Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

Mar Ka, ja bym zadał pytanie jeszcze inaczej - z jakim torem słuchałeś Emit m20.

Słuchanie ich z np. Cambridge 60 a Bladelius Tyr 3 to w pierwszym przypadku jakby ich w ogóle nie słuchać.Niestety takie są wszystkie paczki Dynaudio, czy to Emit 10 czy C1. Tylko kto kupując monitorek Dynaudio za 2 - 4 kzł podłączy je do piecyka 5 czy 10 razy droższego. Chyba tylko recenzenci... Taki urok paczek Dynaudio, warto o tym pamiętać. 

I na koniec, Emit m20 nie są neutralne, w małym typowym pokoiku będzie problem z niskimi tonami. Chociaż akurat bardzo wiele osób ten problem z niskimi tonami w swoich pokojach odbiera jako piękny bas :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Swoja droga to zawsze mnie to zastanawiało jak w takiej cenie mozna wcisnac 6 glosnikow, zwrotnice i obudowe jakąś....

Tam może nie być zwrotnicy :P Spotkałem się z takimi produktami.

 

EMITY potrzebują prądu. No nie ma co dyskutować. Podobnie było z poprzednią serią.

one fajnie grają z słabszymi wzmakami w klasie A

Nie chce tu zaczynasz burzy ale rezerwa prądową. Pojemność kondensatorów, zasilacz, ampery ehhh to ma znaczenie.

A co do ELAC B6.2 to a nie mówiłem. Polecam te kolumny w szerokim zakresie. Bardzo niedoceniane a na prawdę mega udany model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

Mar Ka, ja bym zadał pytanie jeszcze inaczej - z jakim torem słuchałeś Emit m20.

Słuchanie ich z np. Cambridge 60 a Bladelius Tyr 3 to w pierwszym przypadku jakby ich w ogóle nie słuchać.Niestety takie są wszystkie paczki Dynaudio, czy to Emit 10 czy C1. Tylko kto kupując monitorek Dynaudio za 2 - 4 kzł podłączy je do piecyka 5 czy 10 razy droższego. Chyba tylko recenzenci... Taki urok paczek Dynaudio, warto o tym pamiętać.

 

 

Nie słuchałem m20.

Mam m30 spięte z cxa60 na niecałych 17m2.

Śmiem twierdzić że mój zestaw gra naprawdę dobrze.Kolumny są za duże do pomieszczenia. Nie przeszkadza to jednak w niczym.Grają dokładnie jak lubię.

Moim zdaniem bardzo dobra konstrukcja.Domyślam się więc,że z m20 przy zachowaniu charakteru firmowego brzmienia jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już odpowiednio "wkręcony" że tak to ujmę 😂 Nie jest to jeszcze choroba...Odsłuchałem kilka systemów oraz zestawów kolumn.Był także jeden nieudany zakup, którego już się pozbyłem na szczęście.

Zakup emitòw to trochę przypadek,ale też świadomy wybór po odsłuchach.Pòki co,nie mam ochoty na zmiany,a kolumny są ze mną od ponad roku.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam forumowiczów. Dorzucę swoje 3 grosze. 

Po pierwsze podziękowania dla wszystkich za dzielenie się doświadczeniami. Szkoda, że kilka stron trzeba przewinąć bo jest zupełnie nie na temat.

Do rzeczy. Po bardzo długim czasie i setkach stron przeczytanych na różnych forach wylądowały u mnie q350, Emit m20 na standach dynaudio, piec smsl a8, chromecast audio, tv.  Jest to moje pierwsze stereo. Pierwsze były Kefy i przyznam szczerze, że zachwytu nie było. Nie pomagało, że stały na taboretach. Żeby lepiej usłyszeć efekt stereo musiałem siadać na ziemię. Potem przyszły emit m20 i tu po pierwszych odlsuchach i obejrzanych filmach pojawił się uśmiech i zadowolenie. Nie wiem czy to kwestia samych kolumn czy standów czy jedno i drugie ale pierwsze co dało się usłyszeć to piękna stereofonia, barwa, dociążenie-taki przyjemny pomruk. Takie pierwsze odczucia.

Wczoraj miałem okazję porestować na wyższych poziomach głośniki i tu z kolei lepsze wrażenie zrobiły Kefy. Jeżeli chodzi o bas to mam wrażenie że w Kefach jest jakby podbity w wąskim zakresie ok 60hz a w emit bardziej wyrównany ale są to rożnice subtelne lub musiałbym dłużej potesować żeby wyłapać więcej. Tak szczerze to mogło mi się to tylko wydawać. Nie ułatwia testowania przerwa na przestawianie i przepinanie kolumn. Co do emit m20 to szczególnie na jednym utworze wokal był nieprzyjemny, jakby podbity był zakres ok. 4kHz, doświadczyłem tego kiedyś w aucie gdzie miałem zestaw alpine i korekcja w dół tego zakresu pomagała. Aczkolowiek dało się to usłyszeć na jednym tylko utworze i to na poziomie głośności wyższym niż normalny niemęczący odsłuch. Na Kefach tego nie było. Z kolei utwory spokojnie np. Street of philadelphia, in the air tonight  na obu brzmiały świetnie i ciężko byłoby wybrać lepsze i pomimo, że było naprawdę głośno było to przyjemne na obu :) 

