finalnie będzie efekt jak z soundbara JBLa). No i wzmacniacz (jak ma być nowy) do Dynaudio i chcemy usłyszeć jak naprawdę grają to cena razy 4 za wartość Emit m20, wtedy coś już zagra. Lepiej już na te 13m2 brać JMR Lucia a do tego np. Dayens Menuetto czy Ampino i można z tym systemem długo i szczęśliwie żyć. Jak to pisze Branża - JMR Lucia + Dayens Ampino lub Menuetto - moja rekomendacja :) 

Oczywiście i tak skończy się na Emit m20 i jakimś Cyrusie One.... I kupie a nie graniu w 13 m2. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:


Kobieta o wymiarach 90/60/90 to ideał? W ciemno miałbym z taką brać ślub? Jeszcze jest od cholery innych "parametrów". W tych cyferkach nie ma przecież informacji czy ma ładną buzię, czy ma piach w głowie i czy potrafi upiec drożdżowiec.

Widzę że tylko Tobie można żartować. 

Daj żyć Ehh. 

Co do chwalenia to co chwaliłem? 

Ma sie rozumieć że oczytany jesteś z tym magnatem + Emity 😉? Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Fajnie, że się rozkręciliście. Na pewno z korzyścią dla mnie.

 

8 godzin temu, Karol64208 napisał:

Emity mają za słabą skuteczność i tu jest problem a nie wzmacniacze

Są to kolumny dla sys. 2.1 lub wyżej, samodzielnie nie nadają się do dobrego nagłośnienia stereo.

Są to monitorki do KD

Sugerujesz podłogowe m30 do 13m2?

 

7 godzin temu, Dedal75 napisał:

Wyżej napisałem że gość od którego chciałem kupić właśnie delikatnie mi odradzil, nie wiem dlaczego fakt jest taki że nie kupiłem M20. Pzdr

Wito76 Ty chyba jesteś potencjalnym kupcem 😉

Ten z alledrogo lokalnie? Mogłbyś rozwinąć myśł, że odradził?

 

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

13m2 i skosy, tylko! Emit M10, żadne M20 które mają dużo dołu, grają lekką V-ką, niskie zakryją środek i będą się wzbudzać  (finalnie będzie efekt jak z soundbara JBLa). No i wzmacniacz (jak ma być nowy) do Dynaudio i chcemy usłyszeć jak naprawdę grają to cena razy 4 za wartość Emit m20, wtedy coś już zagra. Lepiej już na te 13m2 brać JMR Lucia a do tego np. Dayens Menuetto czy Ampino i można z tym systemem długo i szczęśliwie żyć. Jak to pisze Branża - JMR Lucia + Dayens Ampino lub Menuetto - moja rekomendacja :) 

Oczywiście i tak skończy się na Emit m20 i jakimś Cyrusie One.... I kupie a nie graniu w 13 m2. 

 

Nie wiem cyz to zmienia postać rzeczy, ale skos jest jeden.  Na ścianie gdzie będą stać głośniki skosu nie ma.. 

Czy się skończy na emitach? Pewnie tak,. W końcu to ja ten temat utworzyłem pod Emity, których dźwiękiem jestem pod wrażeniem, natomiast co do JMR, to wizualnie wogóle mi sie nie podobają.

 

Edytowano przez Metox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Metox napisał:

Fajnie, że się rozkręciliście. Na pewno z korzyścią dla mnie.

A co tu robić teraz w niedzielę popołudniu, przynajmniej człowiek sobie zajęcie znalazł.

 

3 godziny temu, Metox napisał:

W końcu to ja ten temat utworzyłem pod Emity, których dźwiękiem jestem pod wrażeniem, natomiast co do JMR, to wizualnie wogóle mi sie nie podobają.

No i to jest najważniejsze. Tak jak z kobietami, to tobie ma się podobać. Co do JMR też mam podobne odczucia. Wiem, że to głupie, w życiu ich nie słyszałem żeby oceniać, ale po pierwsze wizualnie niefajne, po drugie podobnie jak jakieś AudioSaxo trochę zbyt egzotyczne marki dla mnie. Wiem, że głupoty pewnie teraz piszę, że niesprawiedliwie oceniam, ale cóż, każdy ma prawo nie lubić Dacii albo BMW (piszę na swoim przykładzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Metox napisał:

to wizualnie wogóle mi sie nie podobają.

nie wygląd gra, ale jak inni też piszą wypożycz i posłuchaj.

Na pewno jest większy wybór.

 

5 godzin temu, Metox napisał:

Sugerujesz podłogowe m30 do 13m2?

nie sugeruję bo podobne maja parametry 86dB, poszukaj czegoś co ma powyżej 89dB. Są na pewno, na stojak jak i podłogówki- poszukaj 

moc kolumn powinna być wtedy ok. 20- 40% większa od wzmacniacza. W małym pokoju ważna jest dynamika dźwięku przy cichym słuchaniu. wtedy nie będziesz przeszkadzał pozostałym domownikom.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...