Co do standów to testowane głośniki za każdym razem przepinałem i stawiałem na standy. Raz na standach były Kefy i emity zostały na taboretach bliżej ściany i było fatalnie. Nie sądziłem, że może być aż taka różnica. To tak apropos braku zachwytu na początku nad Kefami, myślę że to stąd był ten brak zachwytu nad nimi, czyli brak solidnej podstawki.  Co do wspomnianego podbicia basu w nich to niestety mam też kiepski pokój odsłuchowy, więc to może być przyczyna.  Hula echo, brak jakiś powierzchni pochłaniających, tylko kanapa ale przy cichym/umiarkowanym słuchaniu to nie przeszkadza tak bardzo. Poza tym też da się to usłyszeć tylko w niektórych utworach z gatunku hip hop, gdzie bas jest elektroniczny, podbity i przeciągnięty. Nawet nie jestem pewien czy rzeczywiście to występuje czy mi się wydaje 😅 jeszcze będę testował więc podzielę się uwagami chętnie. 

Ciekawostką jest to, że rap/hip hop, elektronika to są moje ulubione gatunki. Teraz jak mam fajne stereo słucham  raczej muzyki z prawdziwymi instrumetami 😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

hahaha czytam i sam nie wierze w to co widze :)mam emity 20 juz kilka lat mialem wcześniej kilka innych i grałem na różnych wzmakach impedancje a głośność możesz sobie wsadzić w d,.. takiego zapasu mocy i powera jak maja dynaudio emit 20 nie słyszałem nigdy w monitorach jedyny ich mankament to to że góra jest słaba dopiero na prawdę mocny wzmak  daje radę,gdyby miały więcej wysokich rejestrów to by były jedne z najlepszych kolumn w historii ale jeśli koledzy je napędzają 60 watami to od razu je sprzedajcie:)!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widzę że ktoś tu strasznie sie czepia :)no wiadomo że wzmacniacz ma zapas bo to on daje prąd ale porównywałem je np do focal, demand czy monitor audio i nie ma startu jeśli chodzi o power dynamikę i głośność dlatego mega chce mi się śmiać:)a ja napędzam też niczym ,,wielkim,,ale wystarcza -cambridge cxa 81

 

 

Edytowano przez dali pberon 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha , a dla mnie wzmacniacze CA grają słabo 🤭 więc z czego ten zachwyt ,  co do Emitów to sprzedawca od którego chciałem kiedyś kupić , skutecznie mnie zniechęcił opinią na temat grania , więc kupiłem do zabawy x14 i to dopiero była pomyłka 😂 tak że dla mnie słabo ale innym mogą się podobać . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Haha , a dla mnie wzmacniacze CA grają słabo 🤭 więc z czego ten zachwyt ,  co do Emitów to sprzedawca od którego chciałem kiedyś kupić , skutecznie mnie zniechęcił opinią na temat grania , więc kupiłem do zabawy x14 i to dopiero była pomyłka 😂 tak że dla mnie słabo ale innym mogą się podobać . Pzdr

jakbyś kolego umiał czytać to byś widzał że napisałem że szału też nie ma ale daje radę,ja np miałem cyrusa one hd czy atesse roksan i oddałem bo mnie ten sprzęt śmieszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dali pberon 5 napisał:

oj widzę że ktoś tu strasznie sie czepia :)no wiadomo że wzmacniacz ma zapas bo to on daje prąd ale porównywałem je np do focal, demand czy monitor audio i nie ma startu jeśli chodzi o power dynamikę i głośność dlatego mega chce mi się śmiać:)a ja napędzam też niczym ,,wielkim,,ale wystarcza -cambridge cxa 81

Jako syn polonistki napiszę tylko, że mógłbyś postawić kilka przecinków, jakąś kropkę może, bo masakrycznie ciężko się czyta Twoje wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

To chyba raczej wzmacniacz ma spory zapas mocy. No i rodzi się pytanie, co znaczy dla Ciebie "głośno". 

A tak z ciekawości zapytam - czym napędzasz te dynaudio? 

ciekawy z ciebie gość zastanawiam sie co sam masz ale jeśli uważasz że emit 20 graja cicho to kup sobie jbl głośnik przenośny bo widzę że dużo sie udzielasz a wiedzy zero -pozdro

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Jako syn polonistki napiszę tylko, że mógłbyś postawić kilka przecinków, jakąś kropkę może, bo masakrycznie ciężko się czyta Twoje wypowiedzi.

hehe myślałem że to forum audio a nie zasad interpunkcji ale ok:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może trzeci raz już to piszę na tym forum. Dwa lata temu byłem w salonie na odsłuchach dobierając kolumny do posiadanego wtedy Magnata MR780. Jedną z propozycji były podłogowe Emit 30. Jakie było moje zdziwienie, gdy potencjometr poszedł na maksa a ja wciąż mogłem jeszcze rozmawiać z panem z salonu. Naprawdę trzeba nieźle kręcić potencjometrem, żeby zrobić sobie namiastkę dyskoteki. Każde inne kolumny, które odsłuchiwałem już w połowie włączał się hamulec biologiczny "ścisz bo ogłuchniesz". Naprawdę elektrownia potrzebna do napędzenia takich kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dali pberon 5 napisał:

hehe myślałem że to forum audio a nie zasad interpunkcji ale ok:)

Operować nie można, czekać.

Operować, nie można czekać.

Lubię gotować moją rodzinę i zwierzęta - jakiś matoł nie postawił tu przecinka i sam widzisz.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2021 o 12:22, Robczan napisał:

Witam forumowiczów. Dorzucę swoje 3 grosze. 

Po pierwsze podziękowania dla wszystkich za dzielenie się doświadczeniami. Szkoda, że kilka stron trzeba przewinąć bo jest zupełnie nie na temat.

Do rzeczy. Po bardzo długim czasie i setkach stron przeczytanych na różnych forach wylądowały u mnie q350, Emit m20 na standach dynaudio, piec smsl a8, chromecast audio, tv.  Jest to moje pierwsze stereo. Pierwsze były Kefy i przyznam szczerze, że zachwytu nie było. Nie pomagało, że stały na taboretach. Żeby lepiej usłyszeć efekt stereo musiałem siadać na ziemię. Potem przyszły emit m20 i tu po pierwszych odlsuchach i obejrzanych filmach pojawił się uśmiech i zadowolenie. Nie wiem czy to kwestia samych kolumn czy standów czy jedno i drugie ale pierwsze co dało się usłyszeć to piękna stereofonia, barwa, dociążenie-taki przyjemny pomruk. Takie pierwsze odczucia.

Wczoraj miałem okazję porestować na wyższych poziomach głośniki i tu z kolei lepsze wrażenie zrobiły Kefy. Jeżeli chodzi o bas to mam wrażenie że w Kefach jest jakby podbity w wąskim zakresie ok 60hz a w emit bardziej wyrównany ale są to rożnice subtelne lub musiałbym dłużej potesować żeby wyłapać więcej. Tak szczerze to mogło mi się to tylko wydawać. Nie ułatwia testowania przerwa na przestawianie i przepinanie kolumn. Co do emit m20 to szczególnie na jednym utworze wokal był nieprzyjemny, jakby podbity był zakres ok. 4kHz, doświadczyłem tego kiedyś w aucie gdzie miałem zestaw alpine i korekcja w dół tego zakresu pomagała. Aczkolowiek dało się to usłyszeć na jednym tylko utworze i to na poziomie głośności wyższym niż normalny niemęczący odsłuch. Na Kefach tego nie było. Z kolei utwory spokojnie np. Street of philadelphia, in the air tonight  na obu brzmiały świetnie i ciężko byłoby wybrać lepsze i pomimo, że było naprawdę głośno było to przyjemne na obu :) 

Co do standów to testowane głośniki za każdym razem przepinałem i stawiałem na standy. Raz na standach były Kefy i emity zostały na taboretach bliżej ściany i było fatalnie. Nie sądziłem, że może być aż taka różnica. To tak apropos braku zachwytu na początku nad Kefami, myślę że to stąd był ten brak zachwytu nad nimi, czyli brak solidnej podstawki.  Co do wspomnianego podbicia basu w nich to niestety mam też kiepski pokój odsłuchowy, więc to może być przyczyna.  Hula echo, brak jakiś powierzchni pochłaniających, tylko kanapa ale przy cichym/umiarkowanym słuchaniu to nie przeszkadza tak bardzo. Poza tym też da się to usłyszeć tylko w niektórych utworach z gatunku hip hop, gdzie bas jest elektroniczny, podbity i przeciągnięty. Nawet nie jestem pewien czy rzeczywiście to występuje czy mi się wydaje 😅 jeszcze będę testował więc podzielę się uwagami chętnie. 

Ciekawostką jest to, że rap/hip hop, elektronika to są moje ulubione gatunki. Teraz jak mam fajne stereo słucham  raczej muzyki z prawdziwymi instrumetami 😊

 

a jaki masz wzmacniacz??a co do twojej wypowiedzi zgodzę się bezapelacyjnie że dynki potrzebują niestety dobrego ustawienia a odwdzięczą sie super dźwiękiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...